• 503

  başlık

 • 943

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 1

  bu ay

 • 0

  dün

 • 0

  bugün

pessoa

5. nesil yazar mesaj takip et

uyanık uyurgezer, gören kör.son 20 entry

 • lgbtiq bireyler için sanat, felsefe, bilim, iş arayışı gibi birçok konuda konuşup yardımlaşabileceğimiz ve bilgilenebileceğimiz telegram grubuna bekliyoruz. güvenlik açısından anonim isimle gelirseniz iyi olur. yeni açıldık.

  https://t.me/queergangtr

 • Kediniz köpeğiniz dışarıda dolaşıyorsa üzerine yapışabilecek sinsi bir ot kendisi

 • Filmlerden, animasyonlardan, youtube videolarından kırpılmış sahnelerle ingilizcenizi geliştirebileceğiniz bir site. Sıralamayı da gösterdiği için gaza gelip birinci olacahım moduna girebiliyosunuz. Ben 15binde bıraktım

 • Kendine queere katılmakla birlikte algılarınızın değiştiği konusunda ekleme yapmak istiyorum. Dikkat ettiğiniz ve önemsediğiniz şeyler başka yönlere kayacak hal böyleyken. Ağlamak çözüm değil spor yapın. Happy bi day

 • Anlamlar kişiden kişiye göre değişir çünkü hepimizin nöral bağlantıları farklıdır. insanın varoluşundan bu yana dünyaya gelmiş herkesin nöral bağlantıları farklıdır ve birey o konu hakkında ne kadar ve nasıl nöral bağlantı oluşturduysa anlam onun için budur. Fakat hepimiz için ortak olan durumlar söz konusudur. Örnek vermek gerekirse matematik soyuttur. Bu yüzden bazılarımız matematikte çok iyiyken bazılarımız cidden çok kötüdür. Bunun sebebi beyinde bilgiyi işleme biçimimizin farklı olmasıdır. Matematiğe düz bir şekilde bakarsak asla anlayamayız fakat sayıları bir şeylere dönüştürerek renklendirerek şekillendirerek daha kalıcı nöral bağlantılar kurarız ve bizim için anlamı oturmuş bir şeyi de başarmış oluruz.

 • Evet her şey bir yanılsama. Bütün bunlar beynimizin dünyayı yorumlaması ve bize sunması. Bu bilgiyle ilk karşılaştığım anda yıkılmıştım. Günbatımları ve bitkilerin o efsanevi görüntüleri için teşekkürler beynim.

 • Bebekler ilk dogdukları zaman her şeyi ters görür fakat zamanla beyniniz görüntüyü düz yapmayı öğreniyor. Yani hepimiz hala ters görüyoruz ama düzeltme konusunda geliştigimiz icin düz görüyoruz. Masanızdaki bardak kendi gercekliginde düz ama beyninize yansıyan görüntüsü ters. Algıladıgınız gerceklik ise düz oldugu.

 • Bir problemin çözümü için oluşturulan yol. Hayatımızın her alanında var. Ayrıca Beynimizde inanılmaz derecede çok algoritma vardır.

  Örneğin dışarı çıkmak istiyorsunuz.
  1 - yatağından çık
  2 - temiz kıyafet bul
  3 - duşa gir
  4 - saçını kurut
  5 - üzerini giyin
  6 - anahtar cüzdan telefon al
  7 - kapıdan çık

  Bunu daha da karmaşıklaştırabiliriz.
  1 - yatağında doğrul
  2 - sola dön
  3 - ayaklarını yere değdir.
  4 - dogrul
  5 - ileriye 3 adım at
  6 - sağ kolunu kaldır gibi.

 • Counter strike global offansive steamde en çok indirilen oyunlardan. Dünyada da en çok oynanan oyunlardan biri.

  Oynayan var mı?

 • Google 1 haftadır kasıyor sizde de öyle mi

 • Nadir de olsa çiftleşen bu iki canlının birleşme sonucunda ortaya koydugu yavru yani katır kısır olurmuş.

 • Yeni sürükleyici dizi. Mükemmeliyetçi zeki tayfanın üniversitede işlenen bir cinayeti araştırmasıyla devam ediyor 1 sezon 3. bölüm çekildi.

 • Milattan sonra 4. Yüzyılda Hindistan'da satranca verilen ilk ad.

 • Nörosayns beybi.

  Evrimin teee nerelerden buralara gelişinin bir sonucu olarak homosapienste eş seçimi:

  Heteroseksüel Deneklere bazı kadın fotografları gösteriyorlar ve hangisini seçtiklerini soruyorlar. Çoğunluğun eğilim gösterdiği fotograflarda kadınların gözbebeklerinin büyük oldugunu bilmiyorlar ama seçimleri bu yonde oluyor. Beyin büyümüş göz bebeklerini bir arzu olarak algılıyor ve otomatik olarak seçimi yaptırıyor ama biz seçim yaparken bunun bilincinde olmayız.

  Bunların yanı sıra heteroseksüel eş seçiminde belirgin olan durum erkeklerin kadınlarda "güzel" bulduğu şeyin aslında kaliteli doğurganlık adını taşımasıdır. Yani ideal bel kalça oranı gibi şeylerden söz ediyoruz. Seçimler çoğunlukla bu yönde yapılıyormuş farkında olmadan da olsa.

  Heteroseksüel Kadınların erkek seçiminde ise sakal, geniş omuzlar başı çekiyor.


  insanlar her ne kadar ben bunu sevdiğim için istiyorum dese de aslında bu dediği şey milyonlarca yıllık evrimin bilinç-dışı bir sonucu. Seçtiğiniz kişiler sizin değil beyninizin seçimi hetero olsun ya da olmasin, durum bu. Herhangi birinin herhangi birini seçmesinin açıklaması da bu.

  1
 • Budizmin kurucusu olduğu söylenir. Başta çok zengin ve izole bir yaşam sürmüşken bir gün saraydan kaçar ve dış dünyayla tanışır. Acıyı hüznü görür. Bunu kendisinin de yaşayarak anlayacağını düşünür ve ordan oraya bir keşiş gibi yaşar. 1. Öğreti olan (yamulabilirim) Dukkha sözünün anlamı da "hayat acı doludur" demektir. Buddha hayatta acının her zaman varolduğu bilinciyle yaşamamızı öğretir. Hermann hesse'in Siddhartha kitabında güzel bir anlatım mevcuttur hayatına dair.

  1
 • Hâlâ başarısını metallica üzerinden değerlendiren ve onca paraya üne rağmen mutlu olmadığını bir röportajda belirten kişilik.

 • Mark manson'ın rusya seyahatinde geçiyor bu konu: Bizim yani çoğumuzun insanları kırmamak için yaptığımız sahte kibarlıklar, mutsuzken mutlu gibi davranmalarımız vs. Mesela saçınızın rengini değiştirdiniz bunu burada ya da batı kültüründe bir arkadaşınız beğenmemiş olsa bile beğendim güzel olmuş deme ihtimali daha yüksektir. Fakat ruslarda öyle değilmiş. Eğer bir davranışınız aptalcaysa susmayı ya da konuyu değiştirmeyi değil bunun gerçekten aptalca olduğunu söylerlermiş. Yani bizim neredeyse hakaret olarak algılacağımız gerçekliği yaşıyor ruslar. Alkışladım.

  2

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr