• 27

  başlık

 • 446

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 0

  bu ay

 • 0

  dün

 • 0

  bugün

messalina

4. nesil yazar mesaj takip et

Ne kadar salak salak yazılar bunlar ya?!son 20 entry

 • Merhaba :)))) Buraya pek uğramasam da bana da diğer yazarlar gibi hoş geldiniz demek düşer :)))

  1
 • Zombi edildiğini bir entarimdeki editimde kendisinden bahsederken tesadüfen öğrendiğim yazar. Neden zombi edildi, çok merak ettim.

 • Tarkan: Viking Kanı filmindeki Çin prensesi Lotus'un arz-ı endam ettiği ve bu yönüyle @sancho panza, 'ya cuk diye oturmuş profil fotoğrafıdır.

  Bu Çin prensesi de bizim sancho gibi ahlaksız, günahkar, seks ve şehvet dolu bir yaratık; onun bunun odasına izinsiz girip menfaatleri uğruna elin adamlarını baştan çıkaran bir zillidir. Ayrıca eylemci, aktivist, anarşik yönüyle de vatan hayini zaten. Ne bekliyorsunuz anlayamadım??? -.-

  4
 • Kardeş, arka soldan dönersen 1930'lara çıkarsın ama 2000'e sırtını verip de yürürsen sağdan ikinci sokağa girme sakın; tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor.

  4
 • Kendisine ahlakın ve ahlakçılığın ne demek olduğunu, ahlakın felsefi düzlemde çok geniş bir tartışma alanı oluşturmasına rağmen bunu hemen nasıl kötü bir şeymişçesine "yobazlıkla" aynı kefeye koyabildiğini sormak istediğim yazar.

  Ayrıca bu "ahlakçılık" ifadesi cinsel birliktelik yaşı üzerine başlatılan tartışmadan çıktıysa da hukuku üstün görmemizin ve hukuka uygun davranmamızın ne zamandan beri "yobazlık" ile aynı kefeye konulduğunu da sormak istiyorum.

  Yanlış anlaşılma yaşandıysa eğer şimdiden özür diliyorum, muhtemel cevaplar için de şimdiden teşekkürler.

  3
 • Şu an en güzeline sahip olanın @ciwan, olduğu gerçeği...

  Keşke benim olaydı dgsgshshdjk

  1
 • Radiohead ve joy division gruplarının ortaya koyduğu işlerin çok ayrı kulvarlarda olduğunu ve bu yüzden karşılaştırılamayacaklarını düşünüyorum. Tabi ki yeni nesil grupların parçaları eski nesillerin birikimlerinden ve verdikleri ilhamlardan ortaya çıkıyor ancak radiohead kesinlikle tam bir "alternatif". Sound bakımından joy division ve the cure'u, the smiths ile radiohead'i bir arada ayrı ayrı kulvarlara koyabiliyorum ama joy division ve radiohead asla kafamda birleşemiyor punk faktörü yüzünden.

  Müzik konusunda müthiş bilgi birikimine sahip değilim, o yüzden bilgisi olan arkadaşlar bu konuda beni aydınlatabilirler. Ama dediğim gibi, çok farklı geliyorlar.

  Edit: green day de punk grubu olarak lanse edilmesine rağmen ilk birkaç albümden sonrasını hiçbir şekilde punk kabul edemiyorum mesela. Yoksa genelgeçer tanımlar değil kastım, tamamen benim kulağımla ilgili.

  2
 • Yine herkes psikolog kesilmiş, müthiş. Başka bir şey demiyorum. Gerçekten hazır hissetmediği için hiçbir deneyim yaşamamış ve bu yüzden kendisini "ezik" hisseden ergenlerin burayı okuyup sırf ezik hissetmemek uğruna saçma sapan bir kişiyle ilk deneyimini berbat bir şekilde yaşadığını düşünsenize? Toplum tarafından dayatılan her tabu yanlış olacak diye bir kaide yok, o çok marjinal özgür ruhlarınıza halel gelmesin diye insanların bir şeylere hazır olup olmama kriterlerini belirleme hakkını kendinizde nasıl bulabiliyorsunuz? insan evlenmeden önce seks yapmamalı diyen insanla, 12-13 yaşında sevişilmeye başlanmalı diyen insanın zihniyeti aynıdır. Kimse kusura bakmasın.

  Rahat bırakın artık insanları.

 • Hepiniz güzel ve seksi olun zaten :/ vol 593462

 • insan dediğin bakımlı olmalı şeklinde değiştirilmesi gereken önerme.

  Erkeklerin büyük bir kısmı bakımlı olmakla makyaj yapmak arasındaki farkı hala çözebilmiş değil. Bu yüzden bu önerme birçok erkeğin sorgulamadan ağzına pelesenk ettiği ezber bir cümle haline geldi. Oysa her insan sık sık duş almalı, dişlerini düzenli fırçalamalı, güzel kokmalı ve bakıma dair birçok uygulamayı gerçekleştirmeli. Bakım malzemeleri ve uygulama şekilleri sadece kadınların tekelinde değil.

  Makyaj konusuna dönecek olursak da bunu tartışmaya açmanın hiçbir manası olmadığını görürüz. Kimse yüzüne istemediği boyaları sürmek zorunda değil. Kaldı ki bu konuda erkeklerin ikiyüzlülüğünü çok iyi biliyoruz: makyaj yaparsınız, kandıran taraf olursunuz ve sahte bir güzelliğe sahip olduğunuz gerekçesiyle suçlanırsınız; makyaj yapmazsınız, bu sefer de "bakımsız"(!) olduğunuz için suçlanırsınız. Ne yapılması gerektiğini bilmeyen bir kuklaya dönüşmek yerine, içinizden geleni yapın. isterseniz yüzünüzü yıkadığınız gibi çıkın, isterseniz yüzünüzü van gogh tablosuna döndürün. Ama bunu sadece kendiniz istediğiniz için yapın, başkası zorladı diye değil...

  5
 • Öfffffffffff ne kadar sıkıcısın @androjen, sevişmek istiyorsan beğendiğini ve sevişmek istediğini söylersin. ifrit oluyorum benimle direkt sevişmek isteyen adamın başta farklı alanlar üzerine muhabbet açmasına. Sonra niye boş dönüyorum? E tabi boş dönersiniz, amacınızı belli etmiyorsunuz ki. Ben gayet uzun süreli ilişki beklediğimi belirtiyorum profilimde, bu yüzden direkt seks isteyen bir insan benimle konuşmamalı. Ama ne yapıyorlar? Böyle budala hakkında konuşmaya kalkıp sonrasında sevişmeyecek miyiz diyorlar. Bir de "hiçbir kız direkt seks istemiyor :/" diye ağlayan tayfa var ki sormayın gitsin. Gayet takılmak istediğini belirten bir sürü kadın profiliyle karşılaşıyorum. Ama sürekli bi oyun, sürekli bi "direkt seks istemiyor ama ben elde etcem olm!!" çabası... Budala'dan bahseden adamla hemen nasıl seks fantezisi kurabilirim allaaam yarebbimmm....................

  2
 • (bkz: mühendislerin çoğunun yalnız olduğu ve dating sitelerinde karşınıza çıkma olasılıklarının fazla olduğu gerçeği)

  Acı değil mi? :/

  2
 • Eski okullarımdan birinde aynı sınıfta okuduğum aptal -ders başarısı açısından olmasa da- bir kızın sosyal medya hesabını stalklarken; lisans döneminde erasmus değişim programından yararlandığını, şu an iyi bir vakıf üniversitesinde yüksek lisans yaptığını ve uluslararası bağlantıları bulunan iyi bir özel okulda öğretmenlik yaptığını öğrendim. Şu sıralar içinde bulunduğum psikoloji yüzünden bu bilgi beni daha da başarısız hissettirdi açıkçası. Kız benim hayallerimi dolu dizgin yaşamış ve yaşamaya devam ediyor; bense evde işsiz, parasız börek ve kek yaparak göt büyüten bir ev kızı olma yolunda ilerliyorum. Böyle olmak kötü mü? Hayalim bu olmadığı için kötü. Yoksa isteyen böyle yaşasın. Ama her şey bitmiş gibi hissediyorum sözlük, ne bok yiyeceğim hakkında en ufak bir fikrim bile yok. Yeniden okusam ne okuyacağım, çalışmadan nasıl yaşayacağım, çalışırsam nasıl yürüteceğim, 28 yaşında mezun olmak ne kadar mantıklı, ya boşuna vaktimi harcamış olursam, ya yine işsiz kalırsam?????? Ne bok yiyeceğim ben sözlük? He?

  8
 • Açıkçası fazla şey yazılmış, okuyamadım. Ancak @yusufcuk, ampamın favorilediğim bir entarisinden anladığım kadarıyla misandri terimini ya bilmiyor ya da unutmuş olmalı. Eğer bilmiyorsa; feminazi kelimesini bulunduğu durum ve davranış ne olursa olsun kendini haklı ve erkeği haksız gören, ondan nefret eden kadını tanımlamak için kullanabilir. Onun bakış açısından bakınca favoriledim. Ancak kendisi bilmeli ki zaten bahsi geçen kadınları tanımlamak için "misandrist" terimi türetilmiş. Buna ek olarak farklı bir terim türetilmesine gerek yok, türetilince ve genellenerek kullanılınca nefret söylemine dönüşüyor maalesef. Keşke bu kadar yükleneceğinize ilk önce bunu söyleseydiniz, belki söylemişsinizdir de, bilmiyorum ama çok üzerine gitmişsiniz gibime geldi. Tabi feminazi kelimesinin kullanımından dolayı oluşturduğunuz haklı tepkinizi de anlıyorum, ona lafım yok. Sadece biraz daha tahammül diyorum ben.

  Edit: kendisi misandristlerin feminizme zarar verdiğini, feminizmi yanlış algıladıklarını düşünüyor olabilir ve bunu dile getirebilir. Feminazi başlığındaki ilk entarisini de "misandrist" terimini bilmeyen biri için çok sakıncalı görmüyorum bu yüzden. "Bokunu çıkarma" ifadesi dışında...

  1
 • Colgate 360 derece. Kesinlikle bu diş fırçası kadar dişlerimi temizlerken rahatça oturan ve bunu diş etlerimi acıtmadan yapan bir fırça daha yok. Diğer diş fırçaları sanki dişlerimin yapısına uymuyor ve ağzıma sığmıyor gibi. Bilemiyorum.

  Not: eğer diş eti iltihabı varsa da diş hekimine gidilmesini, diş taşı temizliğinin yaptırılmasını, paradontax diş macunu ve dentasave klorhex diş eti bakımı için geliştirilmiş ağız bakım suyu kullanımını tavsiye ediyorum.

  Büdüt: @1st.apple, ampamın dediğine göre klorhex sık kullanımda bakterileri baskılayıp mantar enfeksiyonuna fırsat yaratırmış; kendisi bu konuda uzman bir insan, o yüzden ağız bakım suyu önerimi dikkate almayınız :)

 • Meşhur Götün niye böyle olduğu belli oldu sgfgdgvfhgjk eeeeee?

  1

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr