en çok favorilere eklenen entryleri


... tümü ...
 • umarım legal olur da bunu içip ya da içmeyip cool olduğunu sananlar, sağda solda sürekli övenler veya yerenler azalır.

  4
 • ben güzel bi deneyim paylaşayım;

  38 ay önce sözlükte birbirimize aynı anda mesaj atmıştık. sonra ben hemen uçak bileti alıp ankara'ya gitmiştim. arkadaşlarım "dur deli mi amdı seni, böbrekleri kaptırcan" filan diyodu. neyse deli ammamıştı; ama ben deliydim biraz. esat diye bir yer varmış, ismi hiç romantik olmasa da o esat denen yerde aşık oldum. istanbul-ankara arası yüzlerce bilet aldık. aslında pek uzak mesafe ilişkisi gibi değildi, hemen her hafta görüştük.

  sonra kalktı benim hatun japonya'ya gitti eylülde. öyle uzak ki arada 6 saat zaman farkı var. epey bi özleştik. şubat ayında ben de gittim japonya'ya. 2 ay boyunca koca ülkeyi gezdik. şimdi yine ben istanbul'dayım, o japonya'da. hatta o ağustos ayında döndüğünde, ben ingiltere'de olucam.(vizem çıksın amin) muhtemelen yanıma gelir, orada da gezeriz.
  sonrasını bilmiyorum. amerika'ya başvurdum, kazanır mıyım kazanmaz mıyım, sevdiceğim nerelere başvurur bilmiyorum. evet uzak mesafe ilişkisi zaman zaman zorlayıcı olabilir, ama biz bu bahaneyle dünyayı gezcez galiba ^^

  ps: 38.ayımız kutlu olsun aşkım.

  8
 • sevgilim,
  benden dokuz bin kilometre uzaktasın. tam kırk beş gündür senin güneşin altı saat önce doğuyor benim güneşimden. yalnız uyumaya hala alışamadım. saçlarımı okşa istediğim gecelerde el yazını öptüm, tişörtünü kokladım. seni çok özlüyorum. azalmıyor. tüm huysuzluklarım bundan. başımı göğsüme yaslayıp ağlamak istiyorum günlerce, ama artık gözümden yaş da gelmiyor.

  çiçeğin başka bir gezegende seni bekliyor.

  8
 • yıldız kaymasında tuttuğum dilek. sevdiğim. sevgilim.

  3
 • "o yüzden beni de aranıza alın." diye devam etmesi muhtemel ağzından salyalar akan pipili cümlesi olabilir.

  9
 • eşcinsel olmanı henüz kendileriyle yatmamış olmana bağlamaları.

 • yarın ilk kez gideceğim babamın yanına. babamın yanı mezarlık olmasaydı, dünyanın herhangi başka bir yeri olsaydı. keşke sevdiğimiz insanın toprağına çiçek ekmek yerine oracıkta sarılabilseydik. keşke annem bilmediği bir dilde dua etmek yerine, bildiği dilde sevebilseydi babamı. şart değil, keşke sevdiğimiz insan dünyanın herhangi bir yerinde nefes alıyor olsaydı. insanın kalbi çok kırılıyor. keşke hepsi kötü bir rüya olsaydı.

  1
 • biri yolda kaçırıldığını ve tecavüzü uğradığını düşünerek mastürbasyon yapabilir. fakat aynı insan gerçekten yolda yürürken kaçırılsa, aynı şey mümkün olabilir mi? var mı böyle bir şey? gerçekten bilmiyorum. seks esnasında olanda da kişi partnerinin aslında partneri olduğunu, tecavüzcüsü olmadığını biliyor. tecavüz dediğimiz şey, sadece bedenin değil yaşamın da tamamen başka birinin kontrolünde olması. eğer biz böyle bir fantezinin varlığını kabul edersek(role playing dışında), tecavüz davalarında ciddi tehlike oluşturur diye düşünüyorum.

  1
 • kadir has üniversitesi toplumsal cinsiyet ve kadın çalışmaları araştırma merkezi tarafından hem ingilizce hem türkçe için hazırlanmış. emeği geçenlerin ellerine sağlık.
  http://www.khas.edu.tr/cms/kadin/dosyalar/files/Fair%20Use%20Writing%20Guide%2015%20Web3.pdf

  onedio'da da sadece türkçe için hazırlanmış olanı paylaşılmış.
  http://onedio.com/haber/cinsiyetci-ifadelerden-kacinmak-icin-529604

  9
 • pratiğim yok :d zor bi dersten aa alabilirim, ama yumurta kıramam. veya cam sileyim desem, daha da kirletirim. patates soymam 45 dakika sürüyo ve geriye patates kalmamış oluyo :d verin sayfalarca makale özetleyeyim, eleştireyim. sosyal ilişkiler üzerine uzun uzun konuşabilirim fakat sosyal ilişkilerimi sürdüremem.
  aksilik çıkar da akademisyen olamazsam aç kalırım, allah her yerden alıp bi yere vermiş ya. inşallah karım bana bakar :d

  5
 • galiba 15 yaşındaydım ve tezer özlü'yü henüz tanımıyordum. kitapçıda denk geldim, sadece ismine bakarak aldım. beş yıl geçti hala okuduğumda o hazla karışık acıyı hissediyorum. oyununu seyrettiğimde de aynı acıyı hissediyorum.

  "karanlık bir gecenin geç vaktinde kalkıyorum. herkes her geceki uykusunu uyuyor. ev soğuk. çok sessiz davranmaya özen gösteriyorum. günlerdir biriktirdiğim ilaçları avuç avuç yutuyorum. kusmamak için üzerine reçelli ekmek yiyorum. genç bir kızım. ölü gövdemin güzel görünmesi için gün boyu hazırlık yapıyorum. sanki güzel bir ölü gövde ile öç almak istediğim insanlar var. karşı çıkmak istediğim evler, koltuklar, halılar, müzikler, öğretmenler var. karşı çıkmak istediğim kurallar var. bir haykırış! küçük dünyanız sizin olsun."

  3
 • daha küçük, şımarık bir çocukken dağ gibi babanın ölmesi zoruna gidiyor. sen daha ilişkinizi düzeltmemişken, sen daha baba “seni çok seviyorum” diyememişken zor geliyor. doktor yapılan tüm müdahalelere rağmen diyor, o an o küçük, şımarık çocuk ölüyor. o an ailenin bir parçası gitmiyor sadece, senin yarın gidiyor. o şiiri ilk kez anlıyorsun, yüzünün yarısı gidiyor.
  aslında sadece babanı kaybetmediğini, iyi bir insanı hem de çok iyi bir insanı kaybettiğini fark ediyorsun. para, güç, iktidar hırsında olmamış bir adam ölüyor. hayvan sevmeyi öğrendiğin adam ölüyor. 16 yaşında ilk kez eve sarhoş geldiğinde sana kızmayan adam ölüyor. üzerinde hiç baskı kurmamış adam ölüyor. mutluluğunu her şeyden çok isteyen adam ölüyor.
  insanın babası kalp masajına rağmen ölüyor, doktorların elinde ölüyor. teyzen demişti ki baban ölünce içinde 40 mum yanar. her gün bir tanesi söner ama sonuncu hep seninle kalır. geçmeyecek tek şeyin bu olduğunu anlıyorsun, oysa gerek yoktu 21 yaşındaydın daha erkendi.
  güçlü olmak zorunda olmamana rağmen büyüklük taslıyorsun. sapasağlam görünmeye çalışıyorsun, oysa için hayatında ilk kez için yanıyor, boğazın düğüm oluyor. anneler ve kediler çok ağlıyor, senin içinde bir ateş gülümsüyorsun. ama adım seslerinden tanıdığın adam öldü ve hiçbir şey yapamazsın.
  insan tanrıya en çok affedilmek için inanır. ama sen zor yolu seçtin. zamanla geçer her şey ama bu geçmeyecek, dinecek sadece. şimdi babanı özlüyorsun, gözlerin doluyor ve zamanın akıp gitmesini bekliyorsun.

  5
 • ''hiç şiir okumamış gibi kötüsünüz
  bir köpeğin başını hiç okşamamış
  hiç bayram şekeri dağıtmamış
  hiç çocukla çocuk olmamış gibi
  kötüsünüz!''

  2
 • doğalcım ben seni çok seviyorum. hadi biraz daha dayanıp avustralya'ya kaçalım, üç çocuğumuz, beş köpeğimiz olsun. sabahları en tatlı uyanışlarla uyanalım hep, sen mükemmel kahvaltılarından birini hazırlarsın ben sofrayı kurup çocukları uyandırırım. sonra ormana gideriz yürüyüşe, belki makalelerimizi, çevirilerimizi orada yaparız. sana en başında söylemiştim ya sonu. on aydır nasıl mutlu nasıl tatlıyız ama di mi. yine söylüyorum bak.
  --- spoiler ---
  sonsuza dek mutlu yaşadılar.
  --- spoiler ---

  1
 • yanıbaşımda insanlar konuşuyor, dinlemeye çalışıyorum. hepsine aynı cevabı veriyorum onu tanımıyorsun ki diyorum. ben onu biliyorum, o beni biliyor. o biliyor korkularımı. o biliyor benim içimde neyin olduğunu,üç bin küsür kilometrelik seyahatten biliyor, sarhoşluğumdan biliyor, battaniyelerin altında itiraf ettiklerimden biliyor, gözlerine baktığımdan biliyor, yara izlerimden biliyor. bir insanı konuşmasından tanımazsın, hisler kelimelere dönüştüğünde anlamı değişir. siz bilmiyorsunuz ki benim içimi, siz size gösterdiğim kadarını biliyorsunuz. siz onun size kendini gösterdiği kadarını biliyorsunuz. aman siz anlamayıverin bizi. biz güzeliz çok güzeliz, biz iyileştik, biz yeni bir yaşam kurduk. biz pislikleri arkamızda bıraktık. sen benim kadınımsın, hayatımsın artık ve gerisi önemli değil. içimi gördün ya gerisi önemli değil. dünyayı durdurdum, hadi gel bütün mavi geceler bizim...

  2
 • tercih değildir. eğer ki öyle olsaydı ilkokuldan beri kadınlara aşık olmayı, üç beş yıl kendimi biseksüelim diye kandırmayı tercih etmezdim. şimdiyse ne utanılacak, ne gurur duyulacak bir şey olduğunu anlıyorum.

  1
... tümü ...

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr