• 141

  başlık

 • 564

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 12

  bu ay

 • 1

  dün

 • 0

  bugün

ben giderim amim kalir

5. nesil yazar mesaj takip etson 20 entry

 • Ama ben şimdilik yatağın içinde yitirdiğim çakmağımı bulsam yeter

  1
 • Boş yapıyorlar. Hepi topu 80 sene takılıp gideceğiz. Neyin karizmasını kasıyon, neyin gizemini yapıyon. Ben öyle biriyle karşılaşınca kendimi tutamayıp içimden alay etmeye başlıyorum şahsen. Bokunu çıkarıyorsa dışımdan alay etmek durumunda da kalabiliyorum

  3
 • Yatıya geldim yatıya
  Evinize yatıya
  Annen baban gelirse
  Kaçacağım çatıya
  Diye bir şarkı gerçekten var mıydı, yoksa gene ben götümden mi uyduruyorum? Ne kadar da halüsinasyon gibi duruyor.

  1
 • Bulursunuz anacım bulamazsınız diye bir şey yok da o 1.70lik kızlar on sene kadar önce o güzel atlara binip gittiler.
  Bir de dedim ki
  Gelin ata binmiş ya nasip demiş
  Hiç süphesiz şunu da ekledim
  Kısmetse gelir çinden yemenden kısmet değilse ne gelir elden

  2
 • Ne o öyle be mandalina olacakmis da son dakikada vazgeçip portakal olmuş gibi. Yazıklar olsun o portakala da o portakalı yaratan allaha da

  1
 • Hayata anlamlar yüklemeyi bıraktım ama bu yaşlanmakla mı ilgili acaba. Galiba yaşlanmakla ilgili. Çunku bunu yapmayı bırakmama yol açabilecek ekstra bir şey yaşamadım.

  Yaşlanmaya başladığımdan beri konforlu huzurlu bir hayat yaşamaktan ve kubbede hoş bir sada bırakmaktan başka bir derdim kalmadı. Bir ev alalım kirayla uğraşmayalım, eş dost ahbap takılalım, gülelim eğlenelim mesut olalım vs

  2
 • içinden bir çıkabilsem dönen terbiyesiz olsun

  3
 • Niye eksiliyonuz be. Bir sikli ekrem için değer mi kalbimi kırdığınıza.

  Şaka şaka doyasıya eksileyin kırılmam ben djgdjkdf

  2
 • Beyne gitmesi gereken uyandım sinyali, boşlukları doldurmaca, bir sevgi alma şekli vs.

  1
 • bu entry sakıncalı olabilir.
  yine de görmek istiyorsanız giriş yapın ya da kayıt olun.

 • az pişmiş çok pişmiş pişmemiş hiç fark etmez. hepsi de ceset, hepsi de cinayet. eti nasıl tüketirsek tüketelim canilik oranımız eşit yani. törenlerle ve dualarla dana, inek vs. kesen insanlar olarak işkenceye uğrayan kediye köpeğe papağana duyar kasmamız da ayrı bir komedi filmi aslında da hadi neyse.

  bir de şeye çok hayret ediyorum. hunharca dana yer, tavşan yiyeni vahşilikle insafsızlıkla suçlar, köpek eti çok lezzetli diyeni akıl hastası ilan eder, birinin kedi yemesi onu ömrünün sonuna dek görmek istememe nedenidir falan.

  insanlar olarak çok şeyiz yeminle. allah şayet varsa hepimizin belasını versin inşallah.

  1
 • mazhar osman'da bir tane halime vardı. mahalledeki köpeklerden birinin kulağını kesmişti. tanılı teşhisli şizofrendi. alevlenme dönemine girmiş, beraber yaşadığı ailesinin kafasının dolu olduğu bir süreçmiş, fark edilememiş. köpeğin etrafında cinler görüyormuş ve cinlerin köpeğin kulağına kötü şeyler fısıldadığını sanıyormuş. köpeğin kulağını kesmiş. ama nasıl üzgündü nasıl üzgündü. ki köpeğin kulağını keserken de gayet üzgünmüş. canının yanacağını biliyormuş ve bunu yapmak istemiyormuş. ama köpeğin uzun vadede daha büyük zarar göreceğini zannettiği için bunu yapmaya mecbur olduğunu sanıyormuş.

  biz halime'yle tanıştığımızda halime alevlenme döneminde değildi. aklı fikri gayet yerindeydi. tüm personel taburcu olması için yalvarıyordu ama halime o kadar üzgündü ve tekrar alevlenme dönemine girip tekrar böyle şeyler yapar diye öyle çok korkuyordu ki tüm zamanını taburcu olmamak için sağı solu ikna etmeye çalışarak, taburcu olmamasını sağlayabilecek hatırlı tanıdık veri tabanını gözden geçirerek, bir tarafından hastanede kalmasını sağlayacak yeni hastalıklar uydurarak falan geçiriyordu.

  ben bu murat'la halime'nin aynı şey olduklarını kesinlikle sanmıyorum. dolayısıyla murat denen bu mahlukat için hasta denilmesini kabul etmiyorum. eğer murat'ın bir hayvana işkence etmesine yol açabilecek bir hastalığı olsaydı bu hastalık 50 yaşına kadar yüz kere teşhis edilirdi. kocaman bir metropolde yaşayan sanrılı hastalık sahibi bir insan en fazla 25 30 yaşına kadar falan fark edilemeyebilir diye tahmin ediyorum ve gözlemlerimde bu yönde.

  bu adam depresyonda olabilir, öfke kontrol problemi olabilir, kişilik bozukluğu olabilir, sadist eğilimleri olabilir. Bunların hepsi de ruh hastalığıdır kabul. ama bunların hiçbirisi bir papağana işkence etmesini açıklamaz çünkü karar verme yetisi yerli yerinde. seçebiliyor tamam mı? ne yaptığını biliyor ve seçebiliyor. bu ikisi çok önemli.

  ayrıca biraz dallandırıp budaklandırırsak kötü insanlara hasta deme alışkanlığımızın bir sürü kadının nefret ettiği adamlara ölene kadar katlanmasına yol açtığına, bir sürü tacizcinin ve tecavüzcünün ama o hasta söylemi sayesinde sokaklarda özgürce gezdiğine kadar varabilir mevzu.

  bir de şu var ki bu adamın o şeyleri yaptığı canlı bir kuş değil de bir insan olsaydı gene bu kadar kolay hasta denebilecek miydi kendisine. papağanın canını insanınkinden daha değersiz ilan eden kim? kim bunlar be sahiden de?

  3
 • çünkü anaerkil devrimin bu sözlük üzerinden gerçekleşeceğine inanan 23 yaşımın tatlişliğine bir saygı duruşu olarak

  2
 • ben de göçmeye niyet etmiştim ama aranan temel şeyleri sağlayabilmek için şu an cebelleşmeye başlasam hepsini sağlamam en az 10 sene sürer. yaş zaten 31. 10 sene sonra olur sana 41. o saatten sonra da ne kanada beni alır ne de benim gitmeye takatim olur. inşallah da göçersiniz ampalar. burada bir bok yok.

  2
 • gram altın biriktirip ev almaya niyet ettim (20 sene süreceğinin farkındayım ivit) hayatımda ilk kez bir altın edindim ve altın düşmek için benim altın alacağım günleri beklermiş gibi durmaksızın düşüyor. kahroluyorum.

  2
 • söz konusu kadun bensem ve takvimler reglin üç gün öncesini göstermekteyse penetrasyonlu orgazmlar istemesi de gayet mümkündür
  (bkz: sevgiliye mesaj kaygılı entari ebet :P)

  1
 • @phyllis, ampa kesinlikle annesine söylememen gerektiğini düşünüyorum. açılıp açılmamak çocuğa dair bir konu ve ne zaman açılacağına ya da açılıp açılmayacağına koşullar her ne olursa olsun çocuk karar vermeli. çok endişelenmiş görünüyor. sana bir şekilde güvenmiş ama sen onun görüş alanından çıktığında kontrolü yitirdiğini hissetmiş. ikiniz yalnız kaldığınızda ona belirlediğiniz isimle hitap etmeye devam et. annesine neden senin hakkında kötü şeyler söylediğini sor. ne olursa olsun sırrınızdan kimseye bahsetmeyeceğine söz ver ve yolunuza devam edin. ben olsam böyle yapardım.

  1
 • bu entry sakıncalı olabilir.
  yine de görmek istiyorsanız giriş yapın ya da kayıt olun.

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr