• 148

  başlık

 • 575

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 0

  bu ay

 • 0

  dün

 • 0

  bugün

ben giderim amim kalir

5. nesil yazar mesaj takip etson 20 entry

 • bunların ikisi aynı kitap gibiler. Biri komünizmin diğeri kapitalizmin eleştrisini yapıyor ama aslında aynı şeyi anlatıyorlar. ister tazı de ister büyük birader hep bir dikizci var. duygular en büyük tehlike olarak algılanıyor. duygulardan ve düşünme eyleminden çok korkuyorlar. insan da duygu ve düşüncelerden ibaret bir şey olduğuna göre insandan korkuyorlar. baskılama sindirme manüpile etme yöntemleri bile temelde aynı. ikisini arka arka okumak çok enteresan bir deneyim oluyor. tavsiye ederim

  1
 • çok zor bir şey. özellikle biriktirilecek meblağ büyük olunca, insana hiç birikmiyormuş gibi geliyor. halbuki durup sabretsen eninde sonunda birikecek. para biriktirmekten ziyade sabır göstermek zor galiba.

  1
 • ben bunu allah sizi inandırsın daha yeni okudum ampalar. çocukken başlamıştım ama çok sıkıcı geldiği için beşinci sayfadan ileri gidememiştim. meğerse yetişkin romanıymış (ya da her çocuğa uygun bir roman değilmiş.) güzeldi beğendim. tanrı bizdik galiba. ve galiba hazine yolun ta kendisiydi. tam olarak öyle olmasa da böyle böyle bir takım şeyler işte.

  1
 • ne kadar güzel bir organ ya Rab! nereden aklına gelmiş allah'ın böyle bir organ yaratmak. yüz sene düşünsem bu kadar iyi bir tasarımı akıl edemezdim. helal olsun.
  (bkz: işte sanat budur)

  1
 • sözlük yanda açık dursun, aklıma bir şey geldikçe yazayım, birileri görür, görünce aklına bir şey gelir, girer ve sözlüğü diriltiriz belki.

  1
 • hiç üşenmeyip her gün teve 2'de tekrarını izliyorum. kendini bir bok sanan kalkık götlü gerzek ali rıza, onlara güzelliği getirecekken değerini bilemeyip düşman olarak algıladıkları ferhunde vs. ne istediniz len ferhunde'den? embesil oğlum nasıl başardıysa cin gibi bir kadın buldu diyip sevinecekleri yerde sıçtılar kadının ağzına. haklı olarak o da onların ağzına sıçtı. ya ne edeceydi?

  1
 • o ki sözlük ölmüş hiç değilse bir cenaze zirvesi düzenleyeydik ayol.

  1
 • aylık 700 lira kira mukabilinde annemden kurtulmuş bulunmaktayım evet. fakat @ayse_fatma_hayriye, ampayla senelerdir yapmayı hayal ettiğimiz ve annemlerle evi ayırdıktan sonra yapacağımıza and içtiğimiz o gürültülü seksleri hala yapabilmiş değiliz. çünkü duvarlar çok ince ve ev sahibi alt katta ikamet ediyor.

  bununla birlikte sabahtan akşama kadar çılgınlar gibi yemek pişiriyorum ve kimse ay her taraf soğan kokuyor ay her taraf sarımsak kokuyor, diye çemkirip canımı sıkmıyor. tacizci ethemden ve onun yandaşı annemden de kurtuldum. iyiyim yani. iyiyiz.

  1
 • On gün önce yaptırdım, üç gün önce gerçek dolguyla kapatıldı, fakat dişte inanılmaz bir hassasiyet var. Alttaki dişimle temas ettiğinde direkt acıyor. Bu durum hep vardı ama bu gün iyice arttı. Herhangi bir şeyle temas etmediği sürece acı yok. Ağrı zaten hiç yok. Ama dokununca acıma halinin günden güne artması endişelendiriyor. Allah sonumu hayretsin.

  2
 • Annemin sevgilisi Ethem çok sık ve çok yüksek miktarda alkol kullanan birisi. Uyanık olduğu zamanların yüzde 60ını sarhoş geçiriyor dersem kesinlikle abartmış sayılmam.

  Bu adamla genel olarak aram limonidir. Aslında başlarda limoni olmasının özel bir nedeni yoktu. Benim erkeklerle aram çok nadiren limoni olmaz. Çünkü hepsi erildir, hepsi sikinin avantajlarını sonuna kadar kullanıp amını dezavantajlaştırır. Karşına geçer feminizmden bahseder, sonra kendine çay doldururken ona da sormuyorsun diye suratına kırgın kırgın bakar. Bazı kadınlar keçinin olmadığı yerdr koyuna abdurahman çelebi denildiği için olsa gerek bu malları eril saymaz. Hatta onları feminist sayma, eril olmaları sebebiyle düşmanca bir tavır sergilediğin için seni problemli ilan etme eğilimi içinde olanlarına bile rastlanır. Fakat beni diğer kadınlar da sergilediğim düşmanca tavırdan vazgeçiremezler. Eril erildir, erilse aram limonidir. Söz konusu erile düşen de limoni dahi olsa onunla bir aram olduğu için bana minnettar olmak, önümde secde etmektir. Lutfedip onu insan yerine koymuşum, onunla bir aram olduğunu kabul etmişim, bu ne büyük devlet.

  Neyse işte, başlarda Ethem'le aramın limoni olmasının özel bir nedeni yoktu. Standart bir limonilik vs. Fakat herifin benimle irtibatta kalmak, ilişkilenmek için özel bir çabası var. Niye? Ben 29 30 31 yaşında bir kadınım. Çok şükür bir tane babam var. Senden hazetmiyorum ve hazetme ihtimalim de yok. Annem babamı senle aldatıp kapının önüne koymuş, oradan da tikim var sana zaten. Zaten geleneksel bir aile de değiliz. Ben annemin kocasıyla görüşmek zorundayım, annem benim sevgilimle ilişkilenmek zorunda, yok bizde böyle saçmalıklar. iki tane çocuğun var, evlat hasreti de çekmiyorsun. Nedir bu bana yanaşma, benle vakit geçirme, bana kendini beğendirme çabaları?

  Bir zaman sonra şöyle bir şey olmaya başladı. Adamın gözü ayık olsun, sarhoş olsun sürekli orama burama takılıyor. Annem de durumun farkında olsa gerek ki beni ne kadar açsan o kadar iyi felsefesiyle yetiştiren, bir günden bir güne ne giyip ne giyemeyeceğime dair konuşmayan kadın, ethem'le ne zaman karşı karşıya gelsek kaşıyla gözüyle yakanı düzelt paçanı düzelt uyarıları yapmaya başlıyor.

  Anneme zaafım var. Çok kötü, çok bencil, sevmek nedir bilmeyen bir insandır ama niyeyse ona zaafım var evet. Annem ethem'le mutlu göründüğü için inanılmaz rahatsız olduğum, herifin annemle ilişkisi olmasa, direkt tacizci diyip geçeceğim halde hep hayra yormaya çalıştım. istemsizce gözü takılıyordur dedim, dürtü kontrol bozukluğu vardır dedim. Dedim kızı dedim.

  Sarhoşken erilliği daha da belirginleşiyor. Ayıkken kendisine çay içer misin diye sorulmadığında kırılacak kadar erilken, sarhoşken dikte eder dikte eder konuşmalar, didaktik bir tavır, malıyla mülküyle hava atmalar. Noluyordu? O öyle yaptıkça ben de iyice başını eziyordum. Moduma göre bağırıp çağırıp, moduma göre ukalalıklar edip dalga geçip moduma göre ezip aşağılayıp sindiriyordum ve o gittikten sonra annemle kavga ediyordum.

  Fakat bu arada da birbirimize alışıyoruz. Mesela benim bağırıp çağırmalarım, hor görüp aşağılamalarım başlarda benden çekinmesini sağlıyor ama bir zaman sonra sıradan bir şeye dönüşüyor. Nitekim bir zaman sonra onun yapışkanlığı da benim sıradanıma dönüşüyor. Başlarda beni ısrar kıyamet aramasını taciz olarak algılarken, bir süre sonra o da öyle işte diyip geçmeye başlıyorum.

  Bir süre sonra işin rengi değişti. Sarhoş olduğu zaman belden aşağı konuşmalar. Direkt bana yönelik değil ama benimle. Direkt belden aşağı da değil ama 60 kusur yaşında köyde doğup büyümüş, okuyup edip sonradan medeniyet görmüş ve sonradan parayı bulmuş, bununla birlikte 60 yaşındayken bile el alem ne der diyerek 55 yaşındaki sevgilisiyle sevgili olduğunu saklama eğilimi içindeki bir adamın kendisinden 30 yaş küçük bir kadınla herhangi bir maksadı olmadan etmeyeceği muhabbetler. Sonra kişisel alana girmeler. Nefesini hissedebilecegim kadar dibime girerek konuşmalar mesela.

  Bunlar olurken annem hep oradaydı. Tüm muhabbetleri dinledi tüm olanları gördü ve bu durumu ethem'in laik özgür düşünceli liberal bir adam olmasına bağlayıp geçti. Be kadın, bu adam oyunu ak partiye atan bir adam. Allahın bir köyünde büyümüş, gençliğinde kuran kurslarından çıkmamış. Kendi ağzıyla söyledi, eski karısının maaşını elinden alıp kadına kendi parasının içinden harçlık verirmiş, hasta annesine bakmanın kız kardeşinin görevi olduğunu düşünüyor. Muhtemelen ateist olduğu bile yalandır. Marijinal görünüp bizimle daha yakın olmak için uyduruyordur. Ateist adam gidip de Ak partiye oy verir mi? iki içki içti diye, üç hiçlik felsefesi yaptı diye olduğu kişi değişti mi?

  adamın bana karşı saplantılı bir tavrının olduğunu anneme açık açık söyleyemedim. Tacize uğramış hissediyorsan tacize uğramışsındır, bitti nokta ama işte gel gör ki annem bir feminist değildir. Yani feminist söylemle zerre kadar ilgilenmez. O ellerle ve siklerle ilgilenir. Adam beni ellememişse taciz değildir, siki içime girmemişse ortada tecavüz yoktur. Dolayısıyla annem tarafından iftiracılıkla suçlanmamak için anneme ne hissettiğimi açık açık söylemeyi aklımın ucundan dahi geçirmedim. Şu da var ki ben de emin olamadım. Tacize uğramış hissediyorsam, bu tacize uğradığım anlamına gelirdi biliyordum ama annem öyle mutlu ve adam o denli yaşlı ve zavallı görünüyordu ki bir an bile süphe etmemem gerektiğini gayet iyi bildiğim halde kendimden şüphe etmeye başladım. Hem tacize uğramış hissediyorum hem de bunun bir taciz olmamasından şüphe ediyorum. Ethemin bize gelip içtiği bir gün canıma tak etti ve içince ukalaşmasını bahane ederek ethemin bizim eve gelmesini yasakladım.

  Annemle inanılmaz gerildik, büyük kavgalar çıktı ama kardeşim de beni destekleyince ethem 6 ay kadar bizim eve giremedi.

  Zaman içinde annemin duygu sömürüleri, benim uzaklaştıkça kendimi daha iyi kandırmayı başarmam gibi motivasyonlarla ethemle barıştım. Ama barışırken benim bulunduğum ortamlarda alkol almamasını şart koştum. Üzerine basa basa koştum. Etheme de defalarca söyledim anneme de defalarca söyledim.

  Gel zaman git zaman, geçen hafta ethem bizim iki sokak ilerimize taşındı. Birkaç gün önce sevgilimle dışarı çıkacakken annem dedi ki 'ethem abiniz menemen yapmış, çağırıyor, gidelim mi?' Menemenimizi yer iki goygoy yapar yolumuza devam ederiz diye düşündük ve kabul ettik.

  Kapıyı bir açtı ki zil zurna sarhoş. Gereksiz bir şekilde sıkı sıkı sarılmalar vs. Evi gezdik, balkona geçtik. Balkonda bira şişesi. Anneme hadi sen menemen yap dedi, mutfağa gönderdi, kendisi aldı birasını eline, yaydı taşaklarını oturuyor. Bana kendini beğendirmek için olsa gerek feminizme vurgu yapma telaşıyla bir takım sarhoş zırvalamaları vs. Kapıyı açtığında sarhoş olduğunu fark edince zaten kan beynime sıçramış, zaten sırf problemli, keyifli zamanları sabote etmek, insanları üzmek için fırsat arayan insan imajım pekişmesin, annemin tadı kaçmasın diye duruyorum. Sen bizi menemen yapıyorum diye davet etmişsin, benim annem işten yorgun argın gelmiş içerde senin yapman gereken menemeni yapıyor, sen de eline biranı almış bana ne kadar feminist bir erkek olduğundan bahsediyorsun. Dedim kendime sus. Sus menemen yensin, kalk git, bir daha görüşmezsin. Ama şimdi kavga çıkarırsan yine sen deliymişsin gibi görüneceksin.

  Evin balkonu karşıki binayla dip dibe. Karşı binada oturan kadınlardan biri olduğumu düşündüm, sabahtan akşama kadar balkonda oturup bira içen bir adamdan, hiç benim evime bakmasa dahi rahatsız olurdum. Ethem abi şu birayı bir kupaya koyup iç, karşı binadaki insanlar rahatsız olurlar dedim. Ben bunu dedim ya, gene başladı feminizm temalı nutuk çekmeye. Ulan dangalak sen kimsin? Ben alkollü bir erkekle muhatap olmak istemediğini beyan etmiş bir kadınım, sen beni kandırıp alkollüyken seninle görüşmek mecburiyetunde bırakmışsın. Zaten bu yeterli ki seni tacizci eril tiksinç bir mahlukat kılmaya. Sen karşı binada oturan kadınların neyden rahatsız olup neyden rahatsız olmamaları gerektiğine hangi olmayan beninle karar veriyorsun? Kimsin oğlum sen kimsin?

  Gene de kendimi tutmaya çalıştım. Bir daha alkollüyken benimle görüşmeye kalkışırsan çeker giderim haberin olsun dedim. O arada annem de menemen yapmaktan zor bela fırsat bulup kafayı balkona uzatmış. Baktım gene kavga çıkaracağım diye gergin görünüyor, uzatmadım. Zaten ethem de uzatmadı. Bir sarhoş ethem klişesi olarak 1 milyon 200 bin liralık arazisiyle parasıyla puluyla övünme kısmına geçti. Fakat annem balkondan mutfağa döner dönmez, alkol konusuna geri döndü ve 'ben de gel diye senin yollarına gül dökmüyorum, gelmezsen gelme, sen geleceksin ben de bunu içeceğim' dedi. Ses tonu otoriter, üsttenci.

  işte orada benim şalterler attı. Bir daha gelmem zaten, artık senin yüzünü bile görmek istemiyorum, şu anda kalkıp gitmek istiyorum aslında ama annem üzülüyor diye alttan almaya çalışıyorum şeklinde haykırmaya başladım. Sindi tabii. Ben bağırıyorum o beni ç.ciğim öyle demek istememiştim, asla, estafurullah diyip sakinleştirmeye çalışıyor.

  işte o arada elinin tersiyle mememe dokunmaya başladı. Bir şey anlatırken, karşındakini omuzuna pıt pıt pıt diye vurusun ya, öyle. Coştum tabii, bana dokunmak üzere eli üçüncü defa hareket edince elini itmeye eline vurmaya başladım haliyle. Durumun farkında değilmiş gibi görünüyordu. O hala öyle demek istemediğini açıklamaya çalışıyordu ama konu benim için çoktan değişmişti. Artık annem mannem hiçbir şey umrumda değildi ittim, duvara yapıştırdım, sevgilimle birlikte evden çıktık.

  Anneme bu sefer olanı biteni rahatsızlıklarımı olduğu gibi anlattım. Önce ethemden ayrıldı ama sonra barışmaya karar verdi. Fakat benim içim soğumadığı için ethemin bir tacizci olduğunu ısrarcı bir şekilde ve bildiğim en ağır kelimelerle söylemeye devam ettim ediyorum. Kardeşim de bu konuda benimle aynı fikirde. Adamın bana özel bir ilgisi vardı ve bakışları iyi niyetli değildi. Mememe gerçekten de alkolün yarattığı kontrol kaybı sonucunda yanlışlıkla dokunmuş olsa bile onunla alkollü olduğu zamanlarda görüşmek istemediğini bildirmiş ve kandırarak alkollüyken görüştüğü bir kadına yanlışlıkla dokunmasını, allah karşıma çıkıp da evet yanlışlıkla dokunmuştu, dese bile taciz sayarım. Sayıyorum.

  Annem bize düşmanmışız gibi davranmaya başladı. Bunun taciz olduğu konusundaki ısrarımı sürdürdüğüm, ethemle barıştığı için onu kınadığım, ethemi tacizci ilan ettiğim için beni suçluyor. Bu da neyin taciz olup neyin olmadığını adımdan ve soyadından daha iyi bildiğim halde, kendimden ve taciz tanımımdan şüphe etmeme, etheme iftira atmışım gibi hissetmeme, annemi üzdüğüm için vicdan azabı çekmeme neden oluyor. Samimi bir şekilde çok kötü hissediyorum. Ne yapmam nasıl davranmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Tek bildiğim ethemi bir daha ömrümün sonuna kadar görmeyeceğim ve muhatap olmayacağım. Ama anneme nasıl davranmam gerektiği konusunda ve etheme dair söylemlerim konusunda kafam çok karışık.

  Annemin tecavüzcülere arka çıkan, sahip olduğu duygusal ya da maddi konforu yitirmemek adına tacizi görmezden gelip tacizciyi aklayan, erkin göt yalayıcısı bir kadın olduğunu biliyorum. Fakat üzülmesi de vicdan azabı çekmeme neden oluyor. Bu duygunun önüne geçemiyorum. Bok gibi hissediyorum.

  Bu entariyi hiç şüphesiz ki okumadınız çünkü bu kadar uzun bir entariyi okumak gerçekten de sıkıcı bir iş. Ama benim de içimi döküp ferahlamam lazımdı napayım. Baş son orta şeklinde göz atan birileri varsa diye soruyorum, sahi taciz neydi ampalar?

  6
 • Ama ben şimdilik yatağın içinde yitirdiğim çakmağımı bulsam yeter

  1
 • Boş yapıyorlar. Hepi topu 80 sene takılıp gideceğiz. Neyin karizmasını kasıyon, neyin gizemini yapıyon. Ben öyle biriyle karşılaşınca kendimi tutamayıp içimden alay etmeye başlıyorum şahsen. Bokunu çıkarıyorsa dışımdan alay etmek durumunda da kalabiliyorum

  3
 • Yatıya geldim yatıya
  Evinize yatıya
  Annen baban gelirse
  Kaçacağım çatıya
  Diye bir şarkı gerçekten var mıydı, yoksa gene ben götümden mi uyduruyorum? Ne kadar da halüsinasyon gibi duruyor.

  1
 • Bulursunuz anacım bulamazsınız diye bir şey yok da o 1.70lik kızlar on sene kadar önce o güzel atlara binip gittiler.
  Bir de dedim ki
  Gelin ata binmiş ya nasip demiş
  Hiç süphesiz şunu da ekledim
  Kısmetse gelir çinden yemenden kısmet değilse ne gelir elden

  2
 • Ne o öyle be mandalina olacakmis da son dakikada vazgeçip portakal olmuş gibi. Yazıklar olsun o portakala da o portakalı yaratan allaha da

  1
 • Hayata anlamlar yüklemeyi bıraktım ama bu yaşlanmakla mı ilgili acaba. Galiba yaşlanmakla ilgili. Çunku bunu yapmayı bırakmama yol açabilecek ekstra bir şey yaşamadım.

  Yaşlanmaya başladığımdan beri konforlu huzurlu bir hayat yaşamaktan ve kubbede hoş bir sada bırakmaktan başka bir derdim kalmadı. Bir ev alalım kirayla uğraşmayalım, eş dost ahbap takılalım, gülelim eğlenelim mesut olalım vs

  2
 • içinden bir çıkabilsem dönen terbiyesiz olsun

  3

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr