• 5

  başlık

 • 45

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 0

  bu ay

 • 0

  dün

 • 0

  bugün

gel sen bakim

4. nesil yazar mesaj takip etson 20 entry

 • sabahlar olmasın ampalar. fırsatınız varsa gidin devam edin.

  1
 • ekşiden uçurulduğunu öğrendiğim kaliteli yazar. burada da çaylak yapmışlar. biri desin hele bu kızdan ne istiyorsunuz.

 • ampaların içler acısı performansını gözler önüne seren başlık. benim de sayı bir ilin parmağı kadar, ama gerçekten erkek bulmak bu devirde zor, sokaktaki hayvan cahil tayfasını gördükçe çalıya çırpıya sürt daha iyi diyorum kendi kendime.

  7
 • eşcinselleri tenzih ederim ama ibne arıyorlarsa ankarada meclise baksınlar bir zahmet. hani cinsel yönelim kimseyi ilgilendirmez ama meclistekilere ne demeli bilemedim şimdi. bu yazıyı yazanlara cinsiyetçi küfür etmek de istemiyorum.

  1
 • o dominosu memleketin bütün abazaları düdüklesin dediğim mesajlar la sabah akşam pizza mesajı alıyoruz.

 • ampaların kadınlar kulübüne bağladığı yöntemler. ampalar yapmayın etmeyin bu saçma şeylere inanmayın. şurada yazanlara bir bakın sitede sağlam ve bilimsel bilgiler var ve işe yarıyor.

  "Saç Uzatma Yolları

  Saçını daha hızlı uzatmak isteyen bir çok kadın mevcut ve kadınların bu zaafını bilen bir çok kişi ve kuruluş bu durumu saç uzatan şampuan gibi gerçek dışı ürünler üretmek veya, entele otu gibi zehirli maddeleri veya doğum kontrol hapı satmak gibi amaçlarla manipule ediyorlar. Oysa saç uzatma yöntemlerine bilimsel olarak incelediğimizde saç uzatma yollarının oldukça az ve çok çeşitli bakımlardan geçtiğini görebiliyoruz. Peki nedir bu saç uzatma yöntemleri.

  Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

  Evvela bilmelisiniz ki saç uzatma konusunda sihirli bir değnek yok. Yani al ürünü sür saçın uzasın rapunzel bile seni kıskansın gibi bir durum maalesef yok. Çeşitli maddeler kullanarak saçları daha hızlı uzatmak mümkün ama bunun için sabır gerekiyor. Kullanabileceğiniz vitamin ve minerali saç uzatan maddeler yazımda yazmıştım, bunlarla birlkte saç uzatan bitkiler ve saç uzatan yağlar uazılarımda da bahsettiğim bitki ve yağları kullanarak saçınızı daha hızlı uzatmanız mümkün.

  Saç Uzatma Teknikleri

  Saç uzatmak için kullanılacak ana teknik vitamin ve mineral bakımıdır. Saç derinize yapacağınız vitamin ve mineral bakımıyla saç köklerinizin daha güçlenmesini ve uzamasını sağlayabilirsiniz. bunun için bir sulu çözelti hazırlayacaksınız;

  1 yemek kaşığı su
  çeyrek çay kaşığı ascorbic acid (c vitamini)
  çeyrek çay kaşığı b5 vitamini ( d-panthenol)
  çeyrek çay kaşığı niacinamid (b3 vitamini)
  çeyrek çay kaşığı biosulfur (suda çözünebilen kükürt)


  Saç uzatmada kullanacağınız bu sulu çözeltiyi bir cam tabakta hazırlayıp saç diplerinize sürüyorsunuz. Çözeltinin günlük hazırlanması lazım c vitamini çabuk bozunan bir madde, sulandırıldığı an kullanılması gerekiyor.

  Yağ karışımı için şu maddeler lazım;
  30 ml hint yağı
  30 ml kara üzüm çekirdeği yağı
  30 ml jojoba yağı
  20 ml avokado yağı
  10 ml biberiye yağı
  10 ml lavanta yağı
  10 ml e vitamini
  1 çay kaşığı çinko oksit
  1 gr kristal menthol

  Yağ karışımını bir seferde hazırlayabilirsiniz, spreyli bir şişeye koymanız faydalı olur, her kullanımdan önce bolca çalkalayarak saç derisine sprey yardımıyla sıkarsınız.
  Sulu karışımı kafanıza sürdükten 5 dakika kadar sonra yağlı karışımı saç derinize sürüp sabah duş alın. Bu ürünleri sadece saç diplerinize sürmeniz gerekiyor. Bu uzatma bakımını 2 günde bir yaparsanız oldukça iyi sonuçlar alırsınız. "

  Kaynak: http://www.hintyagi.org/2015/02/sac-uzatma-yontemleri.html

  1
 • tca ismiyle bilinen kimyasal peeling asidi. tırnak mantarı, ayak mantarı, nasır, hamilelik çatlakları, dövme silme, cilt lekesi, sivilce izi gibi konularda kullanılan oldukça etkili bir asittir. olayı cildi soyarak yenilemesidir.

  TCA TRiKLOROASETiK ASiT


  Kimyasal peeling, cildi canlandırmak amacıyla uygulanan kimyasal maddelerle cildin hasarlı üst kısmının "soyulması" işlemidir. Bu şekilde daha parlak, genç, temiz bir cilt görünümü kazanılır. Bu şekilde cilt adeta yeniden hayat kazanır.  Kimyasal peeling amacıyla değişik kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Kullanılan maddeye göre yüzeysel, orta ve derin peeling yapılabilmektedir. Trikloroasetik asit (TCA) orta derinlikte peeling yapar.

  Trikloroasetik asit (TCA) yaygın kullanılan peeling maddelerinden biridir. Uygulanan konsantrasyona göre TCA ile epidermiste nekroz oluşmakta ve ardından epidermis ve papiller dermal matrixte yenilenme meydana gelmektedir. TCA, foto yaşlanma, kırışıklıklar, aktinik keratoz, melazma ve lentigo simpleks, akne skarlarında kullanılmaktadır.

  Trikloroasetik asit (TCA) genellikle kırışıklıkların pigmentlerdeki değişimlerin ve cilt lekelerinin tedavisinde trikloroasetik asit kullanılır. Bu asit sadece yüze değil, vücudun güneşe maruz kalmış diğer bölgelerine de ve boyunda da yararlıdır. Ağız ve göz çevresi gibi daha dar alanlarda işlem gerçekleştirildiğinde içeriğinde bu asidin bulunduğu ürünler tercih edilir.

  Trikloroasetik asit (TCA), %20 den % 50 yoğunluklarda uygulanabilir fakat genellikle orta derinlikte peeling yapmada kullanılır. Cildin yüzeyindeki ince kırışıklıklar, yüzeysel lekeler ve pigmentasyon problemleri, bazı akne problemleri TCA ile tedavi edilir.

  TCA ile yapılan soyma işlemlerinde sonuçlar, Fenol ile yapılanların sonuçlarına oranla daha kolay tolere edilebilir. Arzu edilen sonuçlara ulaşabilmek için birden fazla TCA ile soyma gerekebilmektedir. TCA soyma işlemi sonrasındaki iyileşme, genellikle fenol ile yapılan soyma işlemi sonrasından daha kısa bir süre almaktadır.


  TCA PEELiNG NASIL ETKi EDER?

  Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma olur, bunun sonucunda ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Kimyasal peeling ile daha bol ve daha iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır.

  Cildin üzerindeki hasarlı kısım ayrılması ile daha sağlıklı rengi ve dokusu güzel bir cilt oluşur.


  TCA PEELiNG TEDAViSi HANGi PROBLEMLERDE KULLANILIR?

  Akne (sivilce izi) tedavisi

  Akne çukuru tedavisi

  Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi

  Ciltteki açık porların kapanması

  Eldeki yaşlılık lekeleri giderilmesi

  Gebelik lekelerinin giderilmesi

  Yaşlılık ve güneş leke tedavisi

  Kalıcı dövmeleri silme

  Yaşlanma etkilerini geciktirmek

  Nasır

  Tırnak Mantarı

  Cilt Çatlakları

  Gibi durumlar için TCA peeling tedavisi uygulanmaktadır.

  Cilt yenilemedeki esas amaç, cildin epidermis ve kısmen dermis denilen tabakalarının soyularak alttan yeni hücrelerin oluşmasına zemin hazırlayarak cildin yenilenmesini sağlamaktır.

  Deri soyulurken bir defada 60 mikron derinliğe kadar inebilir. Daha aşağıda, üzerinde deriyi yenileyen hücreler ile melonosit adı verilen renk hücrelerinin bulunduğu bazal katman, yani derinin üçüncü katmanı yer alır. 60 mikrondan aşağıya inildiğinde ise bazal katman hasar görüyor ve burada bulunan hücreler ölüyor. Bu nedenle, deri hangi yöntemle soyulursa soyulsun, derin ve yaygın akne izlerini ve kırışıklıkları 1 defa da yok etme şansı pek yoktur. Bu durumda tedavi belli aralıklarla 2, gerekirse 3 seansta planlanır. Kimyasal soyma işleminde deri katmanları kaldırılır ve iyileşme süresince ortaya yeni ve daha sağlıklı bir cilt çıkar.

  TCA PEELiNG NASIL UYGULANIR?

  TCA peeling uygulanacak cildin temiz olması gerekir, herhangi bir krem, yağ ve tonik uygulanmamış olmalıdır. Yüz bölgesine yapılacak uygulamalarda göz ve göz çevresinde kesinlikle kullanılmamalıdır. TCA uygulama alanına ve probleme göre % 20 ila % 50 arasında değişen oranlarda kullanılmalıdır. TCA sentetik olmayan bir parça pamuk yardımıyla uygulanacak bölgeye hızlıca sürülür. 2-3 dakika bekletilip suyla yıkanır. işlem sonrası cilde skualen, E vitamin ve B vitaminiyle hazırlanan karışım 1 hafta süreyle sabah ve akşam cilde uygulanır.

  TCA ile uygulanan peeling tek seansta probleminizi çözemeyebilir. 1 ay aralıkla birkaç seans uygulayabilirsiniz.

  TCA PEELiNG TEDAViSiNDE NE TÜR PROBLEMLER GÖRÜLEBiLiR?

  Tedaviden sonra kısa süreli hafif kızarıklık, pullanma ve soyulma olabilir. TCA peeling uygulamasını takiben güneşten korunma çok önemlidir. TCA peeling sonrası kişiler normal aktivitelerine devam ederler. Cilt soyulmaya başladığında kesinlikle müdahale edilmemeli, soyulan derilerin kendi kendine dökülmeleri beklenmelidir. Uygulamayı takiben 15 gün kadar makyaj yapılmaması, skualen, B ve E vitamini ile özel nemlendiriciler dışında ürün kullanılmaması ve güneşten korunmak önemlidir.

  Gebelerde ve uygulama bölgesinde aktif enfeksiyonu olanlarda kullanılmaz."

  Kaynak: http://kimyasalpeelingnedir.blogspot.com.tr/2013/11/tca-trikloroasetik-asit.html

 • sütte yoğutta falan bulunan bir asittir. Gıda sektöründe çok sık kullanılır. Ayrıca güzellik amaçlı kullanılan bir asittir. Bir çok kozmetik ürünün vazgeçilmezleri arasındadır.

  "Cilt Bakımında Laktik Asit Kullanımı


  Laktik asit pekçok kozmetik ürünün içerisine ilave edilen bir aha (alfa hidroksi asit) ailesinin en zayıf asididir. Laktik asit piyasada süt asiti (süt peelingi) ve yoğut asidi (yoğurt peelingi) olarak da adlandırılmaktadır. Laktik asitin yapısı gereği yüksek konsantrasyonlarındaki oranı cildi soymaya yararken özellikle %8 e kadar oranlardaki laktik asit cildi nemlendirmeye yarar. Peki laktik asit ciltte hangi amaçlarla kullanılır.


  Sivilceler ve Laktik Asit

  Laktik asit sivilceleri kurutan oldukça etkili bir asittir, zaten sivilce karşıtı bakımda laktik asitten özellikle yararlanılır. Laktik asitin nemlendirici, cilt soyucu, dengeleyici ve anti mikrobik anti mantarik özellikleri bulunduğu için bilhassa sivilceler üzerinde mikrop kırıcı bir etki yapmaktadır. Cilt soyucu özelliklerinden dolayı, ciltteki ölü deriyi atmaya yarayan laktik asit, cildi rahatlatır. Dengeleyici olaraksa cildin kendi dengesini bulmasına yardımcı olan bir asittir laktik asit.

  laktik asitin siyah noktalar üzerinde kullanımı bir hayli popülerdir. Tam bir siyah nokta düşmanı olan laktik asit özellikle biraz glikolik ve biraz salisilik asitle güçlendirildiğinde siyah noktaları cilde dar etmektedir. Siyah noktalar için %5 laktik asit %5 glikolik asit ve %2 salisilik asitli çözeltiler hazırlanmaktadır.

  Cilt Lekeleri Laktik Asit

  Cilt lekelerini üreten melanin pigmentleri üzerinde etkileri kanıtlı bir maddedir laktik asit. Sadece leke oluşumunu azaltmakla kalmaz, oluşmuş lekeleri de yokeder. Cilt lekeleri için Laktik asit genellikle güzellik merkezlerinde süt peelingi olarak adlandırılan kimyasal peeling uygulamalarında kullanılır. Bu peeling için %60 ve daha yukarı oranlı bir laktik asit çözeltisi veya %40 laktik asit %20 glikoilk asit çözeltisi peeling olarak uygulanır. Ciltteki soyulmayla birlikte cilt lekeleri ortadan kaybolur.

  Güneşin yoğun olduğu yaz aylarında %10 laktik asitle geceleri cildinizi silmek ve ardına yüzünüzü yıkadıktan sonra c vitamini sürüp uyumak cilt lekelenmelerini oldukça azaltır.

  Uçuk Bakımında Laktik Asit

  Laktik asit uçuğa neden olan "herpes simplex" virüsüne karşı oldukça etkilidir. Eğer kronik uçuk problemleriniz varsa %40 oranında laktik asitle bakım yaparsanız uçukların büyük oranda yokolduğunu göreceksiniz. Uçuk bakımında tıbbi yardım almanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca uçuklar için laktik asitle birlikte çay ağacı yağı da kullanabilirsiniz.


  Laktik Asit Dudak Peelingi

  Dudaklarınıza peeling yapmak için laktik asitten yararlanabilirsiniz. Özellikle şekerli veya kahve içerikli peelingler yapıyorsanız, peelinginiçerisine 2-3 damla saf laktik asit damlatırsanız peelinginiz çok daha iyi ve hızlı sonuçlar verir.

  Batık izleri Laktik Asit

  Batık izleri için en mükemmel ürün laktik asittir, zaten batık izleri için yapılan kozmetik losyonlar ve bakım ürünleri laktik asitle yapılır. Bacaklarınızda ağda ve epilatörden dolayı oluşan batık izleri aslında kılın içeri doğru deri altına büyümesidir. Bu yüzden kimyasal peeling ajanları kullanabilirsiniz. Bu ajanlardan en etkilisi laktik asittir. Eğer laktik asit ile bir tonik hazırlarsanız batık izleri ve lekelerinden kurtulabilirsiniz.

  Batık izleri için hazırlayacağınız karışıma %3-4 oranında salisilik asit ilave ederseniz daha verimli sonuçlar alırsınız."


  Kaynak: http://laktik-asit.blogspot.com.tr/2014/11/laktik-asit-cilt-bakimi.html

 • kimyasal peeling işleminde kullanılan bir asit. cildi yenileyici özellikleri vardır. Cilt lekelerine oldukça iyi gelir. özellikle aha (alfa hidroksi asit) denen dermokozmetik ürünlerin içinde kullanılır. tabi dermokozmetik diye alırsanız dünya para payılırsınız.

  Glikolik Asit Cilt Bakımı


  Glikolik asit cilt bakımında oldukça sık kullanılan bir alfa hidroksiasittir. Hele ki cilt lekeleri ve sivilce izleriniz varsa glikolik asit neredeyse vazgeçilmez bir konumdadır. Peki glikolik asit cilt bakımında nasıl kullanılır. işte bu yazı bunu anlatacak size.

  Cilt Lekeleri Glikolik Asit

  Melanin pigmentinin aşırı salgılanması ile açığa çıkan cilt lekeleri, kimyasal peeling yöntemiyle tedavi edilir, bu tedavide en çok kullanılan asit glikolik asittir.


  "kimyasal peeling amacıyla en çok kullanılan asitlerin başında glikolik asit gelmektedir. peki nedir glikolik asit işte yazımızda buna cevap arayacağız.

  Ciltteki hücrelerin kendini yenileyerek cilt sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olan glikolik asit şeker kamışı suyundan ve olgunlaşmamış üzümden elde edilir. Alfa Hidroksi Asit gurubunda olan glikolik, asit aktinitik keratoz, seborik keratoz, hiper keratoz ve hiperpigmentasyon tedavisinde kullanılır.

  Glikolik Asidin Faydaları

  Cilde maske olarak uygulandığında bsaymakla bitmiyor, sivilce izleri, güneş lekeleri gözenek küçülltme, cilt aydınlatma, batık izlerini silme gibi faydaları var. Yüz bölgesinde genişlemiş gözenekleri daraltarak sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlayan glikolik asit aynı zamanda sivilce ve akne tedavisinde de kullanılmaktadır. Yaşa bağlı olarak görülen cilt kırışıklıklarını ortadan kaldırır ve ciltte oluşan güneş lekelerini yok eder. kaynak

  Glikolik asit cilt lekelerinde kullanımı oldukça yaygındır. Asitin %10 luk çözeltisi ile cildi 2-3 günde bir silmek yapacağınız en basit bakımdır, bu yöntemi kış aylarında uygularsanız daha verimli olur. Glikolik asitle cildinizi sildikten sonra yıkayınız. Ardına c vitamini serumları veye ascorbic acid (saf c vitamini) uygulamanız cilt lekeleriyle savaşınızda size oldukça büyük faydalar sağlayacaktır.

  Sivilce izlerinde Glikolik Asit

  Sivilce izlerinde glikolik asit kullanılarak yapılan bakımlar hızlı sonuç vermektedir. Glikolik asit hem iyi bir dezenfaktan olduğu için sivilcelere ve sivilce izlerine etki etmektedir. Sivilceleriniz hala aktif olarak çıkıyorsa genellikle glikolik asit peeling yapılmaz, çünkü peeling için %40 ve üzeri glikolik asit kullanılır. Ancak %10 gibi glikolik asit sivilceli ciltlere uygulanır. Özellikle bu çözeltiyle cildi silmek hem sivilceleri azaltır hem sivilcelerin iz yapmasını önler.

  Sivilceler konu olduğunda genelde bu sorunu ortadan kaldırdığı iyi geldiği iddia edilen sabunlar vardır. Ancak siz bu iddialara inanmayın. Bir sabunun tek başına sivilcelere iyi gelmesi veya iyileştirmesi mümkün değildir. Özellikle ph 5,5 olan sabunların içerisinde eğer, salisilik asit, laktik asit, glikolik asit veya benzol peroksit gibi maddeler yoksa bu işlevi yerine getirmesi mümkün değildir. Sivilcelerinize iyi gelebilecek bir sabunda salisilik asit, laktik asit, glikolik asit, niacinamid, çay ağacı yağı bulunmalıdır.

  Kırışıklık Glikolik Asit

  Cilt kırışıklıklarında da glikolik asit oldukça fazla kullanılan bir üründür. Genellikle kırışık önleyici serumlarda kullanılır. Kırışıklık önleme amaçlı yapılan kimyasal peelinglerde glikolik asit oldukça sık tercih edilir.

  Glikolik asit yöntemi ile derinin epidermis tabakası parsiyel olarak kaldırılarak hücrelerin kendilerini yenilemeleri ve cildin canlanması sağlanmaktadır. Bu yöntem derin peeling yöntemlerine nazaran daha kontrollü olarak cildi yeniler. Glikolik asit günümüzde kullanılan en yaygın yüzeysel peeling ajanıdır.
  ince ve orta derinlikteki yüzeysel kırışıklıkların düzenlenmesi
  cildin pürüzsüz ve parlak görünüm elde etmesi
  genişlemiş gözeneklerin küçültülmesi
  cildin taşıdığı nemin artırılması
  cildin yağ dengesinin düzenlenmesi
  sivilce izlerinin azaltılması
  gebelik, doğum kontrol hapı kullanımı, yaşlılık, güneş hasarları gibi farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan cilt lekelerinin minimize edilmesi

  Cilt kırışıklıklarında kullanılan yönteme göre glikolik asit oranları değişik olabiliyor. Örneğin cildi orta düzeyli soyarak kırışıklık ortadan kaldırılmak istendiğinde %50 ve üzeri glikolik asit uygulanıyor. Ama amaç uzun vadeli kullanım olursa bu durumda maksimum %10 düzeyinde glikolik asitli ürünlerle cildin silinmesi ve uzun vadede cilt altındaki tabakanın uyarılarak kolajen salınımını arttırmak hedefleniyor

  Kaynak: http://glikolikasit.blogspot.com.tr/2014/11/cilt-bakminda-glikolik-asit.html

 • glikolik asit, laktik asit, salisilik asit, trikloroasetik asit gibi manddelerle yapılan cilt soyma işlemidir. cild için belli dönemlerde yaptırmak ve/veya yapmak oldukça önemlidir. cildinizin yaşlanmasının önüne geçersiniz.


  "Kimyasal Peeling Nedir

  Kimyasal asitlerle yapılan soyma işleminin genel adıdır, kimyasal peeling. Cilt lekeleri, çiller, yara izleri, ameliyat izleri, faça tabir edilen izler, jilet izleri, dövme silme, hamilelik çatlakları, topuk çatlakları, batıklar ve batık izleri gibi onlarca alanda uygulanan bir işlemdir kimyasal peeling işlemi.  Kimyasal Peeling Uygulamaları

  Peeling, cildin derinlemesine temizlenmesi amacıyla kullanılan cilt temizleme yöntemlerinden biri olurken, kimyasal peelingde yapılan uygulamalar, klasik peeling yöntemlerine göre çok daha farklıdır. Normal peeling bazı fiziksel ajanlar veya kuvvetli deterjan ve çözücülerle yapılan oldukça yüzeysel ölü deriyi atmaya yarayan bir işlemdir. Kimyasal peeling ise cildi daha kalın olarak soyar ve daha etkilidir.  Kimyasal Peeling Nedir Nasıl Yapılır

  Kimyasal peeling, cildin çeşitli kimyasal maddeler kullanılarak soyulması ve yeni bir cilt tabakasının ortaya çıkarılmasıdır. Cildin ölü hücrelerden arındırılması amacıyla yapılan bu uygulamalar, bunun yanı sıra, güneş lekeleri, akne izleri ve kırışıklıklarının görünümün ortadan kaldırılması ve cildin yağ – nem oranının dengelenmesi amacıyla da gerçekleştirilmektedir. Kimyasal peelingde yapılan soyma işlemleri, yapılış derinliklerine göre; yüzeysel, orta ve derin peeling olarak sınıflandırılmaktadır.


  Kimyasal peeling, güzellik merkezlerinde uygulanan bir yöntem olup, fiyatının aşırı pahalı olması yüzünden son dönemlerde evde de güvenle yapılan bir uygulamadır. Açık tenli ve ince ciltlerde daha etkili sonuçlar alınan bu uygulama, kişilerin yaş, cinsiyet, cilt tipleri ve uygulanan peeling türüne göre, farklı seans aralıkları ve süreçlerinde uygulanmaktadır. Kimyasal peelingde en çok kullanılan maddeler, AHA (alfa hidroksi asit) gurubundan glikolik asit, laktik asit, mandelik asittir. BHA (beta hidroksi asit) gurubundan salisilik asittir. Bunların yanında TCA (tricholoroacetic acid)de çokça kullanılan diğerlerine oranla daha kuvvetli ve hızlı sonuç veren bir asittir.  Kimyasal Peelingden Sonra Dikkat Edilecekler

  Kimyasal peelingin uygulanmasından sonra, ilgili cilt bölgesinin güneşten ve tahrişten korunmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde, ciltte lekelenmeler meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra, peeling sonrası, ciltte oluşan kabukların soyulmaması gerekmektedir. Cildinizi kendiniz soymaya kalkmayın, ısıdan ışıktan koruyun, peelingn daha hızlı iyileşmesi için e vitamini, b5 vitamini, b3 vitamini çinko oksit içeren ürünler kullanın veya daha etkili olması için bu maddelerden kendinize özel karışımlar hazırlayın. Akşamları yatmadan önce c vitamini kullanın böylece hem lekelerde azalma olur hem de cilt yenilenir. Ancak tekrar uyarmak gerekirse güneşe maruz kalmayın."

  Kaynak: http://kimyasalpeeling.blogspot.com.tr/2014/08/kimyasal-peeling.html

 • kimyasal olanı makbul olan cilt soyma durumu.

  (bkz: kimyasal peeling)

 • bir çok kapıyı açabilecek yegane anahtarlardan birisidir. ama şöyle balyayınan tomarınan olacağh.

 • rahmetli maocu babamın arkasından çok sövdüğü eski arkadaşı. bu öğretim görevlisi falanmış, ibrahim kaypakkaya varmış, cengiz çandar, şahin alpay, halil bektay falan fotoğrafları var bizim rahmetlinin.

 • okul, iş, komşuluk gibi arkadaşlıklar dahil değilse evet dediğim önerme. ama okul, iş, sosyal ortamlardaki arkadaşlıklar biraz mecburi ama onun dışındaki arkadaşlıklar uygun şartlar ve ortamlarda sevişme potansiyeli olan ilişkiler.

 • çöpten patates yiyen bir çocuğu dövmeye kalkışan çalışanları olan firme. ömer üründül bunun türkiye sahibi. lanet gelesi amerigan firması işte. zaten yiyecekleri sağlıksızdır.

 • berbat bir gecenin sonunde tek gecelik ilişki yaşamışlığım oldu ampalar. zerre türkü sevmeyen ben bir türkücüye verdim. ha vermez olaydım şerefsiz yalaka köpeğe.

  3
 • pis bir hastalık. ampalar smear testlerini ihmal etmeyin. bu hastalığa yakalanan arsa tavsiyem poligamist ilişkiden bir süre uzak durun. yani tek eşli takılın ampalar. bunu koterle yakıyorlar veya tca peeling yapıyorlar. bu iki yöntem oldukça etkili. tca evde yapılabiliyor daha ekonomik bir çözüm.

  "Triklorasetik asit ( TCA ) uygulaması özellikle son dönemde amerikada yapılan araştırma ve uygulamarda etki sonuçlar göstermiş olmasına ragmen ülkemizde pek bilinmemekte. Bunun en büyük nedeni tedavinin büyük ölçüde kişinin kendi başına yapabileceği bir işlem olması ve sektörün bu noktada yaşayaşağı maadi kaynaklar olduğu ve buna bağlı olarak, bunu rantından mahrum kalma riski olarak açıklanabilir. ·

  Son dönemlerde HPV tanı ve teşhisinin arttığı ülkelerde bu bağlamda yeni tedavi unsurlarının geliştirildiğinden bahsetmek mümkün iken , bu zamana kadarki en etkili tedavi yöntemlerinden biri olarak TCA asit uygulaması neredyse 50 yılı bulan bir zamandan beri kullanılmaktadır. Genital siğillerin asit yoluyla kurutularak ve deriden katmanlar halinde lokal bölgedeki virüsün yakılması süretiyle yok olmasını saglayan bu uygulama açığa çıkardığı etkin sonuçlar itibariyle, giderek yaygınlaşmaktadır.


  Genital Siğillere TCA Nasıl Uygulanır

  Sorunlu bölgeye Hpv nin türüne bağlı olarak derecelendirilebilek olan TCA %60′lık derece ortalamalarında kulllanılabilmektedir. Pamuk yardımıyla , bir kaç dakkika sürecek aralıklı sürme yöntemiyle uygulanır. TCA uygulanacak bölge penis gibi genital bölgeler ise burada bu organların iç kısımlarına nüfuz edecek biçimlerden kaçınılmalı ve dikkatli olunmalıdır."

  Kaynak: http://www.kadincabakis.net/2014/12/genital-sigil-hpv-tani-ve-tedavi.html

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr