• 611

  başlık

 • 1459

  entry

 • 5

  geçen ay

 • 3

  bu ay

 • 1

  dün

 • 1

  bugün

catwoman

4. nesil yazar mesaj takip et

Beşiktaş.son 20 entry

 • her şeyden kaçma vakti geldiğinde bu şarkıyı açar dinlerim. O zaman bu gecenin şarkısı bu olsun.

  1
 • bu entry sakıncalı olabilir.
  yine de görmek istiyorsanız giriş yapın ya da kayıt olun.

  8
 • bu entry sakıncalı olabilir.
  yine de görmek istiyorsanız giriş yapın ya da kayıt olun.

  3
 • Güzel şeyler bitmesin.
  Bol bol alıp okuyalım.

 • (bkz: kristin hannah) eseri.

  bin ömrüm olsa


  Bu zamana kadar okuduğum kristin hannah eserlerinin en iyisi olabilir. Zamanında hayal ettiğin bir hayatın içine düşüp o hayatı yaşaman.. biraz daha yazarsam kitabı anlatacağım. O yüzden söyleyeceklerim hayallerimizdeki hayatı yaşayabilecek konuma gelsek keşke biz de.
  Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

  Bu hayata bin defa gelsem, bin defasında da tek aşkım yine sen olurdun…

  Tess Gregory başarılı bir bilim insanı olsa da kalbinin bir köşesinde hep aile kurmak ve çocuk sahibi olmak vardır. Ne yazık ki bu hayalini bir türlü gerçekleştirememiştir. Küçük yaşta geçirdiği hastalık yüzünden kulakları duymayan Tess özgür ruhlu, hayat dolu bir kadındır ama ölüm onun için beklenenden çok daha erken kapıyı çalar… Fakat bu güçlü kadın gözlerini hayata kapattığında ölümün bir son değil, yeni bir yaşamın başlangıcı olduğu ortaya çıkar; en azından Tess için böyle olur.
  On dokuzuncu yüzyılda yeniden hayata dönen Tess kendini yepyeni bir bedende, üç çocuk sahibi Amarylis Rafferty olarak bulur. Ve en önemlisi, artık duyabiliyordur. Yeni görünümü ve dünyası karşısında büyük bir sarsıntı geçiren Tess kısa bir süre sonra yürek burkacak kadar talihsiz bir olayın yeni ailesini ve özellikle de kocası Jack’i acı dolu bir hayata mahkûm ettiğini fark eder. Yine de Tess, ona verilen bu yepyeni yaşam şansını cennete dönüştürmenin bir yolunu bulmaya kararlıdır…

  “Hannah bu hikâyeyi samimiyetle, şefkatle ve canlı detaylarla yaratmış. Karakterlerini, özellikle de karanlık geçmişine rağmen dimdik ayakta duran, inançlarına tutunan Tess karakterini sevmemek imkânsız.”
  Publishers Weekly

  “Kristin Hannah’nın aşk romanları değerli mücevherlerden farksız.”
  Romantic Times

  “Karakterlerinin ruh hallerini ve duyguları resmetmekte Hannah’nın üstüne yok.”
  The Washington Post Book World

 • kent fm’de yayınlanan programdır.
  Teması sevgi, şarkıları nostaljidir. Yayında negatif hiçbir şey konuşulmamaktadır.
  ceyhun erhan sunmaktadır.

  Yayın bitiminin klasik şarkısı ise : (bkz: aşkın kederi)

 • yorgana sarılıp uyumak.
  bir de salep.

 • bu sene 2.sınıfa geçmiş biri olarak-hazırlık okudum- birkaç deneyimimi sizinle paylaşmak istiyorum.

  bölümümde kendi senemde girmiş tek kadınım. ve çoğu erkek "bizim baba mesleğimiz yiaa", " ben küçükken hep bu işle ilgileniyordum.", "tam erkek mesleği.", "sen kızsın tabi hocalar seni geçirir.", "x hocasının kızlara zaafı var, senin çalışmana gerek yok."

  bunlar aklımda kalan birkaç cümle. ilk başlarda bu cümleler gözümü korkutsa da vizede görüyorum ki bu cümleleri söyleyen çoğu kişiden yüksek alıp sınıfa göre genelde ilk 5'e giriyordum. hatta şunu söyleyebilirim ki matematik ve fizikten kalan bir sürü arkadaşım oldu. bölüm dersim bu sene 1 taneydi. onda bile "ben yaparım yiaa" diyen kişiler dd'ye şükreder oldu. sonra klasik bahaneler işte "ben çalışmadım ki çalışsam ohoo" not: aa ile geçtim.

  bu sene yeterli çalışmasam da bölüm dersimin dışında olan dersleri bb, cb gibi notlarla dönemi bitirdim.
  ben hayatım boyunca elektrik veya elektronik konusunda bilgisi olmayan biriyim ve bunu gururla söylüyorum. bir bölüme gidince o bölümü çok iyi bilmek değil, o bölümü çalışarak bilmek daha önemlidir. deneyimler okulda yetersiz kalır.

  bu bölümü seçmiş ya da ilerde düşünen arkadaşlar için şunu söyleyebilirim. matematiği çok seviyorsanız, sadece adı için değil gerçekten bu bölümü okumaya seçtiyseniz günü gününe en azından 5-10 dakika olsa bile dersleri gözden geçirmeniz gerekmektedir.

  logic circuit design dersini aldım bu sene. şimdi çok kolay gelse de bunu anlamadığınızda ya da ucunu bıraktığınızda ne lab yapabilirsiniz ne de ilerki dersleri oturtabilirsiniz. mümkün olduğunca youtube'daki videolarla kendinize artı kaynaklar üretin. sadece hoca ile kalmayın.

  yardım isteyen kişilere her zaman açığım. mesaj yoluyla merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. ders konusunda da yardım ederim.

  not: ben yapamam diye düşünmeyin. bu geri düşünceleri azimle çalışarak aşacağız.
  çoğu kadını istiyorum ama yapamam deyip başka bir mesleğe yöneldiğini gördüm. istiyorsanız yaparsınız.

  elektrik-elektronik mühendisliği

  2
 • 8-9 eylül tarihlerinde 12.00-22.00 arası gerçekleşecek etkinlik.
  mekan: Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesi.

  müthiş eğlenceli bir etkinliktir. bu sene 3. senesini gerçekleştirecek olan etkinliktir.
  nostalji sevenlere duyurulur.

  1
 • muazzam bir manzaraya sahiptir. kesinlikle gitmelisiniz.

  not: Çarşamba günleri ücretsizdir.

 • övüldüğü kadar olmadığı düşüncesindeyim.
  beğendiğim birkaç eser var tabi ki ama kesinlikle gitmelisiniz diyebileceğim bir yer değil.

  yine de merak edenler için;
  perşembe günleri ücretsizdir.
  salı günleri 14.00 - 18.00 arası 18 - 25 yaşındaki gençlere ücretsizdir.

 • Bir kristin hannah eseri.

  Kitabı daha yeni bitirdim. Normalde her kitabında etkisi altına çok fazla alamıyor. (Tüm kitaplarını okuduğum için bunu rahatlıkla söyleyebilirim.)
  Bazı kitapları sadece yazılmak için yazılsa da bu kitabı olağanüstüydü. Ben en azından öyle hissettim ya da içimde olan aşk boşluğu bir an dolmuş oldu.
  Kitabı okurken yazıları göremedim de sanki hikayede ben vardım. O ev, o tren yolculukları, o ihtiras. Hepsini hissettim ve fazlasıyla yaşadım. Tavsiye ederim.

  eğer inanırsan


  Gerçek özgürlük, yüreğinin sesini dinleyebilmektir…

  Yaşadığı elma çiftliğinden bir adım bile uzaklaşamayan güzel ve hüzünlü Mariah ile gittiği hiçbir yerde birkaç günden fazla kalamayan yakışıklı, umursamaz serseri Deli Fişek; birbirlerinden çok farklı iki insanın yollarının kesiştiği yerde doğan bir aşkın hikâyesi…
  Mariah küçük yaşta evden ayrılmış, aşkın en acı verici haliyle tanışmış ve ailesinin yanına geri dönmek zorunda kalmıştır. Yüzleşemediği gizli geçmişi onu çiftliğin çitleri arasına hapsetmiş, hayatın renklerinden, duygulardan uzak tutmuştur. Kendine geçici bir iş arayan Deli Fişek çiftliğe geldiğinde ikisinin de aklının ucundan bile geçmeyecek bir şey olur ve aşk mucizevi bir şekilde kalplerini ele geçirir. Mor yıldız çiçeklerinin, kızarıp olgunlaşmış elmaların, sonbahar rüzgârlarının arasında gizli buluşmalarla, kaçamak dokunuşlarla yaşanan tutkulu bir aşktır onlarınki. Ama Deli Fişek gibi gezgin ruhlu bir adam için özgürlüğünden vazgeçmek çok zordur. Bir tarafı kalmak istese de bunu aşk uğruna bile yapabileceğinden emin değildir. Böylece iki sevgili, hüzünlü bir yol ayrımına gelir.
  Aşkın insanın hayatına anlam katan güzelliğine, verdiği cesarete ve güce dair yürek burkan, şaşırtıcı bir roman…


  “Hannah bu hikâyeyi samimiyetle, şefkatle ve canlı detaylarla yaratmış. Karakterlerini, özellikle de karanlık geçmişine rağmen dimdik ayakta duran, inançlarına tutunan Mariah karakterini sevmemek imkânsız.”
  Publishers Weekly

  “Karakterlerinin ruh hallerini ve duyguları resmetmekte Hannah’nın üstüne yok.”
  The Washington Post Book World

 • 19 mayıs

  Ey Türk Gençliği!

  Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve cumhuriyetine kasdedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

  Ey Türk istikbalinin evladı! işte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

  8
 • Dün itibariyle Kazasker’de açılan pub.
  Nasıl da özlemle bekleyip, nasıl da kavuştuk sonunda. <3

  Kaan çaydamlı’yla da fotoğraf çekildim. 5 mayıs benim için harika geçti.
  Ve erol egemen<3

  Fiyatları da çok uygun. içkileri de çok güzel. Gitmenizi tavsiye ederim.

  6:45 kk

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr