yolu tarif ettiğin kişi ile aynı yöne yürümeye devam etmek

 • nereden aklıma geldi bilmiyorum. şehirdeyken yaşadığım gerilimlerden bir tanesi bu durumdu malesef. resmen gerilim! zamanında istanbul'un kalabalık mı kalabalık bir semtinde oturuyordum(kalabalık olmayan semti mi var!). bazen tarif-yön soranlar oluyordu. eğer destinasyon gittiğim yöndeyse geriliyordum sebepsiz. tarif ettikten sonra ya hızlı hızlı devam ediyordum. ya da biraz bekliyordum şahıs biraz ilerledikten sonra araya 10 metre mesafe koyarak yoluma devam ediyordum. bir gün yine 18-19 yaşlarında bir şahıs fransız lisesine nasıl gidebileceğini sordu. MAlesef korktuğum duruma girdim tekrardan. benim destinasyonum farklı olsa da gittiğim yöneden gitmesi gerekiyordu. aramızda şöyle bir diyalog gelişti.
  Şahıs(-): Merhabalar, Bir şey soracağım da. cart curt fransız lisesi'ne nasıl gidebilirim?
  Ben(+): ıııı şu yönden gideceksiniz. ?** ya Aslında ben de şu caddeye çıkıyorum. şu noktaya kadar eşlik edebilirim.
  - tamam (yürümeye başlıyoruz. ben hızlanıyorum azıcık. şahıs arkadan takip ediyor gibi. bazen yan yana yürüyoruz.)
  + eee lisede bir program mı var?
  - hayır aslında gideceğim yer bir tiyatro. lisenin hemen yanında. oraya gidiyorum.
  + aaa ???? tiyatro. Liseye bağlı çalışıyorlar. oyunun adı ne?
  - kaç baba kaç.
  + hmmmm, biliyorum. zamanında haldun dormen tiyatrosunda ayşen gruda hemşireyi oynamıştı. (aslında bu ne biçim isim be. tiyatro isminde baba kelimesi olduğunda bile tiksiniyorum şahsen. bayat geliyor. oyun iyi isim kötü).
  - evet ihihi(bu ne laubalilik) ablam çocuğu oynuyor da. o yüzden.(ha yoksa gitmeyecektin yani.)
  + ne güzel. ablanız oyuncu galiba(salak mı ne!) yani tiyatro oyuncu ... mu!! öyledir herhalde... (ay mal yeminlen) eğlenceli bir tiyatro ama.
  - evet ihihi (ne desem gülüyor ihihi)
  ... (ayrılma noktasına geldik.)
  + geldik. şu sokağı takip edeceksiniz. sağ tarafınızda kalıyor.
  - çok teşekkür ederim. ihihi.(yazık.)
  + rica ederim. iyi seyirler.

  Aynen böyle oldu. neyseki köy ortamında böyle saçma diyaloglar yaşamak zorunda kalmıyorum. yol gösterdiğim tek canlı ineklerim oluyor. onda da gerilim yaşamıyor aksine mutlulukla yürüyoruz.

  2
 • Aynı yolun yolcusu olduğunuz anlamına gelir.

  2
 • Ankara'da başıma gelmiştir. Yolun kenarına geçip telefonumdaki haritaya bakmaya devam ettim, çok da umrumda olmadı ama düşününce şöyle bir gerilim olabilir: "beni takip edin, aynı yöne gidiyoruz ihihi" bakın bu başıma gelmişti, hanım kızımızla kızılay yolunu aşındırmıştım. Ankara'ya yabancı olduğum doğrudur ama bir egeli olarak çok sevdim.

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  redtubevidio bokepsexfilme