en beğenilen 20 entry


... tümü ...
 • bu entry sakıncalı olabilir.
  yine de görmek istiyorsanız giriş yapın ya da kayıt olun.

 • bu entry sakıncalı olabilir.
  yine de görmek istiyorsanız giriş yapın ya da kayıt olun.

 • bu entry sakıncalı olabilir.
  yine de görmek istiyorsanız giriş yapın ya da kayıt olun.

 • bu entry sakıncalı olabilir.
  yine de görmek istiyorsanız giriş yapın ya da kayıt olun.

 • sokakta beyefendi, mutfakta aşçı, yatakta jigolo olmalı asdjklfhg

 • hah, işte en sevdiğim başlık. ne zaman sol memede görsem elim ayağım titriyor, o derece <3

  öncelikle "üç sayfa boyunca şu yakışmaz bu yakışmaz diye entry girilmiş bu başlığa, peki bütün bu saydıklarınız erkeklere yakışıyor mu yani?" diye soruyorum, sonra da asıl konuya geliyorum.

  kadına her şey yakışır.

  küfür de yakışır, sigara da yakışır, makyaj da yakışır, makyaj yapmamak da yakışır, beden ölçüleri fark etmeksizin ne giyerse giysin yakışır, dolayısıyla platin sarısı saç ve popüler kültür de yakışır.

  ayrıca kadın sözlüğünde böyle başlık mı olur? "insana yakışmayan iki şey" olarak değişseymiş en azından.

 • amım olduğunu unutmuştum, başlığı görünce hatırladım. teşekkürler sözlük.

  (bkz: bu bir dramdır)

 • Ay tövbeler olsun metrobüste bakıyordum fotoğraflara, yanımdaki teyze de benimle beraber bakıyormuş meğer. "vışşşş" diye bir ses çıkardı birden çok utanıyorum şu an asdjdşkd

  Neyse, @face of boe, ve tabii ki @demokratik geçinen profiterol, favorim şu an <3
  Teyzeye de sorayım bi o ne düşünüyor acaba dfhlkjş

 • @sodadreamer, ve @merc, sonuna kadar haklı bence.

  Kırmızı elma'daki erkeklerin "farklı" olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ataerkiden uzak ve kadın hakları savunucusu olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu sözlüğe iddia ettikleri gibi "öğrenmek" için geldiklerini mi düşünüyorsunuz?
  Eğer öyleyse bakış açınızı değiştirin derim.
  2011'den beri sözlükteyim, eskiden "köle" olarak anılan yazarların çoğuyla konuştum, görüştüm, arkadaş oldum. Neye nasıl baktıklarına, sözlükten uzakken nasıl insanlar olduklarına bizzat şahit oldum.
  Önceleri ben de inanamamıştım, "lan bu adamlar kadın sözlüğünde yazıyor, bu adamlar o adamlardan değil" demiştim ama gerçekler ortada.

  Neyse işte, Sonuç olarak Artık çok rahat bir şekilde genelleyebiliyorum ki; türk erkeklerinin hepsi dibine kadar ataerkil, beyniyle değil pipisiyle düşünen canlılardır. Aksine bir saniye bile inanmam.

  Şimdi sözlükteki bütün köleler benden nefret edecek ama yapacak bir şey yok beyler kusura bakmayın asdjaknd

 • bu entry sakıncalı olabilir.
  yine de görmek istiyorsanız giriş yapın ya da kayıt olun.

 • mor'un bütün sözlükle paylaşmamı rica ettiği bir şey var, aynen olduğu gibi kopyalayıp yapıştırıyorum yazısını.


  Merhaba.
  Ampirikuku’nun yazdığına göre 13.02.2011 tarihinde yazar olmuşum sözlüğe. Sözlüğü keşfedip okumaya başlamamsa sözlükspot zamanlarına dayanır. Aylarca okudum sözlüğü uzaktan uzaktan sonra sanırım nisan/mayıs civarında yazmaya başladım. O zamanlar çok aşık olduğum bir sevgilim vardı, 4 yıl sonra hala daha hayatımdan çıkaramadığım. Bitmeyen bir sevgiyle sevdiğim bir sevgiliydi. Kavgasız kıyametsiz ayrıldık bir gün. Canım çok acıdı, nasıl acıdı. O kadar uzun süre acı çektim ki anlatamam. Anlatacak kimsem yoktu da o zamanlar. Geldim kırmızı elma’da anlattım. Sivitlidılgörl’le beraber acı çektık. Ugggiymeyen “çok ağladın be ampam” dedi, hiç unutmam. Onunla son olduğunu bildiğim sevişmemizde ağladım, anlatacak kimsem yoktu. Geldim buraya bi baktım veda sevişmesi diye başlık varmış. Benim acımı çekmiş insanlar varmış. Ağlarken onu aradım gelsin diye, gelmem dedi. Yere çöktüm ağladım o sırada pastafaryanist radyoda birsen tezer çalıyordu. Birsen tezer’le tanışmam da kırmızı elma sözlük sayesindedir. Günler geçti öyle böyle. Amy winehouse öldü, 27’sinde ölenler için radyo programı düzenledik. Ddmrl, haymatlos, perfectbynature ile. Sokakta aşk acısından ağlamakta olduğum için kendi düzenlediğim program esnasında radyoyu dinleyemedim mesela, o günü hiç unutmam. Sonra bi başkasını sevmeme vesile oldu bu sözlük. Elimi tutan, bana sarılan, beni seven birini sevdim. Aylar sonra mutlu oluyordum lan ve bunu bana kırmızı elma sözlük vermişti. izmir’e taşındım o zamanlarda artık eylül gelmişti. Hiç tanımadığım insanlar sırf aynı sözlükte yazıyoruz diye doğum günüme gelmişti. Yeni yıla bile beraber girdik, 2012’nin ilk saatlerinde parkta koşuyorduk mesela. Islak salıncaklara oturduğumuz için götümüz ıslanmıştı. izmir’deydim, istanbul’a döndüm, izmir’e geri döndüm ve tekrar istanbul’a geldim. Yıllar geçti bu sözlük hayatıma öyle insanlar kattı ki o kadar olur, Hayatıma girdiği için şükrettiğim insanlar verdi bana bu sözlük. Beni büyüten, geliştiren, güçlendiren birini verdi. Çok sağlam dostluklar verdi. Mutsuz bi anımda hiç yüzümü görmemişken çat diye arayan ve kilometrelerce uzaktan gözyaşıma dokunan deomas’ı verdi. Bana sarıldığında yere daha sağlam bastığımı hissettiğim, beni sabahlara kadar dinleyebileceğinden asla şüphe etmeyeceğim pembe sütyen’i verdi. Günlerce evinde kendi evimdeymiş gibi kalabildiğim, bana kapısını sonsuz açmış no pasaran’ı verdi. Ve daha adını sayamayacağım –hepsinden tek tek özür dilerim- bir sürü dost, bir sürü arkadaş verdi.
  Ve bugün 25.06.2015 ben sözlüğe geleli şaka değil gerçekten yıllar olmuş. Çekip gitmeye kıyamadığım bu yerden atılmışım. Kim tarafından? Laf taşımalarına, yalanlarına, ikiyüzlülüklerine milyon defa şahit olduğum biri tarafından. Neden? Bilmem. Seni yönetime alalım dedikten yarım saat sonra zombi yapmış beni. Ne hakla? Bilmiyorum. Aklım almıyor. Uzaktan bakınca çok saçma aslında bi sözlükten atıldığın için bu kadar üzülmek, boğazının düğümlenmesi falan. Değil mi? neyse artık. bilgisayar başında olmadığım anlarda bile hayatımı kaplayan bu yerde bir erkeğin sikinin, taşağının keyfi yüzünden yokum artık.
  Bana kattığınız her şey için teşekkür ederim. hepiniz farkında olarak ya da olmayarak beni geliştirdiniz, beni büyüttünüz.
  Sizinle paylaştığım acılar aşk acısından ibaret değil. Ben tanık olduğum ölümlerden bile bahsedebildim burada. Aşktan da ölümden de bahsedebildim. Acılarımı paylaştığınız, okuduğunuz her an için teşekkür ederim.
  radyoda çaldığınız her şarkı için, yüzümü güldüren her cümleniz için teşekkür ederim.
  Eylemlerde yanımda slogan atan seslerinize ayrıca teşekkür ederim.
  Sizi seviyorum,
  Mor.

 • uzun uzun yazacaktım aslında ama gerek kalmamış, söylenmesi gerekenler söylenmiş zaten.

  gerçekten üzüldüm. "kadın sözlüğü" dedik, yazılan şeylere bakın. ne farkınız kaldı ekşi'de, inci'de yazanlardan?
  yapmayın. en azından burada yapmayın.

 • flörtüme atacağım seksi fotoğrafı yanlışlıkla hikayemde paylaştım ve salaklıkta boyut atladım az önce.

  çok tehlikeli uygulama, aman diyeyim dikkatli kullanın ampalar dfghjgkjl

... tümü ...

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr