• 16

  başlık

 • 66

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 0

  bu ay

 • 0

  dün

 • 0

  bugün

zackernow

1. nesil yazar mesaj takip etson 20 entry

 • memesever biri olarak benim düşünmesi bile tahrik edici

 • birileri bi zaman en çok birilerini seviyor. birinin en çok sevdiği olmak isterdim. bana gelene kadar birilerini en çok sevip parçalarını birilerinde bırakmış kişiler kalıyor bana.

  1
 • tanrı kanıtım olsun ki tanrı yoktur.

 • hayatın anlamsızlığını vurgularken uyumsuzun tanımını yapar. umutsuz bir uyumsuzluk değildir bu. eylemsiz hiç değil. bulantısı yoktur uyumsuzun. çözümü de yoktur. olur ve yaşar. olur ve eylemlerin içinde olur. bence camus kısmen de olsa kafka'nın hayatı seven halidir.

 • öpüşmeden yapıyormuş o. dudakları onun için daha mahremmiş. bunu bana anlatıyomuş. sevişmek demesin o zaman. sevişmenin içinde sevgi var.

 • gitmeden gelinmiyor. kendinden de gider insan. en çok gittiğinde kendidir de tanımadığıdır o diye ancak gelince kendini kendi sanar insan.

 • duygusu tutkudur kırmızısının.

 • aylar oldu. bu libidoya napılır bilmiyorum

 • herkes yalnızlık dedi ben yalnız diyeceğim.
  ilk defa bi duyguyu kendimden ötelemeyecek kendime katacağım.

  annem varlığım kimseyi rahatsız etmesin diye banyoda doğurdu beni. kimseyi rahatsız etmeyeyim diye yaptığım şeyler bundan fazla değil. kimseye değmeyeyim, kimse değmesin diye. iki kişilik sevişmelerde bile ben yalnızdım. belki bu yüzden en büyük hazzım. yalnızlıktan zevk alışım.

  bi zaman sevdiğim birinden ayrıldığımı söylediğimde annem sana kötülük ediyor mu demişti o. niye öyle düşünüyosun demiştim. belki kötü olan benim. kötü olan benim. yalnız olan benim. yalnız olacak olan. hayatımı biri yalnız hissetmesin diye adarken. herkes sevilmek istediği gibi sever karşıdakini. ben öyle sevdim. seviyorum. kimse yalnız olmasın. ellerim büyük. ama kaç kişiye yeter bilmiyorum. sarıp sarmalayayım.

  ben yazarken kusuyorum. düşüncelerimi kusuyorum. mutluluğumu paylaşırken, yalnızlık paylaşılmıyor. yalnızlığımı kusuyorum. biri beni sevse keşke. kötü benim. en büyük kötülüğüm kendime.

 • tanrı var veya yok farketmez. yaratıcıdır. zihnimizde bıraktığı algı yaratma edimini yapan varlıktır. bu yüzden yaratan, içindeki yaratıcı gücü besleyen, ona bakan ve ondan çocuklar doğuran her kadının içinden tanrı geçmiştir.

 • bu istek gelince diyafram nefesi alın. içinizden ona kadar sayın. yavaş yavaş mantığınız isteğinizin önüne geçecektir. yok hala geçmiyorsa arayın gitsin. kasmanın bi anlamı yok.

 • nasıl zoruma gidiyor bu cümle. her okuyuşumda. bi kere de bi yerde bi erkek ilk aşık olduğu kişiyi asla unutamaz diyordu. sonradan başkasını çok sevse bile ilk aşık olduğu gibi olmaz diyordu. bunlar hep canımı sıkıyor benim. birini unutamamak, birini unutamayan biriyle beraber olmak. bi parçanı birinde bırakmak, çok sevdiğinin bi parçasını birinde bırakmış olması. keşke herkes çok sevdiğiyle hep beraber olabilse.

  4
 • çok sevdiğiniz, aşık olduğunuz kişi tarafından reddedilmek herkes için kaygı, korku yaratır. reddedilme korkusu yoksa zaten reddedeceğini düşündüğünüz kişiye aşık değilsiniz demektir. aşk, aşık olduğumuz kişiyi herkesten ayırıp, bize ait olmasını istemektir. bizim/le olsun istediğimiz kişi tarafından reddedilmek acıdır.

 • moru seviyosun. mordan nefret ediyosun. çocukluktan kalma izlerinin rengi mordu. geçti belki ama kişiliğin morlarla şekillendi.

  hırçınsın. dokunan acıtıyor. acısından kimseyi dokundurtmuyosun. dokunma desen de biri gelsin dokunsun istiyosun. bazen izin veriyosun. sıçıp gidiyorlar yaralarının içine.

  hırçınsın. dokunurken acıtıyorsun. sevişirken öfkenle yüz yüze geliyosun. öpüşlerin alev gibi. yanmaktan, yakmaktan korkuyorsun.

  ardında iz bırakmayacaksın. hiç yaşamamış olmayı hayal etmek, hiçliği, seni rahatlatıyor. iz bırakmamak ve hep gidebilmek için tutunmuyosun. bağımlı olabilseydin şefkate olurdun. en zayıf noktan.

  uçurtmalar. ümitli gibi ama değil.

  1
 • kadın cinsiyetse (sex), kadınlık cinsiyet rolüdür (gender).
  cinsiyetin yanına rolü ekleyince anlamın içi fizyolojiden çıkıp değerlerle doluyor. kadınlık içinde yaşanılan toplumun, çağın kadına yüklediği değerler halini alıyor.

  içi boş demek isterdim ama ürettiğimize göre içini de doldurmuşuz bu kelimenin. o kadar göreceli ki. kadın var, erkek var. hormonlar var. fiziksel farklılıklar var. bu farklılıkların getirdiği özellikler var. onun ötesini ben oynamıyorum. ben bu rolü istemiyorum.  ukteci: adadaki psychedelic kadın

  uktecinin notu: "var mı, yok mu, olsun mu, olmasın mı, var da olmasın mı, olsun da bağıralım mı, bir zamana kadar olsun, sonra gitsin mi, hep burada mı kalsın, kötüye mi kullanıldı, birbirine mi döndü durdu, burada yazılmalı mıydı, elle tutulabilir miydi, işaretini çizelim mi, ampa?"

  1
 • bi kitap okudum hayatım değişti diyemeyeceğim ama rank'ın yazdığı doğum travması kitabını okuduktan sonra diğer kuramlara, hayata, insanlara, sembollere, hikayelere vs bakışımda level atladığımı söyleyebilirim. okuyun, okutun.

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr