yalnız kalma ihtiyacı

 • Bazen "kendimize ait bir odamiz" olaun isteriz ve bu maddesel değil. Kimsenin gelip seni dürtüklemeyecegi, bir sey sormayacagi, dunyada neler olup bittiğinden haber olmayarak yalnizca kus otusleri agaclar falan olsun icinde bakalım oyle uzaklara manzaraya. Rüzgar bile tenimize degmeden gecsin ki bir sey hatirlatmasin isteriz. Bunu cok sık duymakla birlikte insansiz hava sahasi yaratmanin büyük bir zorluk oldugunu fark ettim. Her yer insan. Niye bu kadar ürediniz anlmiyorum he.

  Sabah kalkmıssın, gunes ısıklarinin camlarda, su birikintisinde yansimasini izlemissin tost yiyip muzlu sut iciyorsun biri uzaktan sigara icsem rahatsız olur musunuz diyor ve birden senin de fiziksel bir bedene sahip oldugun ve varoldugun duygusu geliyor. Ben de buradaymisim ne zamandir diyorsun. Biri beni gördü diye seviniyorsun. Halbuki daha biraz once yalnızlıgının tadını cıkarmakla ve bununla ovunmekle mesguldun. Elinde olsa yalnizlar birligi baskani olacagini dusunurken yalnizlar birlesirse yalnizlık olmaz dusuncesine carpıyorsun. Dusuncelerin bile cogullasiyor. Fikrinle zikrin ortak paydada bulusamiyor.

  Sonra sen bu ihtiyacın kalabalıklardayken ya da gercekten yalnizken geldigini degil, oylesine herhangi bir yerde herhangi bir anda geldigini anliyorsun ama biri gulümseyerek günaydin dese o butun yalniz kalma üzerine kurdugun manifestolardan daha mutlu eder seni biliyorsun. Dusuncelere sarilarak yasanmayacagini da biliyorsun artık.


  Ne anlatiyom ben ya?

  3
 • çok önemli bir ihtiyaç. evlendiğimi hayal edemiyorum mesela.

  1
 • Ben istediğim için mi yalnız kalıyorum bazen? istediğim için mi bazı aktiviteleri tek başıma yapmayı tercih ediyorum? Yoksa henüz her şeyi beraber yapmak isteyeceğim kadar yakın bir tanıdığım olamadığı için mi? Hiç bilmiyorum. Bir yerden sonra insanlara tahammülüm azalıyor ve tek kalmak istiyorum bunu biliyorum. En sevdiğim kişi olsa bile.
  Sonra tek kalmaktan da sıkılıyorum. Birini çağırıyorum sonra ondan da sikilyorum. Eve gidip dizi izleyeyim diyorum ondan da sıkılıyorum.
  Anlatılması güç bir şey ama bayağı sağlam bir paradoks. Sanırım içten içe devamlı dipdibe olabilen ve birbirine bağlı insanlara özeniyorum.

  2
 • Uzun ilişkinin en kötü tarafı bu ihtiyacı giderememek. Sürekli yanyana olunca bu eksiklikten dolayı bircok sey tükeniyor. insan önce kendine iyi gelmeli, buna izin vermeli.

  2
 • Mesele yalnız kalma ihtiyacına saygı duyulmaması ile ilgili çiftler arasında. Birlikte aynı yolda aynı kulvarda aynı adımı atmak zorunda hissettirilmemeli; aslında sorun olan, çift olmak aynı kulvarda aynı şeritte gitmek değildir. Farklı şeritlerde aynı istikamete gidebilmektir çift olabilmek aynı binanın aynı penceresinden değil farklı pencerelerden hatta farklı binalardan aynı manzarayı görebilmektir. Özel hayata saygıyı sadece sekse indirgememektedir çift olmak birlikte olunca da her bireyin bir özel hayatın olduğunu unutmamaktır. Bence eşinize partnerinize sevgilinize yalnız kalmak istiyorum dediğinizde “noldu neyin var” “başka biri mi var” gibi sorular sormamak bu sorulara muhatap olmamak bu ihtiyaca saygı gösteren çiftler olmak bence yalnız kalma ihtiyacını çiftler de tatmin edebilecek bir durumdur.

  1
 • Bağımlılık yapar.
  Sonra insan çekemez hale geliyorsun.

  1
 • şöyle bir ev olursa yalnız kalma ihtiyacı duyarım.

 • @enayi, nereden izleniyor bu ampa? yalnız kalma ihtiyacımı giderirken sıkılmak istemem!!

 • eski bir program imiş. torrentini bulabilirsin sanırım.

  link: http://www.mtv.co.uk/the-valleys/news/the-valleys-sex-mad-for-season-2

 • Zaman zaman her insanın ihtiyaç duyabileceği bir durum. Hayat, çevremizdeki insanlarla dönüyor gibi gözükse de ruhsal anlamda sakinleşmeye de ihtiyacımız var. Kafa dinlemek, nefes alabilmek gibi. Bu denli bazı zamanlar, özellikle en kalabalık yerlerde yemek yerken insanları gözlemlemeyi severim. Uzaktan güzel geliyorlar.

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  redtube