• 265

  başlık

 • 1481

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 0

  bu ay

 • 0

  dün

 • 0

  bugün

yellow submarine

1. nesil zombi mesaj takip etson 20 entry

 • hiç bir çarpıtma yok eğer dediklerim de çarpıtma düşünüyorsan ve eğer sende istiyorsan aramızdaki mesajlaşmayı burada paylaşabilirim. kadın-erkek sözlüğünde kadın hakkında bir erkeğin yargılayıcı mesaj atmasını haklı görebilirim ama yaşadığım ülkeyi bölmeyi emel etmiş haysiyetsiz ve şerefsiz apo nun savunucularının mesajını eksilerim giderlerse gitsin umurumda da olmaz bu çok basit bir şey. bu sebepten atmaya niyetliysen bence hiç durma şimdi at çünkü bu saatten sonra kürt milliyetçilerini puanlamayla değerlendirmeyecek aynı zamanda onların görüşlerinin ne kadar değersiz olduğunu ifade edeceğim mesajlar da atacağım.

  türk milliyetçiliği yapan kişinin de mesajını eksiledim ama o hiç yankı uyandırmadı nasıl ki kırmızıelma ve ekşi gibi sitelerde kürtlere karşı bir fikir belirtmeye çalış hemen linçe tabii oluyorsun.

  hiç sevmediğim bir pozisyona sokup sanki bir ümreye karşıymışım gibi lanse ediyorsunuz ama işin aslına bakarsan birilerini dokunulmaz yapmaya çalışmak sizin amacınız bende dokunuyorum.

 • ben birilerini onurlandırmak veya aşağılamak için mesaj atmam fikrimi belirtmek için söylerim.

  senin attığın mesaj benim bu sitedeki varlığımı etkileyecek olan tehditkar bir mesajı olduğu için bunu genel ile paylaşmayı uygun gördüm. madem konusu açıldı o zaman burada söyleyeyim ben her türlü milliyetçiliğe karşı birisi olarak ve zamanında bu tip insanları gözlemleme olanağı da bulduğumdan dolayı nerde milliyetçilik kokusu alsam inine kadar takip eder yuvasında bulurum milliyetçiliği. türk milliyetçiliği bana göre ne kadar saçma ise aynı şekilde kürt (laz, çerkez bunların arkasından geliyor hep niyeyse) milliyetçiliğine de sonuna kadar karşıyım. ne zaman bir kürt ile bu konuda konuşsam "ezilen ulus milliyetçiliği" tartışmasını açarlar ve kürtlerin milliyetçilik yapmasının olağan olduğundan bahsederler. tam tersine kürtlerin yaptığı milliyetçiliğin türkleri iyice bilediğini ve bunun sonucunda bugünkü saçma sapan Türkiye'nin bölünme tartışmalarına kadar geldiğimizi de rahatça belirtebilirim.

  kürtlere karşı herhangi bir sorunum yok (klasik ama benim de kürt arkadaşlarım var) ama kürtlerin yarattığı sorunlara karşı çok sorunlarım var. bugün binlerce insanın katili olan şerefsiz apo nun adam yerine konup Türkiye'nin onunla el sıkışmaya çalışmasına karşı sorunlarım var. şimdi burada gelipte dil üzerinden bölünmeciliği savunan kişiler çok demokrat ama benim onların görüşleriyle aynı görüşte olmamama rağmen sırf oylama yapmam bile atılmam için yeterli sebep öyle mi?

  kusura bakmayın ama ben böyle tekere çomak sokarım. sırf tartışma çıkmaması, sen erkeksin çok bu konularda ileri gitme denmemesi için işin içeriğine girmiyorum ama sırf benim vereceğim eksilerle o kadar çok eksi çıkmaz benim verdiğim bellidir artı verdiğim bile var vivienne nin aynı görüşte olmamamıza rağmen.

  bir diğer söyleyeceğim konu ise "ben senin kime olumlu veya olumsuz oy verdiğini görüyorum bir daha eksi oy verirsen ve bu sitede birisi bundan rahatsız olursa hesabını patlatırım" tehdidine pabuç bırakmam çünkü havva Kadın'ın erkeklerin yapabileceği ve yapamayacağı işler listesinde eksi oy veremezsin gibi bir şey yer almıyordu o yüzden buyurun dediğim gibi sahne sizin.

  yönetim ortak karar alır bu günden sonra artık erkek yazarlar hiç bir şekilde negatif oy vermeyecektir denir o saatten sonra eksi butonuna elimi sürmem ama böyle bir şey söylenmemesine rağmen bana bu deniyorsa o zaman iş buralara kadar geliyor.

  3
 • benim hesabımı tekrardan açtıran kişi pinky imiş. eğer birilerine negatif oylama yaparsam hesabımı kapatacağını söyledi. buyursun kapatsın kendi sahnesinde kendisi oynasın.

  birincisi zamanında sitedeki çok karışık durumlardan dolayı hesabımın bir süreliğine kapatılmasını kendim istedim, ikincisi yine hakkımı kullanıp açılmasını rica ettim. musluk gibi açıp kapatılacağını düşünüyorsa buyursun kapatsın.

  (bkz: çarşı faşizme karşı)

  2
 • arka fonda çalan şarkı:
  http://www.youtube.com/watch?v=1orMXD_Ijbs

  bir kadın parkta tek başına oturmaktadır o sırada fonda şarkı çalmaya başlar ve bir spot ışığı kadının üstüne yanar. bariton sesli bir adam konuşmaya başlar:
  " sen burada oturuyorsun ama sevgilin seni aldatıyor! "
  kadının tek kaşı meraklı bir biçimde kalkar " nasıl yani?"
  fon: " hem de en yakın arkadaşınla... "
  o sırada bu yaklaşır
  http://i.models.com/feed/i/2012/03/Screen-shot-2012-03-28-at-2.51.05-PM.jpg
  kadının yüzünde bir gülümseme belirir " hoş geldin cenk neden geciktin?"
  cenk kadının elinden tutarak zarif bir biçimde kaldırır ve yanağına bir öpücük kondurur
  arka fon " ama..amaa nasıl olur? bu erkek arkadaşının en yakın arkadaşı "
  el ele tutuşurlar ve onlar uzaklaşmaya başlarken arka fonda konuşan adama kamera döner. elindeki mikrofonla birlikte yüz ifadesi dumura uğramış bir biçimdedir.

 • soğuk kış gecelerinde kas tutulmasıyla sonuçlanır.

 • kedi kadınlık ona çok yakışıyor.

  1
 • teemo proluğumu ispat ettikten sonra nidalee ile yeni ufuklara yelken açtım.

 • direk prezervatif alın dediyse kesin prezervatif reklamıdır.

  (bkz: tis is pirezervatif kaptin)
  (bkz: fikooo fikooo fikooo)

 • çift ip event ı başladı. 25-27 arası her oyundan 2 kat ip kazanılacak.

 • anayasal yönden hiç bir sıkıntısı yoktur. abi kardeş evlenebiliyorlar.

 • anayasaya getirilen yeni maddelerle sağlanmaktadır. bunlardan ilki;


  Tasarının kabul edilen birinci maddesi, anadilde savunma imkanını düzenliyor.

  Buna göre, sanık; iddianamenin okunması ve esas hakkında mütalaanın verilmesi üzerine sözlü savunmasını, kendisini daha iyi ifade edebileceğini beyan ettiği başka bir dilde yapabilecek. Tercüme hizmetleri, il adli yargı adalet komisyonlarınca oluşturulan listeden, sanığın seçeceği tercüman tarafından yerine getirilecek.

  Bu tercümanın gideri devlet tarafından karşılanmayacak. Bu imkan, yargılamanın sürüncemede bırakılmasına yönelik olarak kötüye kullanılamayacak.

  Tercümanlar, il adli yargı adalet komisyonlarınca her yıl düzenlenen listede yer alan kişiler arasından seçilecek. Savcılar ve hakimler, bulundukları illerdeki listelerden değil, diğer illerdeki listelerden de tercüman seçebilecek. Adalet Bakanlığı, buna ilişkin yönetmeliği, düzenlemenin kanunlaşıp yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir ay içinde çıkaracak. Yönetmelik uyarınca tercüman listeleri oluşturuluncaya kadar, sanık mahkemeye kendi tercümanını getirecek.

 • gemileri yakmak iyidir. yakın gitsin değer verdiğinizi sandığınız takıntılarınızı, umutlarınızı, isteklerinizi yakın çok daha iyi hissedeceksiniz. ancak öyle tadına varabiliyorsunuz.

 • bu filmi izledikten sonra yaklaşık 6 ay depresif gezdim.

  konusu ölümden kaçmaya çalışan bir grubu konu alıyor. ölümden kaçamıyor ve fecii şekilde can veriyorlar.

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr