yaşlanmak

 • yaşın artması, dünyada olduğunuz sürenin gittikçe çoğalması. tabi bu fiziksel olarak.
  insanların korktuğu hangisidir bilemem ama benim korktuğum yaşanmışlığın az olması. düz bir hayat yaşamış olmak gibi, yıllar geçmiş ve dönüp arkama baktığımda elle tutulur bir şey yoksa işte o zaman yaşlanmışızdır. yaşımız 35 de olsa 85 de olsa...

 • Her Yıldız Tilbenin 'dayan yüreğim' şarkısının klibini izlediğimde Yıldız Tilbe'nin ne kadar genç olduğunu görüyorum.Sonra da yaşlanıyorum ulen bende böyle olucam diyip sızlanıyorum.
  http://www.youtube.com/watch?v=qiKXsVy8_08

 • 20 mi dolduracağım mayıs ayında. 20li yaşlara girmiş bulunmak beni korkuttu. yaşlanmak istemiyorum daha çok işim var.

  1
 • artık garip geliyo yea 20 demek ruhum hala 17yken :(

  2
 • saçın üç numaraya vurulduğunda yanların nasıl açıldığını, üst tarafın nasıl seyreldiğini görmektir..

  1
 • 30a az kaldı... ne zaman, ne ara, nasıl?!! aslında 30a yaklaşıyor olmak beni çok heyecanlandırıyor. kadın için ideal yaşların 30lu yaşlar olduğunu düşünüyorum. kadının kendini tanıdığı, ne istediğini bildiği ve genellikle de istediğini aldığı yaşlar. yaşlanıyor muyum? hayır! 50 olduğumda da yaşlandığımı düşünmeyeceğim. yıllanmış olabilirim ama yaşlanmış asla! :)

  1
 • dans edilir mekanlardan daha çok oturup içilip muhabbet edilecek yerleri tercih etmeye başlamak.zira dans edecek enerjinin azaldığını hissetmeye başlarsın ki o an bir yaş daha yaşlanırsın.

 • somebody ampa ben hiç genç olamadan yaşlanmışım o zaman.acıdım kendime

 • doğum günüm yaklaştıkça ve herkesten aa kaç oluyosun kii lafını duydukça hissettiğim hede *

 • kadınlar yaşlanmaz bebeğim , gelişir ve değişir o kadar mükemmele giden yolda emin adımlarla ilerler . Sevinmelisin.

 • tedavisi olmayan bir hastalık.

 • gençlik saplantısı yaşayan bugünün dünyasında emeklilik,kenara atılmak,işe yaramamak çağrıştıran hayat kesiti
  halbuki insanlığın geleneksel yapısında yaşanmışlık,tecrübe ,saygınlık,bilgelik çağrıştırırmış

 • "yaşlanmak, artık geçmişten korkmamaktan başka nedir ki."

  Stefan Zweig

 • Yaşlanmak için fazla fabulous um

 • Bugün iki kere sinirlendiğimde kulağımda bir uğultu oluştu. Sanırım başkanbir şeyler oluyor. Öyle tez sinirlenen biri değilim. Bildiğin boğa erkeğim işte... iyice bi birikmesi gerekiyor. iyi ki iki hafta önce tamtekmil kan ve hormon testlerimi yapmıştım. iki haftadır epey uğraş verdim. Sanırın biraz yoruldum.

  1
 • ben ilk kez geçen yılın sonunda fark ettim bunu. hem fiziki hem ruhani dünyamda. ama daha çok fiziksel olarak hissetmemle başladı her şey.

  normalde göbek bölgem yağ tutmazken, hayatımın en hareketli döneminde yani haftada 6 gün çalıştığım (2-3 gününde ankara icra dairelerinde koşturduğum) dönemde göbeğimin yağlandığını gördüm. ki bu dönem hayatımın en sağlıklı beslendiğim dönemiydi de. çikolata filan çok az yiyordum, dışarıdan yemek yiyemiyordum o kadar param yoktu. evde de sebze ağırlıklı yemek yapıyordu sevgilim çünkü bağırsak problemim de vardı.

  neyse bir gün aynaya bakıp göbek çevremin yağlandığını görmem çok etkiledi beni. 1 ay filan kilo almışım diye ağlayarak geçirdim.

  sonra memlekete gittim orada tartıldım. 1 kilo falan fazlam vardı. yani neredeyse kilo farkım yoktu. ama o an iyice emin oldum. vücudum yaşlanıyordu artık. yaklaşık 24 yıllık geneli yatarak geçen tempoda yağ tutmayan göbeğim, en çok hareketli olduğum dönemde yağlanmıştı.


  yaşlanıyor olduğunu hissetmek çok kötü bir his. insanın buna takılmaması için gerçekten kendini geliştirmiş gerçekleştirmiş özgüvenli biri filan olması gerekiyor bence. ama ben öyle değilim. ruhen etkiledi beni çünkü o güne kadar yaşlanmak sadece kelime anlamını bildiğim bir şeyken o andan sonra artık hissettiğim bir şey de olmaya başladı. belki bu durum benim psikolojik olarak sıkıntılı biri olmamdan dolayı öyle geliyordur. bilemiyorum bunun tespitini bir doktor yapmalı tabi ama sonuç olarak yaşlanmak 24 yaşıma girerken his olarak da bildiğim bir şey olmaya başladı.

  aslında yaşlanmak demem yanlış. daha doğrusu gençlik döneminin sonunu görüşüm ya da fark edişim olmalı. neyse 24'ten itibaren ben o gençliğe veda ettim. yaşlanmaya başladım. hadi bakalım görelim neler olacak :d

 • nörolojik olarak prefortal korteximiz (karar alıp veren, doğruyu, yanlışı ayıklayan bölge -alnın arkası gibili bi lokasyonda-) 18imizde gelişimini tamamladığı için yasal hak zıttırı vıttırılarımızı 18imizde kullanabiliyoruz. fekat ve lakin gene nörolojik olarak (zannediyorum) mizac denen arkadaşın tam olarak beynimize semirerek oturması yaşısımız 25 imiş.... (gelişimini tamamlayan prfrtal krtxin 7 yıl operasyon müdüllüğü yaptığı çıkarımına götürür bizi)
  özet; karakter oturması yaşıyosunuz hanfendiciğim, 20li yaşlarınızın sonuna doğru 22 yaşlarındaki hal ve harekatlarınıza götünüzle gülecek olmanız pek muhtemel...
  çok önemli not: 65 yaşında bir kadınla yaşıyorum, ortalık yerde yaşlandım deme (bnm gibi asabi tavuklar) döverler insanı
  -yaşın da kutlu olsun-

 • Kendine queere katılmakla birlikte algılarınızın değiştiği konusunda ekleme yapmak istiyorum. Dikkat ettiğiniz ve önemsediğiniz şeyler başka yönlere kayacak hal böyleyken. Ağlamak çözüm değil spor yapın. Happy bi day

 • Karakter oturması yaşamıyorum bence kesinlikle fiziksel olarak yaşlanmaya adım attığım anları yaşadım yani gençliğim son buldu. Yetişkinlik dönemine girdi vücudum. Bundan sonra artık dikkatli beslenmezsem kendime iyi bakmazsam vücudum buna tepkisini hemen gösterecek. Mesela yağ tutacak hemen. Bunu biliyorum bunu hissediyorum. Karakterim daha oturmadı oturamaz da çünkü kendi başıma başarmam gereken bir kaç şeyi ya tek seferde başararak ya da bir iki yenilgi sonrası ayağa kalkıp başararak atlatmadan karakterim oturamaz. Bunlar ne mesela maddi olarak aile desteği almadan hayatta kalabilmek. Çalışmak çalıştığımla ona göre yaşamam yani.

  Kilo konusunda da zaten pek bi özgüvenli olmayan bir insan olarak fiziksel görünüşümde sevmediğim özellikler olursa buna katlanamayacağım için bir iki hafta berbat uyku düzeni ve pek doğru dürüst yemek yemeyerek 2 kilo verdim o bölgedeki yağlar eridi. Çok şükür. Kendime iyi bakmam gerekmama bakmıyorum böyle kötü yollarla bazı sonuçlar elde edip oh iyi oldu yağların gittiği falan diyorum. Ama ne yapalım zaten sağlıklı yaşamak çok zor bir iş. Bu arada yaşıma gireli çok oldu ya yine de teşekkürler :)

 • bana kalırsa maddi olarak aile desteği alarak hayatta kalanlığa devam etmek de bir olmamışlık, bir karakter hamlığı filan getirmez...
  çok kilosal hislerin dahi olsa, hissettiğin o "artık zayıflamak daha zor olcak" şeysine gene de yaşlanma atfında bulunmamanı önerebilirim... yani daha altımıza sıçıcaz filan... (ay ne göreli bi zımbırtıymış bu yaşlanmak da)

  kilo konusunda özgüvenim tavan değil ama bedenimize değil de beden olumlamamıza çalışmamız gerek diye düşünüyom, katılsan ne hoş olar
  tabi kadının bedeni kadının kararı

 • Hayata anlamlar yüklemeyi bıraktım ama bu yaşlanmakla mı ilgili acaba. Galiba yaşlanmakla ilgili. Çunku bunu yapmayı bırakmama yol açabilecek ekstra bir şey yaşamadım.

  Yaşlanmaya başladığımdan beri konforlu huzurlu bir hayat yaşamaktan ve kubbede hoş bir sada bırakmaktan başka bir derdim kalmadı. Bir ev alalım kirayla uğraşmayalım, eş dost ahbap takılalım, gülelim eğlenelim mesut olalım vs

  2

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  redtubevidio bokepsexfilme