• 13

  başlık

 • 315

  entry

 • 10

  geçen ay

 • 4

  bu ay

 • 2

  dün

 • 1

  bugün

high hopes

5. nesil yazar mesaj takip etson 20 entry

 • Bugün sabah mesaiye gitmeden önce kafamdan bir sürü şey geçti. Hayatımın ne kadar rutin ve boşa kürek çeker modda olduğunu düşündüm, mutluluk veren hiçbir olay yoktu. Tebessüm etmeyi zaten unutmuşum, çoğu da üzülüyorum ama zoraki gülümsemeler oluyor. 2 yıldır hayatımda kimse yok, bunun sebebi biraz bende de bitiyor olabilir fakat havalar güzelken içimin kararıyor olması belki de bu sebepten. Sadece alışmışım, geleceğe karşı yeterince umutsuzum. O kadar. Umutsuzluk ne tuhaf bir kelime değil mi?

  1
 • Ben yaklaşık 1 yıldır nafaka alıyorum. Çünkü her anlamda haklıydım, eski eşim annesine aşıktı. Evet bunu evlenirken fark edememiş olmam benim hatamdı ama bir şey yokken beni ortada bıraktı ve bunun cezasını mecburen ömür boyu nafaka ödeyerek çekiyor. Onursuz değilim, aynı zamanda çok güzel de bir mesleğim var ama her şeyin de bir bedeli var. Malum, canımı yaktılar anne-oğul. Kimsenin hayatını bilemezken nafaka almanın kötülenmesi hoş değil. Ben bunu haklı olarak alıyorum.

  Şunu da söylüyorum, eğer canınızı yakmış ve sizi hayallerinizle ortada bırakmış biri varsa bunu peşinen ödetin. Özellikle de kadınlar... Hakkınızı aramaktan hiç korkmayın. Unutmayın, toplumun bakış açısını en başta güzelleştiren yine kadınlardır.

  1
 • Keşke bir şansım olsaydı, senin de beni sevebilme ihtimalinin olduğu küçücük bir şans. Çok şey istedi şu kalbim, biliyorum. Hiçbir zaman sevmeyeceksin, onu da çok iyi biliyorum. Kalbim artık suskun, bekliyor bazen. Sen ise hiç gelmeyeceksin.

  1
 • Ne istedin ki benden? Hani düşünüyorum da vaatlerin olmadı, evet. "Aramızda bir bağ oluşmaya başladı." dediğin oldu ama hiç aklıma gelmedi biliyor musun? Hiç aklıma gelmedi, en yakın arkadaşım diye anlattığın kızın sevgilin olabileceği ihtimali... Belki de ben gerçekten saf biriydim, sadece sana güvenmek istemiştim. Tüm sebep bundandır. Biliyordun da seni nasıl çok sevdiğimi, tüm bunlara rağmen benimle oynadığını da biliyorum. inan kızamadım sana, gittiğinden beri kızamıyorum ama zamansızca isyan ediyorum. içimde yaşadığım şey artık aşktan öte, acı hissiyatı...

  Unutur muyum ben seni? işte bunu hiç bilmiyorum ve her şeye rağmen seni çok özlüyorum.

 • Benimkisinin hayatında biri varmış ve benimle bu esnada flörtleşmişti. Bundan büyük yalan mı olur? Çok zaman geçti, yaralarım hiç geçmedi, yine de sevdim. Sevdim sadece sözlük.

  1
 • Şehir olarak da bir çekiciliği var ankara'nın... Ben çok beğendim, eminim yazarlarımız da bununla bağdaştırılacak pozitiflikte asildir.

  2
 • Pek muhabbetim yok benim. Telefonuma böyle aplikasyon falan yüklesem yine o da elimde kalır. Mesela biriyle tanışıyorum. isim, meslek, yaş derken hoop orada tıkanılıyor. Ne ben yazıyorum daha sonra, ne de karşı taraf. Öylece geçip gidiyor.

  1
 • Bazen seni düşünüyorum. Hani uzun uzadıya konuştuğumuz zamanlar geliyor aklıma. Eski konuşmalarımızı okudum bu sabah.. Bana geçen yıl şunu demişsin: "farkında mısın, aramızda artık bir bağ oluştu" aslında ne kadar güzel konuşmuşsun. Bazen değerini bilemedim gibi gelse de seninle olmak için çok çabaladım. Hani beni sevmeyişine kızamıyorum ama neden hep konuştuk? Neden bazen güzel şeyler söyledik birbirimize... Hayatım boyunca böyle kötü hissetmemiştim ama her şeye rağmen hala unutamadım seni. Her gün acı çekiyorum, öyle sessizce geçiyor günler. Sen iyi ol, mutlu ol sevdiğim.

 • Ne tuhaf bir şey değil mi şu aşk?
  Böyle birden ölmek istiyorsunuz, ölemiyorsunuz. Sürünmeden koşup uzaklaşmak istiyorsunuz artık teslim olmuşsunuz. Kendinizdeki farklı yüzü görüyorsunuz, bağdaş kurup hiç kalkmamak istiyorsunuz. Orada kalıp nefes almak istiyorsunuz lakin olmuyor. Koparıyorsunuz vicdanınızı, kalbinizi ve yine de ruhunuz gitmiyor oradan. Öldüm zannediyorsunuz ya işte; kötü olan da bir türlü ölemiyorsunuz.

  1
 • insanız sonuçta, duygularımız var. Bizi diğer canlılardan ayırabilen en büyük özelliğimiz olgunca düşünmek ve duygularını kontrol edebilmek. Dolayısıyla küçük romantizmler olmayacaksa bizim diğer canlılardsn ne farkımız kalır? Güzel zaman geçirmek bazen insanın ruhunu her anlamda doyurur. Cinsellik de bir yere kadar.

  4
 • Ben feminen biriyim ama butch birinden gayet hoşlanabiliyorum. Aksi, olumsuz hareketler olmadıkça karşımdakinin butch olması bence kötü değil. Kalbinden sevgi eksik olmasın, mühim olan o.

  1
 • Hiç düşünmedim. Sanırım güven duygumu kaybetmişim.

 • Birini seviyorum. Aslında bana hiç gelmeyecek birini...

  Bazen bekliyorum biliyor musunuz? Belki bir gün gelir de benim hayatımda bir yerlerde kalır diye usulca bekliyorum. Gel olur mu? Hiç ummadığım bir zamanda, hiç habersizce gel. Çünkü ben hep seni sevdim.

  2
 • Uykudur sanıyorum. Düşündüğümüzde sessizlik, habersizlik, sonsuzluk var bu eylemin sonucunda. Belki de o anlar ölmek üzere olduğunu dahi hissedemiyorsun. Hayat her anlamda çok tuhaf. Kurallar da böyle...

  2
 • Bu ayın 20'si ile 30'u arası ankara'da olacağım. Sözlükte tanıdığım birileri yok ama cinsiyeti fark etmez, bir şeyler içip öyle sohbet edebiliriz.

  Dipnot: kadın, 27.

 • Sıkıntıdır, uzaktan ilişki yürütenlerin başına gelebilecek durumdur. Yaştan mı ötürü bilemiyorum şahsen bana uzak kavramlar.

 • Attığı fotoğraflar beni şaşırttı. Burada bir şey olmaz ama başka sözlüklerde sonradan fotoğraflarını görürse şaşırmasın bence. Kötü niyetli insan maalesef çok.

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr