favorilere eklediği son 20 entry


... tümü ...
 • bu ziilli okuduğum en güzel cümlelerden birini yazmış sevdiğine

  2
 • keşke biri en güzel videolarına altyazı eklese ve herkes paylaşıp izlese. çünkü çok önemli meseleleri çok güzel anlatıyor.

  bi örnek: https://www.youtube.com/watch?v=UwJRFClybmk

  1
 • başlığı görünce bir süre ekrana baktım. algılamaya çalışarak. sonra jeton düştü. amını yalatamayanlar mı varmış dedim ve üzüldüm. yalatın arkadaş. yalayın, yalatın. oh mis.

  3
 • gün olur yakın olur. yeter ki var olsun. bir yolu muhakkak ve umarım bulunur.

  1
 • canım radiohead'le bir süredir ayrı idik. güzel zamanlardı. gecenin 3ünde yine döndük. canım radiohead'imle başlayayım konuşmaya. malum mikrofon da bendeymiş. öyle yazıyor yukarda.

  "I don't know why
  I feel so tongue-tied"

  canım thom bilmiyormuş neden nutkunun tutulduğunu. ben de bilmiyorum sayılır. birkaç ipucum var lakin. eskiden beri sürekli bir şeyler yazarım.anlamlı, anlamsız. bana dair, değil. başkalarına dair, değil. yazarım işte. şu an yaptığım gibi. ancak ben yazmayı söktüğümden beri de kendime saklama düşüncesiyle yazdığım hiçbir şey kendime kalmadı. yani kendime saklama düşüncesinde olmasam da; başkalarının benim kendim için yazdıklarımı okuma hakkını kendilerinde bulacağını hiç düşünmedim.

  buldular. heeerkes. ne yazdıysam bi şekilde buldular, bi yerlerde unuttum, denk geldiler, gözleri kaydı vs. bugüne dek de hiçbir tanesi gelip de "bak defterini buldum; özeldir diye açıp okumadım" demedi. zaten neler yazıyorduysam artık; anlıyordum karşımdakinin okuyup okumadığını. ya da kendini ele veriyordu bir şekilde.

  sözlük(ler)de yazayım dedim. benim ben olduğum anlaşılmıyor nasılsa. bu da istenen tarzda bir mahremiyet çeşidi. bu kez insanlarla tanıştık. evet iyi hoş. mükemmel dostlar, arkadaşlar edindik. ama ben yine ulu orta kendim için bir şeyler yazamamaya başladım. sözlükte de uzun bir veda sürem oldu yani.

  yani uzun bir süredir yazmıyorum. ben öyle arkadaş ortamında buluşup da içsel -ya da dışsal neysel olduğu da çok önemli değil- dalgalanmalarımdan; varoluş sancımdan; günlük endişelerimden; insanların kolaylıkla yaptıkları günlük işleri yaparken ne kadar zorlandığımdan; kafamın bu konularda hiçbir şeyde olmadığı kadar yorulduğundan vs. bahsedemem. bir de düşüncelerim çok hızlı akar. yazarken onları havada yakalayıp, seçip, azaltıp, dinginleştirebiliyorum. ancak konuşurken hepsi daha çok birbirine giriyor; düğüm oluyor. ve kusasım geliyor.

  thom yorke'a bağlıycam.

  dilim tutuk. elim tutuk. rüyalarımda nefesim kesiliyor. tıkanıyorum.

  not: bu itiraf sözlük ahalisine değil kendimedir.
  sevgiler.

  3
 • geçen gün bir peynir kutusunu açamıyorsun diye kızdım ya, üstelik "aha burda açma yeri var bunların! ordan kaldırınca açılıyo!" diye salak salak bağırdım ya hani; az evvel onu açamadım ben de. meğer ben yine her şeyi bilen gözlüklü şirin olmuşum.sana nasıl bir aptal muamelesi yaptığımı ve bu yaptığımın esas benim aptal olduğumun kanıtı olduğunu anladım sevgilim. şimdilik buradan "sanal" özür diliyorum. yarın gece de "reel" olanını dileyeceğim. uyuyan yanaklarından öpüyorum güzel kadın.

 • selamlar. sözlükte erkeklerle ilgili merak ettiğiniz bütün soruları elimden geldiğince cevaplıyorum. bugünkü konumuz; ''bir erkeğin patlatılmış olduğunu nasıl anlarız?''

  bir erkeğin patlak olduğunu dışardan anlamak, her zaman kolay değildir. şimdi aşağıdaki, okuduktan sonra bana teşekkür edip, allah senden razı olsun infi, az kalsın her tarafına am değmiş, üzerine kova kova attırılmış, ellenmedik iki cm yer kalmamış, namussuz, yüz karası bir oğlanla evleniyordum sayende kurtuldum diyeceğiniz maddeleri okuyun ve derhal uygulamaya geçin.

  uyarı: ampa benim sevgilim öyle şeyler yapmaz, sik kılıklı bir şey zaten benden başka kimse de ammaya tenezzül etmez, imkansız, ihtimal bile vermiyorum demeyin. ihtimalsizlikten kanıt, kanıt değildir.
  uyarı2: unutmayın, ölmüşle amılmışa çare yoktur.

  madde 1) sevgilinize inanmayın. gerçekten sen ilksin cevabı; oldukça inandırıcı, fakat söyleyenin nezdinde. bunu geçin. sevgilinize inanmayın.
  madde 2) önlerine bir am koyun. hemen atlıyorsa amılmıştır. aa bu ne falan deyip ne olduğunu anlamadıysa amılmamış olabilir ama siz yine de inanmayın, evlendikten sonra ben sana yalan konuştum, daha önce beni amdılar agzıma bile verdiler diye bir itirafta bulunabilir. bu tür vakalar yaşanabiliyor.
  madde 3) pipisine iyice yaklaşın, kulağınızı dayayım. tısss diye bir ses geliyorsa böyle hafiften kesin patlaktır.
  madde 4) su dolu bir küvete sokun. ağzından üfleyin, suda baloncuklar çıkıyorsa, lıkır lıkır sesler geliyorsa patlaktır.
  madde 5) öpüşmeyi biliyorsa patlaktır, bilmiyorsa gerizekalıdır. siz her iki durumda da terkedin.
  madde 6) daha önce benden başkasına verdin mi diye sorun, verdim diyorsa patlaktır.
  madde 7) son olarak da şey. amılmış pipiler böyle bir çirkin olur. baktığında anlarsın, pörsümüş, kullanılmış, eskimiş, yamulmuş vs. miden kalkar zaten direkt anlarsın.

  hadi ampa kolay gelsin, şimdilik bu kadar o/

 • ben bunu yazdıydım kimse de götüne sallamadıydı

... tümü ...

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr