yalnız kalma ihtiyacı

 • Bazen "kendimize ait bir odamiz" olaun isteriz ve bu maddesel değil. Kimsenin gelip seni dürtüklemeyecegi, bir sey sormayacagi, dunyada neler olup bittiğinden haber olmayarak yalnizca kus otusleri agaclar falan olsun icinde bakalım oyle uzaklara manzaraya. Rüzgar bile tenimize degmeden gecsin ki bir sey hatirlatmasin isteriz. Bunu cok sık duymakla birlikte insansiz hava sahasi yaratmanin büyük bir zorluk oldugunu fark ettim. Her yer insan. Niye bu kadar ürediniz anlmiyorum he.

  Sabah kalkmıssın, gunes ısıklarinin camlarda, su birikintisinde yansimasini izlemissin tost yiyip muzlu sut iciyorsun biri uzaktan sigara icsem rahatsız olur musunuz diyor ve birden senin de fiziksel bir bedene sahip oldugun ve varoldugun duygusu geliyor. Ben de buradaymisim ne zamandir diyorsun. Biri beni gördü diye seviniyorsun. Halbuki daha biraz once yalnızlıgının tadını cıkarmakla ve bununla ovunmekle mesguldun. Elinde olsa yalnizlar birligi baskani olacagini dusunurken yalnizlar birlesirse yalnizlık olmaz dusuncesine carpıyorsun. Dusuncelerin bile cogullasiyor. Fikrinle zikrin ortak paydada bulusamiyor.

  Sonra sen bu ihtiyacın kalabalıklardayken ya da gercekten yalnizken geldigini degil, oylesine herhangi bir yerde herhangi bir anda geldigini anliyorsun ama biri gulümseyerek günaydin dese o butun yalniz kalma üzerine kurdugun manifestolardan daha mutlu eder seni biliyorsun. Dusuncelere sarilarak yasanmayacagini da biliyorsun artık.


  Ne anlatiyom ben ya?

  3

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  redtube