• 4

  başlık

 • 47

  entry

 • 15

  geçen ay

 • 21

  bu ay

 • 2

  dün

 • 1

  bugün

chatnoir

5. nesil yazar mesaj takip et

i'm the only gay in the village :)son 20 entry

 • vallahi boşuna demiyorlar, her şeyin küçüğü çok güzel oluyor biri hariç :) bu da benden olsun favorim :)
  yavru hayvanlar

  3
 • en klişe tanımıyla kapitalizmin kalesi. sistemin nefret ve ihtiyaç ilişkisi içinde insanı tüm kılcallarıyla bağladığı kurum.
  ve evet ben orada çalışıyorum.
  ve hayır dolar ne olur ben de bilmiyorum
  ve hayır şubeci değilim kredi veremiyorum :)

  4
 • reflü geçmişi olan insanların zamanla seve seve alıştığı şey. üst yastık azcık sert olacak yalnız.

 • çok acayip bir macar filmi. yönetmeni györgy pálfi. 2006 yapımı. aşmış bir görsellik var, ama bildiğiniz anlamda değil. son derece kulağa iğrenç gelebilecek sahneler var. ama o kadar estetize ki, misal kusan bir adam izleyip tiksinmiyorsunuz. üç kuşağın kendi dönemlerine ait yaşamları üzerinden birbirini takip eden üç öykü var aslında. zor filmler benim işim diyorsanız izlemenizi öneririm.

  1
 • bbc'nin yeni dizilerinden.
  meraklısına tom hardy de var duyurulur :)

 • the entire history of you (s1 b3) ve san junipero (s3 b4) kişisel favorilerim. ama hepsi çok güzel, bu ikisi duygusal olarak beni çok etkilediği için ayrı tutuyorum. özellikle san junipero bence her lgbt bireyin izlemesi gereken film tadında bir hikaye.

  1
 • uzmanı olduğum, başlarken zor, devamı çok rahatlatıcı, bırakması büyük eziyet bir ilaçtır.

 • yeni başladım buna. aslında sigara bırakma değil azaltma yönlü başladım. ben normalde molada arka arkaya yakan biriyim, 15 dk da 3 sigara içen filan. ilk sigaramı içiyorum kesmezse buna dönüyorum. şimdilik iyi görünüyor. kokmuyor, yormuyor, yani umarım öyle sonradan bilmemnesi bilmemne yapıyormuş gibi şeyler çıkmaz da biraz tadını çıkarabiliriz.

  patlama olayı yanlış pilden genelde. o sıklıkta cep telefonu da patlıyor yanlış pil yüzünden.

  ama penis-vibratör eşleştirmesi doğru sayılır. yerini tutmaz ama yokluğa şifa olur :))))

  2
 • şimdi 12 tip yok tabii
  şöyle ki, yükselenleri ile bu sayı 12x12
  ay burcu ile 12x12x12
  ev dağılımlarına göre ise 12'yi yan yana 12 kere çarpmanız gerekebilir.

  açıkçası bilim değilse bile bir meditasyon gibi ,bir parapsikoloji gibi yeri var hayatımızda. gelecekten haber vermek yönlü değilse bile karakter tespiti, kaderin anahtar noktaları gibi şeyler bakımından oldukça ilginç açılımlar katabiliyor. insanın kendini kendi aynasında izlemesi görmesi güzel bir şey, tabii ki ehil ellerde olmak kaydıyla.

  2
 • geç de olsa keşfedebildim kendisini. ses, yorum , pırıl pırıl maşallah. 'sevdanın yolları'nı da şahane söylemiş!

  1
 • @littlebunnyfoofoo, vay be ben de özene bezene simon pegg başlığını görüp onu mu paylaşmışım :)

  1
 • sobalı evde yaşadığımız dönemlerin rutinlerindendi bu.

  1
 • 60'larda aranjmanların arasından sızarak ufak ufak filizlenen, 70'lerde cidden çok güzel şeylerin üretildiği ama teknik yetersizliklerden orijinal kayıtlarının dinlenmesinin zor olduğu, 80'lerde 4 yapraklı yoncamızın (sezen, nilüfer, zerrin, nükhet) daha da güzel yerlere götürdüğü, 90'larda günümüz anlamındaki pop tanımına en çok yakışan şeylerin üretildiği (aşkın, sertab,levent ohoo saymakla bitmez) inanılmaz kaliteli albümlerin yapıldığı, 2000'lerde düşüşe geçen, 2010'larda ise çok güzel ve çok dip şeylerin yan yana yürüyerek gittiği bir değişik müzik. severim her şeye rağmen, ama belirgin bir kalite düşüşü var o kesin.

  1
 • benimki haddinden fazla ağır bir deneyim oldu. herkese söylerim anneme söylemem derdim, çok büyük konuşmuşum. sürekli evlilik baskısı, her telefonda biriyle tanıştırmaya zorlamalar derken bir gün pat diye telefonda söyleyiverdim. annemde tansiyon 24'e çıkmış. apar topar izmire gittim. yüz yüze konuşmak o esnada dünyanın en zor şeylerinden biri. annemin tiksinti ile baktığı ilk anı unutmam mümkün değil. tam bir yıl annemle telefonda gerilim filmi tadında geçti konuşmalarımız. modern görüşlü bir babam olduğu için o yarısında şanslıyım ama anne ile bozuşmak inanın baba ile olandan daha zor, silahları ve zorlayıcı gücü çok daha fazla. resmen annem de inanmadığı ve yalan söylediğimi bildiği halde elimi eteğimi çektim o işlerden demek zorunda kaldım ve bunu duymak bile ilişkimizi düzeltmeye yetti. babam demese asla yapmazdım ama bana annemin kandırılmaya ihtiyacı olduğunu ve milyonda bir bile ihtimal olsa onun umudunu taşıması gerektiğini söyledi, günahı artık onun boynuna. ailemden ayrı bir mekanda yaşadığım için kendi hayatımla ilgili bir kısıtım yok, ama izmir il sınırlarına girer girmez onların istediği insan rolüne 2-3 günlüğüne giriyor ve dönüyorum. kulağa ne kadar tuhaf gelse de durum böyle. açılmak beni daha çok köşeye sıkıştırdı.

  3
 • bankadan youtube linki veremiyorum ama ttmüzik dinliyorum, şu anda bilge nihan dinliyorum yeni kızlardan, sesi güzelmiş hakket.

 • görmeyi öğreten adamdır, güzel sanatların özellikle de resim ve sinema sanatının yakınından geçmiş her insan ismini bir şekilde bilir ve görme biçimleri kitabı ile haşır neşir olmuştur.

 • hicret eden, göçen demektir, gereksiz bilgi olarak katkım olsun dedim :)
  türkiye'de muhacirlere genelde halk ağzında macur gibi bişi derler, onun aslında muhacir olduğunu öğrenmem epey zaman aldı.
  yugoslav (genelde boşnak) , arnavut, selanik, girit, bulgar göçmenlerine genelde muhacir derler. yani kafkas göçmenleri de vardır misal ama onlara pek kullanmıyorlar nedenini bilmiyorum.
  ben yörüğüm bu arada, bizim göçerliğimiz dağdan ovaya olmuş :))))

  1
 • ne yaparsan yap chatnoir böyle yaptı değil ibneler böyle işte denmesi. eşcinsellerin hepsi insan olmalarından önce eşcinsel görülürler o yüzden de biri yanlış yaparsa tüm eşcinseller x'tir olur. yani heteroseksüellerde böyle bir şey yok, ben şimdi mahmut abi hırsızlık yaptı diye bütün heterolar hırsız diyemem, ama millet vallahi billahi böyle.

  3
 • ben çok seviyorum şarkılarını, yorum gücünü. nükhet duru seven kimler var başka parmak kaldırsa da yalnız olmadığımı görsem :)

  beni benimle bırak
  ben gene sana vurgunum
  melankoli
  gerisi vız gelir
  destina
  seninle
  gözlerin bulutlu
  sevda
  uslandım artık
  geberiyorum
  daha gider bu....

  ya ben bunu sevmeyeyim de aleyna tilki'yi mi seveyim söyleyin a dostlar :)

  4

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr