• 373

  başlık

 • 2574

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 2

  bu ay

 • 0

  dün

 • 1

  bugün

ragemore

3. nesil yönetici mesaj takip et

ruh hastasıyım. evet.son 20 entry

 • Birine anlatmazsam çatlarım modunda geldiğim başlık. Efendim olay şöyle:

  Ben özümde mühendisim, haftada bir de zevkine -hobi olarak- müzik yapar solistlik ederim. Alkollü bir mekanda yine şarkı söylediğim, sonrasında da arkadaşlarımla içip sohbet ettiğim bir akşam, mekandan çıkıp taksiye bineceğimiz sırada 17 yaşında bir ablasının kuzusu, alkollü bir beyefendi(!) tarafından tacize uğrayacakken etkisiz hale getirildi.

  Anlatmaya devam etmeden belirtmeliyim ki; malesef bu kuzumuzun annesinin ikinci evliliğindeki eşinin oğlu -yani bir nevi üvey abisi- bu yavrumuzu defalarca istismar etmeye çalışmış ve hatta bu çocukcağız çocuk esirgemeye dahi sığınmış ve şu an bu sebeple yürütülen iki adet dava dosyası var. Velhasıl yollarımız kesişti ve annesinin de rızasıyla o evde kalmaması adına benimle birlikte kalmaya başladı.

  Olaya dönecek olursak; o gece taksi durağında yanımızdaki arkadaşlarımızı evlerine uğurlarken "sen kuzuya (adına kuzu diyeceğim çünkü minnoş) nasıl dokunursun!" Diye bir ses işittim ve dönüp doğrudan olaya dahil oldum. Adam kuzunun omzuna elini atmış kendisini kendine doğru çekerken yanındaki bir diğer arkadaşımız adamı itmiş ve bağırmıştı. Sesin üzerine de ben adamın üstüne atıldım ve "sen ne yaptığını zannediyorsun?" dedim. Normalde ataerkil küfür yasak sözlüğümüzde ama adamın tam cümlesini aktarmak adına affınıza sığınıyorum. Üstüme gelerek " öpecektim lan amına koduğumun orospusu sana mı soracağım" dedi. Ben de bunun üzerine "gel bakalım kim kimi öpüyormuş" dedim, ittim ve hırpaladım yere düştü. Zaten alkolün etkisiyle ayakta duramıyordu vursam yarısı boşa giderdi. Adam küfürler savururken çevremize insanlar toplandı ve o bilindik gerizekalılık ürünü yorumlar gelmeye başladı. Kadınsan bu saatte tacize uğruyorsan eve git ne işin var burada, bak polis çağırırım görürsün tacizi vs...

  Biz adamla ve çevredeki o süperzekalarla cebelleşirken polis aracını gördüm ve kendimi önüne attım. "Başımıza bunlar bunlar geldi, lütfen bize yardımcı olun" dedim. O sırada küçük kuzum önceden yaşadığı travmaları depreşmiş ve yerde ağlama krizlerindeydi, diğer onursuz herif polise saldırıp tehdit ediyordu. Polis memurları yine bir şekilde karga tulumba polis aracının arkasına herifi bindirmeyi başardı. Bizi de ifade ve şikayet için ön tarafa bindirdiler. Bu arada "siz benim kim olduğumu biliyor musunuz, kaymakamı arayın da kimi alıyormuşsunuz görelim" tarzında polis tehdit edildi araçta. Kuzum gidene kadar adam bağırdıkça ağladı da ağladı. Herneyse...

  Polis merkezine gittik, adamı sorgu odasına aldılar. bütün kıyafetlerini çıkarmış ve polise fırlatmış olmasından dolayı donuyla sorgu odasında kendini duvardan duvara vuruyordu.
  Bizi de o sırada karakolun karşı tarafındaki memur odalarına ifadeye aldılar. Kuzum 18 yaşından küçük olduğu için avukat bekledik, bu nedenle ilk ben ifademi verdim. Lavuktan şikayetçi olmadım bana zarar verememişti sadece küfür etmişti, ancak tacize tanık olarak ifademi söz konusu polise verdim. Bu arada kuzu avukatla birlikte ifadeye çağrılmadan önce reşit olmadığından ailesine teslim edilmesi gerektiği konusunda bilgi aldık. Bunun üzerinden ben kendi telefonumdan annesini aradım ve durumu yüreğine indirmeden anlatmaya çalıştım. Annesi kuzuyu almaya gelemeyeceğini ve bana teslim etmelerini söyleyince telefonu amire verdim ve birebir konuşturdum. Sonra ufaklık ifadesini verdi ve eve döndük. Bana da teslim aldığıma dair bir kağıt imzalattılar. Buraya kadar her şey normal.

  Adama testler yapılmış gece, sabah ayılmış, sözde geceyi hatırlamamış ve özür dileyip pişmanım diye savunma vermiş. Sevgili adalet temsilcisi savcımız, olayı soruşturmak adına(!) Bizi araştırmaya başlamış ilginç şekilde. Neredeymişiz, alkol almış mıyım, Reşit olmayan kızın ( ki bir damla içirmedim içirmem) yanımda ne işi varmış o saatte, ben sağda solda içip sıçıyormuşum da reşit olmayan çocukları ebeveynlerinden habersiz kullanıyor muymuşum vs. Vs.

  Ne benim dolandırıcılığım, ne yalancılığım kaldı. Mekanın adını vermememe rağmen annesinden aldıkları bilgiyle mekanı ekiple basıp sahibini karakola çekmeler mi dersiniz, annesini yanlarında kendi telefonumla arayıp ellerine verdiğim halde ebeveynlerinden gizli iş çevirmiş diye solistlik yaptığım mekana demeç vermeler mi dersiniz ne herzeler. Üstelik sokakta tacize uğradık, mekanlar bağımsızdı bu konudan.

  Öyle bir noktaya geldik ki neredeyse tacize uğrayıp polisten yardım istediğimiz için biz özür dileyeceğiz. Çocuk da öyle bir yıprandı ki bu süreçten "aman abla ben vazgeçtim şikayetimizi çekelim de artık insinler tepemizden" diyecek noktaya geldi.

  Daha önce ne şikayetçi oldum ne de tanık. 28 yaşındayım ve Bu ilk tecrübem. Ama büyüklerimizin "aman kızım şahit yazarlar bulaşma" derken ne demek istediklerini daha iyi anlıyorum. Orada polise sığınacağıma keşke bir güzel herifin ağzını burnunu kırsaydım, hastanelik etseydim, komaya soksaydım da eve gelip uyusaydım. En azından beni teşhis ettiklerinde "evet taciz etti yavşak ben de ağzını burnunu kırdım gebermiştir umarım" derdim. Zevkle de savunmamı başı dik verirdim. Hak hukuk bir kenara a.c.a.b! Adalet senin yarattığınmış, sistemin sunduğu değil!

  4
 • 1 aydır durmadan düşündüğüm, hissettiğim başlık.

  1 ay içinde hayatımın mihenk taşı dediğim üç şeyi kaybettim.
  Önce 3 yıldır emek verdiğim müzik grubumu bıraktım. Çatışmalardan kaynaklı sıkılmam belki de bu yöne itti beni. Ancak kalsam da savaşsa mıydım, değişir miydi hiç emin olamayacağım. Daha önce değiştirememiştim belki, ama pes etmem de şart mıydı?
  Sonra idealist düşüncelerle "ben gerçek bilimle uğraşacağım, üreten taraf olacağım!" diye emek emek çalıştığım, birikimime birim kattığım işimden terfi beklediğim anda atıldım. Sebep şirketlerin krizden kaynaklı yatırımları durdurması. Üstelik benimle birlikte diğer çalışma arkadaşlarım da nasibini aldı. Önceleri para hesabı yapmazken şimdi ay sonunu görmekte zorlanıyorum. Haftada bir zevkine çıktığım canlı performansın parasını bile dört gözle bekler oldum. Korkum ise evi geçindiremezsem kedilerime ne olacağı. iş desem, uzmanlık alanımda aynı sebepten hiçbir şirket eleman almıyor, uzmanlık alanım olmayan işlerde ise kimse beni almıyor doğal olarak. Herkesin eleman çıkardığı bugünlerde ben nasıl iş bulabilirim bilemiyorum.
  Ve son olarak aylardır aile kurma hevesiyle emek verdiğim ilişkim bitti. Son darbesi bu oldu hayatın. Öyle ki hem aldatıldım hem de terkedildim. sanki bitmesinin sebebi benim davranışlarımmış gibi gösterildi. Aldatıldığımı çok sonra öğrendim ve hatta bittiği için kendimi suçladım. Özür dilemek, yalvarmak bile geldi içimden. Üstelik bunu çevremdeki herkesin bilmesi, tahmin etmesi ve buna rağmen susması da acıma acı kattı. insanlardan uzaklaştım. Eve kapandım. Artık ne anlatmaya, ne dinlemeye tahammülüm kaldı. Kendi sessizliğimde boğuluyor gibiyim. Nefes almak zor geliyor. aldığım hava değil cam kırığı sanki, ciğerlerime batıyor. ilgi gösterenler oluyor elbette, ancak onlara da tahammülüm kalmadı. Aklım, kalbim böylesine kurumuşken bir başkasına gitmek gelmiyor içimden.
  Bu yıl başladığından beridir yüzüm gülmedi. Bir mucize bekliyorum artık. Yoksa dayanamayacağımdan korkuyorum. Herkesin bildiği şeyleri görememek, duyamamak ve dahi anlayamamak hangi salaklığın ürünü?

 • O kadar çok şey değişiyor ki etrafımda. Herkes bir yerlere yetişiyor, günler günlere yetişiyor, yer yerinden oynuyor sanki. Ama ben her zamanki istikrarlı duruşumla çevreme bakınıp "ne bok yiyorum ki ben burada" diye düşünüyorum.
  Düşük bütçeli bir sanat filminin içinde gibiyim.
  Sahi, ne bok yiyorum ki ben burada?

 • Gün boyu sadece listedekileri tükettiğimi anlamamı sağlayan başlık. Böyle giderse kırkı zor görürüm diye düşündürttü. Hedefim eliiydi olsa. Fuck!

 • @yumiyum, ampa o nasıl hamam böceği?! Akrebe benzeten bir ben miyim yahu. Dikkatli olsan iyi edersin ampam.

  2
 • @ayse_fatma_hayriye, bu video 13 nisanda paylaşılmış. Aradan geçen bunca vakitte, bu kımıl zararlısına ne olduğuna dair bilgi var mı?

  1
 • Herkese yerli yersiz ondan bahsetmeye başladığımı fark ettiğim an.
  Sonra bahsetmeyi bıraktım.

  https://www.youtube.com/watch?v=elu-7bBRV9g

  4
 • "Bin irtik iskisi gibi hissitmiyirim"
  Nerede duyduğumu hatırlayamadığım bir söz der ki, "hayatım dediğini nasıl hayatından çıkarıyorsun? Gideceksen, sevme."

 • Nada-Oda videosu. Türkiye'ye fazla diye düşündürüyor dinlerken ve izlerken.

 • Bir sıralaması yok. Tacizin cinsiyet sıralaması olmaz çünkü. Kadın da olsa erkek de olsa bende aynı tiksintiyi yaratıyor.

  3
 • Kalmaktan daha çok acı veriyormuş bazen. Yaşayarak öğrenmek ne acı.

  1
 • @ayse_fatma_hayriye, turgut uyar diye biliyorum ampa, ama tam emin olamadım. Araştırmakta fayda var.

  1
 • Bildiğim kadarıyla karnesinin olması gerekiyor ispat için. Aksi halde sahipsiz sayılıyor. Küçük bir not: karne çıkarırken genelde fotoğraf istemiyor veterinerler. Siz minik dostlarınızın resmini mutlaka karnesine yapıştırın.

 • @sancho panza, sözlüğün patronu, sahibi demeyelim de yöneticisi benim. Ama yumruğumu masaya vuramıyorum, elim acıyor. :(

  işin şakası bir yana, bu kadar önyargılı olmamız ve sıkı tutmamızın nedeni dinamik zamanlarımızdan kalma yediğimiz ayarlar. Söz konusu kadınların özgürlüğü ve mahremiyeti olunca sultanlarımız yakamıza yapışıp ağzımızı burnumuzu kırarlar diye korkuyoruz. Iıı, Şaka yapmayacaktım di mi pardon. :)

  Sözün özü; sözlük canlansın, cart kırmızı olsun derseniz alım yapalım derim ben. Ancak içeri kaçacak sultan görünümlü kölelerden, ataerkil- homofobik kafalardan dolayı şimdiden affımızı isterim. Çünkü bizden çok sizin canınız sıkılacak diye düşünüyorum.

  2
 • Tamamen terbiyesizlik. Pantolon görmek istesek mağaza gezerdik. Münasebetsiz! -_-

  4

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr