• 124

  başlık

 • 908

  entry

 • 19

  geçen ay

 • 12

  bu ay

 • 1

  dün

 • 1

  bugün

ellenripley

5. nesil yazar mesaj takip etson 20 entry

 • Bazı entrylerimi silmek istiyorum da şimdi sil diyince köşede çöp kutusu çıkıyor ve oraya gidiyor ya entry, ondan orada çöpü boşalta basınca mı siliniyor yoksa tekrar orada da çarpı işaretine basıp sil demrk gerekiyor?

  1
 • Son aylarda yaşamaya başladığımı fark ettim. Hem asabiyet hem duygusallık tabi ikisi bir arada oluyor. Garip bir durum :/

 • Karakter oturması yaşamıyorum bence kesinlikle fiziksel olarak yaşlanmaya adım attığım anları yaşadım yani gençliğim son buldu. Yetişkinlik dönemine girdi vücudum. Bundan sonra artık dikkatli beslenmezsem kendime iyi bakmazsam vücudum buna tepkisini hemen gösterecek. Mesela yağ tutacak hemen. Bunu biliyorum bunu hissediyorum. Karakterim daha oturmadı oturamaz da çünkü kendi başıma başarmam gereken bir kaç şeyi ya tek seferde başararak ya da bir iki yenilgi sonrası ayağa kalkıp başararak atlatmadan karakterim oturamaz. Bunlar ne mesela maddi olarak aile desteği almadan hayatta kalabilmek. Çalışmak çalıştığımla ona göre yaşamam yani.

  Kilo konusunda da zaten pek bi özgüvenli olmayan bir insan olarak fiziksel görünüşümde sevmediğim özellikler olursa buna katlanamayacağım için bir iki hafta berbat uyku düzeni ve pek doğru dürüst yemek yemeyerek 2 kilo verdim o bölgedeki yağlar eridi. Çok şükür. Kendime iyi bakmam gerekmama bakmıyorum böyle kötü yollarla bazı sonuçlar elde edip oh iyi oldu yağların gittiği falan diyorum. Ama ne yapalım zaten sağlıklı yaşamak çok zor bir iş. Bu arada yaşıma gireli çok oldu ya yine de teşekkürler :)

 • futbol maçlarında haftanın sloganı.

 • ben ilk kez geçen yılın sonunda fark ettim bunu. hem fiziki hem ruhani dünyamda. ama daha çok fiziksel olarak hissetmemle başladı her şey.

  normalde göbek bölgem yağ tutmazken, hayatımın en hareketli döneminde yani haftada 6 gün çalıştığım (2-3 gününde ankara icra dairelerinde koşturduğum) dönemde göbeğimin yağlandığını gördüm. ki bu dönem hayatımın en sağlıklı beslendiğim dönemiydi de. çikolata filan çok az yiyordum, dışarıdan yemek yiyemiyordum o kadar param yoktu. evde de sebze ağırlıklı yemek yapıyordu sevgilim çünkü bağırsak problemim de vardı.

  neyse bir gün aynaya bakıp göbek çevremin yağlandığını görmem çok etkiledi beni. 1 ay filan kilo almışım diye ağlayarak geçirdim.

  sonra memlekete gittim orada tartıldım. 1 kilo falan fazlam vardı. yani neredeyse kilo farkım yoktu. ama o an iyice emin oldum. vücudum yaşlanıyordu artık. yaklaşık 24 yıllık geneli yatarak geçen tempoda yağ tutmayan göbeğim, en çok hareketli olduğum dönemde yağlanmıştı.


  yaşlanıyor olduğunu hissetmek çok kötü bir his. insanın buna takılmaması için gerçekten kendini geliştirmiş gerçekleştirmiş özgüvenli biri filan olması gerekiyor bence. ama ben öyle değilim. ruhen etkiledi beni çünkü o güne kadar yaşlanmak sadece kelime anlamını bildiğim bir şeyken o andan sonra artık hissettiğim bir şey de olmaya başladı. belki bu durum benim psikolojik olarak sıkıntılı biri olmamdan dolayı öyle geliyordur. bilemiyorum bunun tespitini bir doktor yapmalı tabi ama sonuç olarak yaşlanmak 24 yaşıma girerken his olarak da bildiğim bir şey olmaya başladı.

  aslında yaşlanmak demem yanlış. daha doğrusu gençlik döneminin sonunu görüşüm ya da fark edişim olmalı. neyse 24'ten itibaren ben o gençliğe veda ettim. yaşlanmaya başladım. hadi bakalım görelim neler olacak :d

 • ilk sezonda o.j simpson davasını anlatıyor. ikinci sezon versace. henüz ilk sezondayım.

  dizi güzel. iddia makamı da tribünlere (bu medya olur jüri olur fark etmez) neden oynamıyor anlamıyorum ya. nasıl sabrediyorlar buna? o.j'in rüya takımı çok iyi bir iş çıkarıyor. izleyince amerikada avukatlık ne karizma meslek diyor insan. birde kesinlikle psikoloji ya da sosyoloji üzerine yoğunlaşmam gerek. madem coğrafya kader benim de kendi halkımı kendi hakimimi iyi tanıyıp onların hoşuna gidecek şekilde tribünlere nasıl oynanır öğrenmem gerek. onlar jüriye oynuyorsa ben de hakime oynarım. :d


  john Travolta ne yapmış kendine anlamadım. dizinin hem yapımcısı hem de o.j'in avukatlarından birini oynuyor. ikinci sezonda da var mı acaba merak etmekteyim.

 • ricky gervais'in dizisi. çok güzel. aşırı tavsiye edilir. ilk bölümlerini yemek yerken filan izlediğimden çok dokunmadı da son bölümlerini sadece diziye odaklanarak izlediğim için ağlattı tabii.

 • Ankara’da kaybedilenlere hiç değinmeden kazanılanlar üzerinden konuşma yapıyor. Ay anlatamadım gibi ya bence o yüzden açıklayacağım mesela “şehirdeki ormanların yüzde 45i yok oldu” başlığı yerine “şehirdeki ormanlar yüzde 55 mevcudiyetini koruyor” gibi cldkdkd büyükşehir belediyesi akp olmayabilir ama en çok ilçe bizde şukadar ilçe bizde filan diyor

  1
 • Klasik pimpirikli ellenın yazdığı entryleri okuduktan sonra 2019dan bildirim çok güzel çok sevdim ben bunu kullanmayı. Herkese tavsiye edip duruyorum bakın çok rahat kullanınca anlayacaksınız diye.

 • Keşke olsaydı ya.. işçi avukatlığın resmileşse de bir maaşlı olup alsam, şimdi açardım uykum gelirdi yavaş yavaş tatlı tatlı uykuya dalardım. Tlc ya da dmax izlerdim sabah akşam yemek yerken

 • Binaliye bir oy gitmiş buradan öyle gözüküyor shajdkald

 • Ankara konusunda tartışma çekişme yok, mansur yavaş belediye başkanı sanırım.

  Vay be 5 yıl geçmiş. Ünideki ilk yılımdı mansur yavaş-melih gökçek çekişmesi olduğu yıl. Ben tabi memlekette oy kullanmıştım.

 • se bir ki.. vaoovv ssim yankılanıyormuş gibi bomboş sözlük eheh

  2
 • aaa lütfen geçen hafta bir haftada en fazla abone olunan kanala sahip yeni dizimizi bilmiyor ve izlemiyor muyuz yoksa?? neyse ben 1. bölümü izledim. 2'ye başlamıştım zaten devamını birazdan yemek yerken izleyeceğim.

  ben yeni sen anlat karadeniz gibi bir şey. aslında daha doğrusu sen anlat Karadeniz'in çok iyi bir dizi olduğunu düşünen kitleye hitap etmesi için yapılmış. belli yani hedefi ve bence bu hedefini tutturur. bu arada evet sen anlat karadenizi de izledim ilk 5 bölümü filan. diğer haftalar da fragmanlarına bakmışımdır.djfjfjvd


  bu iki diziye de izleyebiliyorum. arada kötü diziler filmler izleme hastalığı var ben de ama şu erkenci kuşu izlemedi beynim ruhum onu kabullenmiyor izletmiyor olmaz diyo. o başrol adamın tipine ve özellikle oyunculuğuna katlanamayacağımdan galiba :/

  miranın da saçlar bok gibi. kaldırın lan şu adamın saçları alnından yafxhxjfkgf

 • demi lovatoyu çağrıştırdı. bu vesileyle demi'nin anlamı neymiş bir bakayım dedim. half, half-size ve ikinci anlam olarak partially çıktı. yarı, yarı seksüel ya da kısmen seksüel gibi bişi.

 • şöyyle bir baktım bir kişi döndüm demiş. iyi olmuş.
  tanım: son zamanlarda yine birrsürü entry giresimin geldiği sözlük.

  1
 • günümüz türkiyesi için çok klasik olacak ama söylemiş olmak için söylemek istiyorum ki: mezun olmayın ampalar tünelin ucu... ya da neyse ya olun bence de. zaten hiçbir türlü kurtuluş yok hep çile dert. bari mezuniyet balosunda göbek atılmış törende de 2-3 saat keyifli vakit geçirilmiş olunur :d

 • Yaklaşık 1 yıldır kesinlikle ya psikiyatrist ya da bir psikologa gitmem gerektiğinden eminim. Fakat lakin amma henüz bu yolda bir adım atmadım. Bakalım mideyi bağırsakları dişleri filan tamamen halledip kullanılamaz duruma getirdiğimde atarım artık. JSskkakalsl şaka maka ankara için bu konuyla ilgili kişi önerilerine açığım psikolog psikiyatrist..

 • Şu an param var. Ama ne alsam bilmiyorum. Giyinmekten anlayan kızlar neler alıyorsunuz ben de alayım iki üç bir şey önerin lütfen

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr