• 81

  başlık

 • 404

  entry

 • 8

  geçen ay

 • 24

  bu ay

 • 3

  dün

 • 1

  bugün

ayse_fatma_hayriye

5. nesil yazar mesaj takip etson 20 entry

 • Evet ilk sezondan sonrasi bana da biraz şey geldi, sanki 2. sezonu son dakkada, beklenmedik bi sekilde cekmeye karar vermisler de senaryo biraz ite kaka mi gitmis, karambole mi gelmis ne oyle bisey.. ama delisik bi dizi olmasi guzeldi. The big bang theory nin sıkıcı olmayan versiyonu gibi gibi..

 • te aylar sonra bugün aklıma geldi izleyeyim dedim, altyazı araştırırken de iyicene merakım perçinlendi ama opensubtitles'ta bile türkçe altyazısı çıkmadı. :( türkiye bölümü için bi yerlerden altyazılı izleyebilmiş olan var mı ki?? :(

  1
 • black mirror'a kıyasla iki tık naif kalan ama yine de tadı benzer bi antoloji dizi. her bölümün kendi içinde başlayıp biten bağımsız bi hikayesi var. türü kara mizah+gerilim.

  1. sezon 4. bölüm ve 2. sezon 17. bölüm en sevdiklerimden, 4. sezon 2. bölümün sonundaysa bildiğin ağlamıştım. fikir sahibi olmak isteyenler kafalarına göre herhangi bi bölümden de başlayabilirler.

  2
 • Felsefi kavramları komedi unsurlarıyla anlatan ciciş dizi. fantastik unsurlar+komedi severler için harika çerezlik! 4. sezonu çıksa da izlesem...

  konusunu yazmaya üşendim ama aşaadaki versiyon da pek bi yüzeysel kalmış diyim onu. aadetağ güldürürken düşündüren, düşündürürken osutturan osuttururken de acıktıran bi dizi.

  copy-paste konusu: "Michael Schur’un elinden çıkan dizide kendisiyle aynı gün hayata veda eden yüzlerce insan ile birlikte kendini iyi Yer’de (Good Place) bulan Elenaor Shellstrop’un hikayesini izliyoruz.

  Tanrı’nın elçisi olduğunu söyleyebileceğimiz Michael’ın rehberliğinde, yeni ruh eşi olan etik uzmanı Chidi Anagonye ve yeni komşularıyla, adeta masal dünyasından fırlamış gibi görünen ve kendine has özellikleri (küfredememe, istediğini yapabilme, ruh halini yansıtan evlerde yaşayabilme vb.) olan yeni mahallesinde yaşamaya başlayan genç kadın bir süre sonra kendisinin oraya ait olmadığını fark eder.

  Dünyadaki hayatını bencil, umursamaz ve kendisine bile pek hayrı dokunmayan biri olarak geçiren Elenaor önceleri bu yanlışı düzeltmek istese de Kötü Yer’in (Bad Place) ne kadar korkutucu bir yer olduğunu öğrenip bunu saklamaya karar verir ve yerini sağlamlaştırmak için Chidi’den iyi insan olma dersleri almaya başlar. Öte yandan bu huzurlu yerde de işler karışmak üzeredir."

  1
 • Böyle başladı
  Adı üstünde yıldırım aşkı
  Hemen evlilik
  Hemen balayı
  Çok çabuk geçti cicim ayları
  Koca sever klasik müzik
  Karısıysa rak pop asit
  Biri ister akşam çıkmak
  Öbürü evde oturmak
  Bayılır biri hamburgere kolaya
  Öbürüyse enginara patlıcanlı pilava...
  Rüya bitti
  Anlaşarak ayrıldılar
  Günün birinde karşılaştılar
  ikisi de buna çok şaştılar
  Ayrı dünyaların insanlarıydılar
  Niye burda karşılaştılar?
  Neden acaba
  Neden acabaa...

  Hatırlayan var mı?
  Ah bee, eskiden reklamlar da reklammış ha...

  1
 • Beni eve ışınlasa da bitse bu delilik!

 • Aşırı kahveden şu anda iş yerinde horon tepip kıl müşterilerin yüzüne nanik çekiyorum! Hobaaaaa hoppidi hoppidi hooop hooop! sfsffsfdw

  1
 • Geldiysen çay demle de çay içek beyaa!

 • Happy-go-lucky ile naked filmlerinin ikisinin birden yönetmeni olduğuna inanamadığım ingiliz yönetmen.

 • Çatlak bi kadına benziyo, sosyal bi ortamda tanışsaydık -ve ünsüz olsaydı- arkadaş olmak isterdim. Kendiyle dalga geçmeyi bilen biri de ayrıca.

  Eser yenerler'in programında tesadüf ettim de az önce, programın bi bölümünde sosyal medyada konuğu gömen paylaşımlar veriliyo, işte bi tanesi twitterdan yazmış ki; sizce de irem derici tam güzel olacakken güncellenmesi yarım kalmışa benzemiyo mu? Bu esprimsi beni güldürmese de irem'in twite verdiği tepki çok eğlenceliydi. Uzun uzun yaşamıycam şimdi ama özetle kafa birine benziyo.

  1
 • hani böyle gecenin bi vakti park bomboş, ortalık da ıpıssızdır da kendini hemen salıncağın kucağına atıverirsin, sallanırken sallanırken etrafta hayali çocuk kahkahaları duyarsın, biraz hafif hüzünlü burulursun ya, işte kendimi öyle hissettim bu gece. :')

  not: içinizde böyle bi parksal rastlantı anında gerçekten o hayali kahkahaları duyan varsa benimle irtibata geçsin, beraber sallanalım canlar!

  not2: kaydırak da olur. :))

 • ne derlerse desin bi engelli koşu ilişkisi değil! afahjsds ha bi de uzun mesafe+engelli koşu kombosu tadında bişeyden de söz etmek gerekirse o zaman akıllara gelen;

  (bkz: sen annat karadeniz'deki hayal&tahir ikilisinin yaşadığı şey!) zohahahah

 • feminist göndermeleri bulunan izlediğim ilk seyirlik. ayrıca ekranda kadın kadına aşkı da ilk bu dizi sayesinde görüp, kendim dışındaki bi dünyada da bunun var olduğunu yine bu dizi sayesinde fark etmiş olanlardanım.

  willow <3 taraaaaa ! :')

 • gene gelsen, gene dinlesek, başka diyarlara gitsek şöyle bi bi-iki saat... :(

 • bıyıkları kesilmiş kediyle aynı tepkileri verirler hayata karşı. hele ki uzun zamandır varoluşlarının vazgeçilmez bi uzantısıymışsa o bıyık sudan çıkmış balığa dönerler. zaten olmayan dudaklar istem dışı bi manevrayla içe büzülür yokluklarının utancını saklamak istercesine. etrafa mahçup ve kaçamak bakışlar atılır, adeta "ben aslında yoğum, bakma yüzüme doğrudan bakma bakma" diye yalvarmaklıdır. biraz acıma duygusu uyandıracak gibi olsa da komik bi görsel olması ağır basıyo bende haha :d

 • saçımı düzleştirdiğimde ortaya çıkan şey :))) sevmiyorum ya ben düz saç, net. kıbırcık güzel, asi ve bol, kalın dalgalı haşin saç en güzeli! böyle ilkel gibin, ele avuca sığmaz gibin. :)))

  size de oldu mu (olmuyo mu) hiç saçınızı düzleştirince böyle pide kafalı, misket kafalı falan gibi hissetmişliğiniz?

  başka bir örneği için;
  (bkz: bıyığını kesen erkek sendromu) kıh kıh kıh kıh

 • dün gece izledim bu filmi, aklımı başımdan aldı hala etkisindeyim. israil-filistin savaşına dair alfabenin abc'si kadar bile bir bilgiye sahip olmanıza gerek yok filmin sizi avcunun içine alması için. yitirilen bütün masumiyetlerin ne şekilde ve nasıl bir süreç/ortamda yitirildiğiyle ilgili çok vurucu bir film. insanın boğazına yumruğu indiren cinsten.

  filmin son sahnesi, ilk sahnesi aynı zamanda. önce çok bişey anlamıyosun, haliyle, intihar bombacısı mı, yine şehrin orta yerine bırakılan olağanlaşmış-kanıksanmış bombalardan biri mi bilmiyosun, diyosun ki tamam merak unsurunu yüksek çıtadan almış yönetmen. ama iş o değil; derdi olan bi film bu ve meramını ortaya koymayı çok iyi bilmiş yönetmen. oyuncular da hakeza çok iyi seçilmiş ve hiçbi sahne, hiçbi an süre dolsun diye değil.

  filmin izleyiciye sordu(r)duğu bence en can alıcı soruysa şu: senin olmayan bir acıya ne kadar kiracı, senin olmayan bir yaraya ne kadar merhem olabilirsin?

  kanıksanmış olanın tam orta yerinde direnişi anlatan çok başarılı film! mutlaka izlenmeli.

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr