• 50

  başlık

 • 1541

  entry

 • 66

  geçen ay

 • 27

  bu ay

 • 6

  dün

 • 2

  bugün

yumiyum

5. nesil yazar mesaj takip etson 20 entry

 • Tam olarak ne sebep oldu bilmiyorum ama 3-4 yaşındayken allahi gördüm. Yani görmedim de bi agaç vardı bizim evin orda gölgesi odaya vuruyodu, böyle insan suratı zeusumsu bi şey gördüm. Bi de sürekli allah tarafından izleniyo olduğuma inandığımdan çocukluğumu paranoya içinde geçirdim. Bikaç yıl sonra da annemin kafasından şu günah bu günah diye salladığına kanaat getirdim.

 • biz de gerçek hayatta cinsiyetçi küfür kullanmıyoruz. gerçek hayatta cinsiyetçi küfre maruz kaldığımızda da buna tepki gösteriyoruz.

  1
 • bunlara bakmıştım internetten hatta alıcaktım ama tek boy vardı o yüzden alamadım. filir olarak güzel, illa seksli olmasına da gerek yok ki.

 • ben üstümü giyiniyorum çünkü nem var ve üstümü giyinmezsem gece birbirimize kalıcı olarak yapışmamızdan korkuyorum.

  1
 • bana biraz pipisiyle dağları delebileceğine inanan bi pipili ya da pipiden aşırı korkmuş çok güçlü falan bi şey sanan bi insanın uydurması gibi geldi.

  bi de hikaye diyelim ki gerçekten, ortada gerçek bi insanla ilgili yapılmış ama bir obje gibi bahsedilmiş. bu da fikri pipisinden çıkaran birinin yazdığını kanıtlıyor benim gözümde.

  yanlış oturunca üstüne kırılabilen bi şeyden bahsediyoruz nasıl bacağını delebilir insanın.

  kadının içine işeme kısmını da yutmadım, mümkün değil pipinin vajinaya girmesi. sertleşmiş de girmiş olsa zaten anlardı nolcağını bence. sonuçta öğrenilen bi fiziksel tepki değil boşalmak.

 • @misguided, meşajını aldım ampa.

  Çoraplarım ruhumun aynası ama sabah kalkıp giyinirken ruh halimi bile düşünemeyecek durumdayken giyiyorum kendilerini. Bu güzel havada renkli bi şeyler giymem gerekirken yine gri giydim.

  2
 • @messalina, ampacığım haliyle seni hiç tanımıyorum, görmedim. Ama bütün kadınların güzelliğine inanarak chris pratt dahil herhangi bir erkeğin senin liginin üstünde kalacağını düşünmüyorum.

  Scum vardı eskiden burda yazdığı bi şey beni çok aydınlatmıştı. Beni şarıl şarıl ıslatamayan adamla sevişmem gibi bi şeydi.

  Benim de geçmişte aynı şeyleri düşündüğüm oldu. Çünkü şişman kadın tanımının içinde hayatım boyunca sevilmeyeceğim ve benle olmak isteyen herhangi birine razı olmam gerektiğine inanmıştım. (Sonra fark ettim ki amım var, lig diyr bi şey yok) bundan kurtulunca dünya skalasında taş sayılan erkeklerle (süpermodel, iç çamaşırı modeli vs) beraber olmamın genel olarak benim isteğime bağlı olduğunu fark ettim.

  Taş ya da değil kadınlara saygı duymayan, düzgün sevişemeyen, bizim alıp almadığımız zevki umursamayan erkeklerin hepsi asıl herhangi birimizin liginin altında.

  Not: iç dünyamda evlendiğimden beri bunları düşünmemiştim.

  6
 • ampalar şişli belediyesinin böyle bir uygulaması varmış, lgbti insanlar için. bi arkadaşım bu konuda araştırma yapıyor. aranızda bu servisi alan ya da alan birini tanıyan varsa ulaşabilir mi bana? araştırma için bu insanlarla görüşülmesi gerek.

 • @white russian, simdi eve geldim varsa dahil olabilirim

 • zorla mı tutuyodunuz bu insanı burda anlamadım bi türlü. ben sözlüğe girmek istemediğim zaman sekmeyi kapatıyorum.

  3
 • @ensoldakihayal,

  ampacım sağ yukarıda bir kırmızı elma resmi göreceksin ona tıkla ve çıkış yazan yeri seç. istemiyorsan burada olmak zorunda değilsin. çarpıya da bassan yeter.

  4
 • @zaza, ampacım zaten sanmıyorum ki bu sözlükte yazar olup erkek dediği için çalışmamasını onaylayan insanlar vardır. o yüzden senin bahsettiğin örnek üzerinden yazdığımızı düşünmemen gerek.

  kocasının kararıyla çalışmayan kadın erkek egemenliğini ve cinsiyet rollerini kabul etmiş bi kadındır benim için. zekasını bilemiyorum tabi yine de. ama o kadar yıl okuduysa (okumadıysa bile) ve bir adamın bir lafıyla hayatının şekillenmesini kabul ediyorsa kendine yazık ediyor olabilir.

  ama bunu aynı anda bir güvencesi olarak da yapan bi kadın olabilir. ailesine güveniyodur belki. belki çalışmasa da geliri vardır. bunu planlayarak ya da planlamayarak yapmış olabilir. ama bir insanın "yarın öbür gün boşanırım, başkasına aşık olurum" diye düşünmesi evlenirken gerçekçi değil. sırf evlenip, çocuk doğurmuş olmak için evlenmek gibi bi şey oluyo bu, okuyanlar bilirler en saçma bulduğum şeylerden biridir.

  ben kendi adıma hayatın belirsiz olduğu ve diğer insanlara tamamen güvenerek yaşamanın tehlikeli olduğu kanısındayım. yani bugün ailemin desteğini alabiliyorum, ama gelecekte aynı desteği verip veremeyeceklerini kesin olarak bilemem.

  kaldı ki çalışmayı bırakıp, çocuklarıyla evde kalıp yıllar sonra tekrar çalışmaya başlayan, bi şeyler üreten, okul bitiren insanlar da mevcut. bence asıl sorun bu fedakarlığın sadece kadından beklenmesi. mesela şöyle bi şey var evli çift ikisi de çalışıyor ve çocukları oldu. eğer bu insanlardan birisinin kazandığı para çocuk için bulunacak bakıcı masraflarını karşılamaya ancak yetecekse bu çiftten birisinin işi bırakıp evde çocukla kalması anlaşılabilir bir durum. ama bu noktada cinsiyet eşitsizliğinin toplumsal ve ekonomik yönleri yüzünden hep az maaş alan ve çocukla kalması gereken kadın oluyor.

  yani çocuk yetiştirmek de bir idealistin işi bence, ve bu idealist insan gerçekten çocuğuyla 24 saat ilgilenmesi gerektiğine inanıyor olabilir. daha önce verdiğim abim örneğinden yola çıkıyorum. onun planladığı şeyi türkiyede yapan erkeklerle ilgili haberler görmüştüm daha önce, işini bırakıp çocuğuyla kalan babalar diye. bulabilirsem buradan paylaşırım. sorun şu ki bir baba, bir erkek bunu yaptığı zaman aklımıza ilk gelen şey onları gerizekalı ilan etmek değil "helal be işte, babanın da sorumluluğu bu" demek. ben öyle demiştim bir sürü insanı da görmüştüm bunu derken.

  yukarıdaki örneği yazarken birden gerçek suratıma tokat gibi çarpıldı onun için tekrar etmek istiyorum. bir erkek bu kararı verip, işini gücünü bırakıp çocuklarıyla kalmayı seçince takdir görüyor. bu pipililer ne yapsalar takdir görüyolar, ama kadınlara gelince evde de kalsa, çalışsa da hiçkimseden bir aferin alamıyor.

  hepimizin ne yapacağı üzerinde büyük bi baskı var sonuç olarak.

 • Ya ayrıca bi insan çalışmayarak da hayatının sorumluluğunu alabilir.

  Bütün ilişkileri ortalama türkiye ilişkisi olarak görmek de bi sorun bence. Bütün varsayımlarımızı kocanın para üzerinden baskı kuracağı ve kadının sadece işi olmadığı için kendini savunma şansı olmayacağı üzerinden kuruyoruz. Bunu yapmaya karar veren insan bunları düşünerek verdiyse bu aptallık olmaz.

  Ha kendi adıma bugün bana piyango çıksa ve milyoner olsam çalıştığım part time işi bırakmam. Bunu sosyal bir özgürlük olarak görüyorum çünkü. Ama şunu da biliyorum paza kazanmadığım için beni parasıyla kontrol etmeye çalışacağını düşündüğüm biriyle evlenmem. Bu kadınların da yaptığı bu, haklı olmayabilirler ama evlendiğin insana güvenmemek daha saçma.

  Ayrıca biri yukarı "kocasının parası yetiyosa" falan bi şeyler yazmış, benim annem babamdan çok daha fazla para kazanıyodu ben ve abim doğduğumuz yıllarda. Babama işini bırakıp bizle kalmadı diye aptal diyebilir misin? Feminizme prim vermiş olucam şimdi yine ama bence babam çalışmayı bırakmış olsa kimse el kadar bebeği var tabi bakıcak demezdi. Neyse.

  Ayrıca, birinci elden bakıcı yardımıyla büyümüş bir insan olarak belirtiyorum. Çocuğunuzla 24 saat ilgilenmiyor olmanız onun sizden sevgi görmediği anlamına gelmiyor. Annemle çok yakınız, hiçbir zaman da uzaklaştığımızı hatırlamıyorum. Hayatımda kendimi hiç sevilmemiş hissetmedim, bağlanacak birini aramadım. Ama çevremde çalışmayan annesinin sevgisizliğinden dem vuran ya da bu eksiklikler yüzünden sürekli sevgi arayışında olan insanlar gördüm.

  Çocuklara güzel bir hayat vermek sadece parayla da sadece hayatınızın her anını onlara adayarak olmaz. En doğrusuna herkes kendisini karar verir bu kadar.

  4
 • Teorik olarak, evlenen iki insanin boyle kararlari karsilikli verdigini ve birbirlerine guvendiklerini dusunuyorum.

  Kadin-erkek rollerine karsiyim, "annenin evde kalip cocuklarina bakmasi lazim" diyen bi pipilide mantik aramam.

  Ama benim bu konuda aklima takilan sey cok farkli. Abim yillardir diyo ki ev erkegi olmak istiyomus. Cocuklari oldugunda onlari kendi buyutmek istiyomus. Simdi de nisanlisi diyo ki hayir olmaz ikimiz de calisicaz. Abim calisirsa cocuklari olduktan sonra "erkek calisir" diyen bi kadin yuzunden calisacak, ama kimsenin ona gerizekali diyecegini sanmiyorum bu yuzden.

  Hem kadin hem erkek icin bu ozgur iradeyle verilmis bi karar olduktan sonra kendilerine verecekleri zararlar beni hic ilgilendirmiyor.

  3

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr