• 71

  başlık

 • 371

  entry

 • 0

  geçen ay

 • 5

  bu ay

 • 1

  dün

 • 2

  bugün

ayse_fatma_hayriye

5. nesil yazar mesaj takip etson 20 entry

 • @kotukadıneydin, sen şimdi diyorsun ki ben kendimi toplum denen bir grubun parçası olarak tanımlamak durumundayım, aksi halde kaos? Bu mudur? Ve ben de senin hdp gibi bir siyasi harekete her zaman iyimser bir bakış açısı ile yaklaşabilme lütufkarlığını gösteren milliyetçiliğini ciciş bir şey olarak görmeliyim.. hımm.. onun yerine görüyor ve arttırıyorum: milliyetçilik su katılmış bir ırkçılık provasından başka bişey değil.

  Şincik gidip cahil entelliğimle john lennon'dan imagine filan dinleyeyim. Kıps.

  1
 • şeklinde güzel bir haber paylaşıyor olmayı isterdim burada ama iş öyle değil. Yasağın kalkması için uluslararası af örgütü bünyesinde başlatılan kampanyayı imzalayalım, anamıza dananıza yedi sülalemize imzalatalım mı?

  https://acileylem.org.tr/eylem/onur-yuerueyuesuenuen-gerceklestirilmesine-izin-verilmelidir

  1
 • Bence milliyetçilik duygusu fanatik bi ait olma hissinden başka bişey değil ve çok saçma, kanla çizili sınırların içindekine bağlanmaktan önce kendime bağlanmayı özüme sadık olmayı denemek daha mantıklı geliyor. Sınırın ardındaki için parmağı kıpırdamayacak olanın sınırın içindekine, üstelik de o sınırları korumak gayesiyle ölmüş olanlarına madalya falan takması canilikten, ikiyüzlülükten başka bişey değil.

  3
 • Put şeylere filmi nası olmuş acaba, iki gündür otobüste giderken afişini görüp sonradan bakmayı unutuyorum.* Acayip merak ettim filmi yeaa.

 • Melike Şahin - Bi' Fırlatsam

  https://www.youtube.com/watch?v=uWN3Pp0rsRc

  içimde köşk var ona kurulur
  Yine de yaranamam..

 • daha önce de yazmıştım kaçırmışsın senin için bir kez daha belirteyim zahter, üslubumu kasti, bilinçle seçerim, nezaketsiz olmak adına değil, pahasına öyle yazdım. gerçi çok da bir paha etmez ya nezaket.. kısaca tam da sen rahatsız ol diye bu üslup.

  hım anladım, nato mermer nato kafa diyosun yani. eh ben de vaktimi en azından sana meram anlatmaktan bin kat daha az sıkıcı şeylere yönelteyim. uyarı için sağol.

  bi de söylemeden geçemeyeceğim, kanun önünde eşitlik ilkesini eğe büke kendi çıkarları için kullanan ve kullandıran sikliler bir yana (yoo, niyet okuma yok) bu ilkeden eni konu bir sikli, bir amlı olarak şahsıma dem vuruyor ya, işte tam bu noktada kahkahalarımı tutamıyorum biliyo musun! hahahaah! ilahi zahter.

  2
 • @alvin, tam bir sinek vızıltısısın sen de yani terbiyemi bozmayayım dedim ama al bak işte. herkes burda senin laf salatalarına maruz kalacak ama sen önündeki sikten utanmadan bi de kalkmış kadın sözlüğünde bi kadına vız vız laf atıcaksın. yok yea? seni edebini bilmeye ve önündeki sikten utanıp susmaya davet ediyorum.

  2
 • ben "kadının beyanı esastır" lafını duydum mu onaylıyorum hemen sesli olarak.otobüste üç-beş sıra arkamda konuşuluyo olsun, kulağıma çalındı mıydı dayanamam kalabalığı yarmak pahasına gider selam veririm, gocunmak ne kelime? herkes de gerçeğe ayamıyor ki, o yüzden aymışını gördüğüm yerde onaylayıp pekiştireç veririm ki doğru yoldan devam etsinler. bi de hazır keyfimi yerine getirmişler bi selamı mı esirgiycem.

  1
 • @zahter, kusura bakma anacım da sizin için kadın olmak demekleri hukuk için kadın olmak demekleri geç bi kalem. kadın olmak demek, üstünlüktür. bitti. nokta. hukuk önünde herkesin eşitliği mavalını da, hukuk devletlerini de, gerekliliklerini de, sen git, iyi hal indiriminden faydalandıran, göz göre göre tutuksuz yargılayan, hal ve hareketlerini, kılığını kıyafetini, pişmanım "beyanını" esas alan yargıçlara margıçlara filan sat! he mi? orda para eder bak bunlar, burdan iş çıkmaz sana. hadi canım. hadiii

  bi de giderken "yüzyılların potasında eriyerek günümüze gelen evrensel hukuk ilkelerini" de borozan yap, erdem timsali bir sikli daha aranıza katılmaya geliyoo diye önden duyurursun!

  1
 • bu şeye benziyor, kadın ve aileden sorumlu devlet bakanlığının adının (ve kapsamsal içeriğinin de) değiştirilerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olması gibi. Ne oldu? zaten kadının hayrına bir işlerliği olmadığı yetmezmiş gibi bakanlığın adından kadın kelimesi bile silindi, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğüne ilave 5 ayrı birimin (Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı) balık istifi edildiği, kadını ailenin bir elementine artık iyice indirgeyen bir bakanlık(!) haline geldi.

  Ne istiyorsunuz? ifadedeki "kadın" kelimesinin "mağdur" ile yer değiştirilmesinden edinilecek kapsayıcılığı mı? Bu ihtiyacın hukuki bağlamdaki gerekliliğine ben de katılırım evet. Ama mesela böyle bir Türkiye'de yaşarken bu ibare, "eğer mağdur yasalar önünde reşit olmayan kişi, kadın veya akli melekesi yerinde olmayan kişi ise beyanı iki kat esastır." olmalıdır! O zaman "eşitlik" söz konusu olabilir, o da belki.

  Benim mağduriyetten inim inim inlediğim bi ülkede önerdiğim ifadenin -iş ifade ediş biçiminde bitiyorsa?- yeterince kapsayıcı ve adil olduğuna inanıyorum. Zaten de bizim ülkede hukuk büyük oranda şu ifadelerin, jargonun, millet anlamasın diye midir nedir gereksiz zorlaştırılmasından, karman çorman edilmesinden tökezle(til)miyor mu.

  1
 • ben "cinsiyet" ayrımcılığa karşı değilim, kadının üstün ırk olduğu gerçeğine neden karşı olayım?

  ortaçağda bizi cadı diye yaftalayıp diri diri yakıyolardı, bakınca iyi mesafe kat etmişiz!

  ps: yetmez ama evet!

  4
 • leonardo gaymiş (ya da biseksüel?), tablodaki yüz de leo'nun salai (küçük şeytan) lakabını taktığı, -bi hayli!- genç erkek sevgilisinin şifrelenmiş yüzüymüş.

  kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=BvyD8j7B18g

  1
 • Tavuğu kızartmadan önce haşlamak yerine 1 yemek kaşığı sirkeye 1 su bardağı sütte 20 dk marine etmek de içinin pişmesi için yeterliymiş, bi de daha pratik olup daha hesaplıya geliyomuş öyle.

  2
 • nickini ne zaman görsem, kafamın içinde şarkının, "venüsün dilberi parlak ışıklarla beni karşılıyooor" kısmından ve kıpır kıpır başlamasına sebep olan 6. nesil yazarı.

  hoş gelmiiiiş! <3

  1
 • içimi itibariyle favorim olan bira markası.

 • kaç gösteriyorum? versiyonunu kullandığım soru.

  kaç yaşındasın? nerde oturuyosun? ailenle mi yaşıyosun? evli misin bekar mı? vs soru kalıpları, özellikle de yüz yüze olunabilen sosyal ortamlarda insan tanımak namına hiçbi mana teşkil etmiyor benim için. o yüzden, kaç yaşındasın? diye sorulduğu zaman, "sana bu hakkımda çok şey söyleyen çok değerli bilgiyi vereceksem evvela seni minnak bi beyin jimnastığine davet edeyim o halde!"cilik oynuyorum ben de. :))) sonra da son aldığım cevabı verilen tüm cevapların ortalamasına katıp yuvarlak bişey söylüyorum dfbhsdgfaowafads

 • çünkü başka türlü bi varoluş şekli bilmiyorlar. işin o kısmı da ayrı bi modern zamanlar dramı..

 • bi hayvanın yaşam hakkına saygı duymakla o hayvanı sevip sevmemek birbiriyle bağlantılı şeyler olmak zorunda değil. zorunda değilden ziyade direkt alakasız.

  3

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr