sözlükteki köle sorunsalı

 • ataerkil dünyanın ezen sınıfından geliyor "köleler".
  bu yüzden eksiden başlamaları doğal tabi. zaman içinde hem evrilmeli hem de o geldiği dünyanın kendisine sağladığı haksız avantajları reddettiğini ve bunu içselleştirdiğini kanıtlamalı. burda bir problem yok.
  hatta herhangi bir taciz, cinsiyetçilik, dışardaki ataerkil dünyayı buraya taşımak gibi durumda hemen cezalandırılmasında da bir problem yok tabi...

  problem sözlük dışındaki sosyal hayatta karşılaşılan hetero-erkek zihniyetin faturasının sırf cinsiyet kimliği* ve cinsel yönelimi nedeniyle "kölelere" kesilmesiyle başlıyor. kırmızı elma sözlükteki kimi ampalar farketmeden yavaş yavaş düşmanına dönüşüyor.

  toplumun büyük problemi dışardaki hetero-erkek zihniyet ama sözlügün en büyük problemi "köleler" değil komşular.
  öyle olsa atın hepimizi sözlük mis olsun... ama olmaz.... mis olmaz yani.
  sadece "köle" olmamak kimseyi kendiliğinden aydınlanmış bir birey yapmaz ki komşularım...
  kendi devriminizi içinizde yapmazsanız bir anlamı yok. burada kısır bir ego tatmininden, mastürbasyondan öteye gidilemez...
  tamam "kölelerin" evrilmesi, gelişmesi şart ama aslında hiç bir yazar bu gereklilikten muhaf değil.

  ayrımcılıktan şikayet edip, ayrımcılık yapan; ırkçılıktan; şikayet edip, ırkçılık yapan; cinsiyetçilikten şikayet edip, cinsiyetçilik yapan yazarların bunu farketmesi dileğiyle...
  saygılar, sevgiler...

  not: sadece @deo, ile yaşana hadise üzerine yazmadım ama etkisi var tabi. chat'teki tartışmayı okuyamıyorum malesef. sadece bir ampamla biraz konuşabildik chat hadisesini... olayın detaylarına yeterince vakıf değilim. genel izlenimlerimi kafamda çevirdim... *

  1
 • öhm öhm

  şimdi sevgili ampalarım, sözlüğe heteroseksüel erkek alırken mümkün olduğunca ince eleyip sık dokumaya çalışıyoruz, burayı kadın ve erkekleri özgürleştirecek cinsiyetçilikten arınmış bir alan, toplumun çarpık normlarını yıkmalarına yardım edecek bir okul olarak gören erkekler almaya çalışıyoruz. ancak bir insanı sadece buraya yazdıkları ile değerlendirmek çok sağlıklı değil. dolayısıyla yanılabiliyoruz.

  son bir kaç gündür ortaya çıkıyor ki bağzı erkek yazarlar burası bir partner arama sitesi gibi davranıyormuş. tabii ki buradan hayatımızda özlemini duyduğumuz cinste insanlarla tanışıp dostluk kurabiliriz, tanıştığımız insanlarla sevişip seks de yapabiliriz. ancak sözlüğü seks madeni olarak gören zihniyette erkeklere yer yok burada.

  birkaç ampadan bağzı erkek yazarlar tarafından rahatsız edecek seviyede ilgi içeren mesajlar aldıkları hakkında şikayetler aldık. biraz soruşturunca ortaya çıktı ki birden fazla ampa bu şekilde mesajlar almış. kimi rahatsız olmuş, kimi olmamış. kararsız kaldık ve bu konuyu biraz tartışmaya açmak istiyoruz. bu konu hakkındaki düşünceleriniz ve benzer mesajlar aldıysanız bunlardan bahsetmenizi rica ediyoruz. hep beraber bir takım kararlara varalım.

  4
 • ben böyle bir mesaj almadım hatırladığım kadarıyla. ama konuştuğumuz üzere benzer mesajları alanlar belli başlıklarda fotoğraflarını ya bedenlerinin bir kısmını paylaşan yazarlar. bu da bu fotoğraf paylaşımlarını bazı yazarların nasıl gördüğünü düşündürttü bana haliyle.

  Ben bir heteroseksüel kadın olarak köle capslerinin hiçbirine aa ne güzel kıçı varmış tanışsam mı diyerrk mesaj göndermedim. aynı şeyi bir kölenin yapması da çok doğru gelmedi açıkçası. bana kalırsa böyle bir durum olduğunda, rahatsız olunuyırsa tabi, yönetimle paylaşılmalı bu sayede aynı yazarın bunu bir alışkanlık haline getirip getirmediği açıkça görülebilir. eğer başlığa fotoğrafını atan bir kadın bunu yaparken rahat hissedemeyecekse bunda sorun var demektir.

  4
 • ikaz olmayacağını bilmeleri gerekir böyle bir durumda.
  Tehdit olarak algılanacak belki, ama bu zaten bir tehdit. Dsjhskdjsms

  Sözlükte, karşı tarafı tacize muamma gösterilemez.
  Uzgunum, burada bile olacaksa böyle şeyler, yok olmaz yane...

  Derhal zombilene, sözlükten uçurula efenim.

  7
 • sanırım herkes fark etmişitir ki, bazı köleler sadece ve sadece fotoğraf paylaşıldığında sözlüğe doluşuyor. sözlük o zamanlar çok kalabalık oluyor, başka zamanlar da ortalıkta pek görünmüyor bu arkadaşlar
  kadınları rahatsız eden kim varsa atın gitsin bana kalırsa. bunun savunması, mazareti olmamalı.

 • @amfibik,

  Böbeğim, köle takip sistemi yani kts'nin kod işleri noldu acaba?

  Dkahdkdjdjsjdjjs

  Derhal kod yazıla. (Simli oje smileyi) ajhsjdshjs

  2
 • gelen şikayetler doğrultusunda femdomcu ve deo zombilendi.

  6
 • @bearhairy, bir kod var ki benim içimde; koddan öte, koddan ziyade.

  köleler ayaklarını denk alsınlar, bana soracak olursanız. olmuyor böyle beyler; lütfen arada çükünüz yerine akıllarınızı da kullanıverin ya; atla deve bir şey değil yani. hazır verilmiş aklı siz işletmeye üşeniyorsanız, benden yana söylenecek fazlaca bir şey yok. o yürüyüşleriniz, o hülyalı mesajlarınız bir süre sonra tacize giriyor hatta en baştan bile tacize girebiliyor. bunu hatırlatıp, noktayı koyarım.

  he bu arada, burada hiçbir şey saklı kalmaz, çünkü biz örgütlü kaltaklarız, kapiş?! umuyorum ki kapiş...

  5
 • kendini feminist sanan ya da duyarlıymış gibi görünmeye kasıp hala davranısları, sözlerinin parantez içi anlamları buram buram ataerkıllik kokan erkekler yüzünden varolan sorunsal. düzgün köle sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor

  9
 • Sözlüğe neden köle istenmiyor'un cevabı.
  Bak şimdi bir sonraki köleler için üyelik bir level arttı..

 • zombi arkadaşlara twd yeni sezonunda başarılar dilerim zaten 3 gün kalmıştı, ben sözlüğe eskisi kadar vakit bulamadığım için bakamıyorum şimdide yeni bir şirket vs derken ara sıra girebileceğim muhtemelen. gördüğüm kadarıyla aramıza yeni katılan yazarlar olmuş onlarada buradan hoş geldiniz diyorum, by the way @amfibik, saygılar. :d

 • bunlar ne diye bu kadar gürültü koparıyor anlamış değilim.
  sünnet çocuğu hissiyatı ruhlarına işlemiş.

 • @tavadakasarlisucuk,
  destekliyorum bunu. ilk kendi hesabımı zombilerim böyle bir kural çıkarsa.

  1
 • Hakkaten köle olayını değiştirsek mi acaba

 • Kölesiz olmaz bana sorarsanız. Alayı mı yürüyor sanki? Yürüyenine lafı sokup ifşa edelim de efendi takılanları niye yok ediyoruz, anlamadım.

  9
 • hiç kölenin olmadığı bir ortamda daha huzurlu daha mutlu olacağınızı düşünüyorsanız saygı duyarım. ancak daha sonra tekrar köle alımına karar verildiği taktirde, bilinçli, eril zihniyetten arınmış köleler gitmiş olacak. bu ortamın arınmasından çok gelen yeni köleler ile daha kötü bir hale gelmesini sağlayabilir.

  burası benim için sadece bir sözlük olmadı hiç bir zaman. kadın, eşcinsellik, milliyetçilik gibi bir çok konuda bilinçli bir birey olmamı sağladı. yeri geldi içimi döktüm yeri geldi çok güzel dostluklar edindim.

  kişisel olarak şöyle bir önerim var. varlığımdan rahatsız olan var ise lütfen başlığa yada mesaj kutuma bir not bıraksın. tek bir kadının bile varlığımdan rahatsız olduğunu öğrendiğim taktirde(açıklama önemli olmamakla beraber merak edeceğim için açıklaması ile beraber) kendi isteğim ile zombi olmaya hazırım.

  sevgilerimle.

  6
 • ben her zaman "sözlükte köle olmasın"cılardandım. ama @sisteminkolesi, haklı. eğer eninde sonunda tekrar köle alımı olacaksa şimdiki akıllı başlı olan köleleri göndermenin bi anlamı yok. bu noktadan sonra köle alınmasın derseniz, ov yeah beybi derim.

  2
 • Bu arada nous zombilensin gibi bir düşünceyi de hayalhanenizde barındırıyorsanız, boşa yer tutmasın, şimdiden silin derim.

  Şöyle izah edeyim: nous sözlüğün geliştirilmesiyle uğraşan kişi. Zombi oylamalarında yer almıyor, oy vermiyor yani. bizi yönetmiyor, fikirlerimizi değiştirmek adına üzerimizde baskı kurmuyor. Kadın yazarların zombilenmesi konusundaki Kararlar modlara ait, en kestirme özet bu. Bu adam fikirlerini sözlük içinde belirtiyor; herkesin içinde. O yüzden bir şey yazdığında "hiaaaa nous yazı yazdı, yorum yaptı..." allerjik reaksiyonlarını bir kenara bırakın, rica ederim. Adam burada yazar; yorum yapması, yazı yazması da olağan dışı bir şey değil, nousfobi yaratmaya gerek yok.

 • Hadi kole olmasin dedik hetero erkekleri attik, biseksuel erkekler kadinlari taciz edemez mi? Lezbiyen, biseksuel kadinlar taciz edemez mi kadinlari? Lgbti diye onlarin tacizini neden yoksayiyoruz? Hetero erkeklere ya da baska bir gruba savas acarak cozulmez bu.

 • Tequila haklı; taciz, taciz potansiyeli olduğu düşünülen insanları uzaklaştırarak yok edilemez. Taciz bilincinin oluşması gerekiyor. Yoksa denildiği gibi bir lezbiyen yazar da tacizde bulunabilir.

 • aynı şekilde heteroseksüel kadın yazarlar da tacizci olabilir. cinsel kimliği ne olursa olsun bi insan taciz suçlusu ya da mağduru olabilir.

  bence de rahatsızlık durumunda yapılması gereken şeyler var, erkek almayalımla olacak bi şey değil. pembe sözlük olmasın yani.

  9
 • yapmayın allah aşkına. yine mi suçlu biz olduk? kabak gibi açık ara farkla erkek tacizinin olduğu bir ülkede, oturup kadın tacizcilerin de olduğunu mu konuşacağız?

  taciz, elbette buradan uzaklaştırmakla toptan çözülecek bir şey değil. ama aynı mantıkla burada bulunup online olup iki kelime ediyor olmalarının da bir şeyi çözmeyeceğini söyleyebilirim. erkekler sözlüğü dışarıdan okuyarak da farkındalık edinebilirler. bu zamana kadar buraya katkısı olan da oldu olmayan da. ama birçoğunun bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. ortalık karıştığı zamanlarda ise illa ki işin içinde bi köle oluyor. bence erkeksiz sözlük de olur. hepsi gidebilir umrumda bile değil. ama tabii ki bu çoğunluğun vereceği karar. çoğunluğun kararına saygı duyuyorum.

 • Haklisin ampa gerek yok kadin tacizcileri konusmaya. Seksistiz cunku ya biz, feminist degil. Kadin oldugu icin tacizcileri bile koruyabiliriz. Erkek tacizci degilse bile gitmeli. Cok haklisin.

  7
 • kadın olduğu için tacizcileri koruyalım dediğim sonucuna mı vardın? tebrik ediyorum.

  4

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

desi porn vidio bokep xxx video

malay porn

daily hd porn