sözlük yazarlarında gözlemlediğim miskinlik

 • ilk defa ayarlı başlık açıyorum belki de iki olmuştur. ama niyetim kötü değil.

  farkındaysanız son iki gündür sözlükte bir durgunluk var. yeni üyeler gelsin oley oley diye sevindik ama yeni üyelerin bir kısmı olaya biraz uzak kalıyor.
  sözlük yeni olduğundan dolayı biraz çaba ve emek istiyor arkadaşlar. yani birazcık parmaklarımızı çalıştırmamız, yaratıcı veya üretici olmamız gerekiyor.

  ben anlayamıyorum. sözlükte yaprak kıpırdamıyor. sözlük öldü. filan falan.
  sözlük ölmedi arkadaşlar. burda aynayı bence biraz kendimize tutalım.

  insanlar birşeyler yazsın da okuyalım demek yerine biraz katılımcı olalım. oy verelim verelim diyoruz da yeni yorumlar bilgiler aktarılmadığı sürece eskileri karıştırıp oy vermenin bence pek bir ehemmiyeti yok.

  özet; sözlük emek ister. bunu da sözlükten esirgemeyiniz.
  katılımcı olunuz. üretiniz.

  lütfen.

  7
 • çok haklı bir isyan.

  1
 • oy vermenin neyi canlandırdığını anlamış değilim..
  bunca başlık var bir ya da iki entariyle geçiştirilmiş..esas yazmak gerekmez mi..
  belki de en cok entry alan başlıklar bir süre canı tutulsa..

  1
 • herkes sözlüğe çok sıkıcı sıkıcı derse sonunda sözlük sıkıcı olur.
  söyleyeceğim yanlış anlaşılmasın da 6000 üzeri girdim var. bunların büyük bir kısmı da sizin sözlük dondu dediğiniz anlarda sözlük canlansın diye yaptığım çalışmanın bir sonucudur.

  ben sözlüğü suçlayamıyorum burda. insanları suçluyorum malesef. evet yazılan ciddi konulara belki ilgi gösterilmiyor. bunu inkar edemiyorum. ben elimden geldiğince yazmaya çalışıyorum bu konulara. yazamıyorsam da veya o konu hakkında fikrim yoksa başka alanlara mecralara dikkat çekmeye çalışıyorum.

  sevgilim şöyle sevgilim böyle başlıklarından da inanılmaz sıkıldım. sevgililerimiz dışında konuşacak konumuz mu kalmadı lön?

  4
 • online yazar sayısını da göz ardı etmemek lazım.

  1
 • sevgili konusu iyidir ampiri o da olcak başka seyler de..neden sıkıldın ki şimdi
  sevgili yazıldı diye mi durgunluk online olan azdır belki de..

 • ben başlıklar açılmasın demiyorum. açılsın konuşulsun ama diğer mevzular da gözardı edilmesin diyorum.
  yani insanlar sevgililerinden bahsettikleri şevkle bir kadın mevzusu ya da insanlık ayıbı hakkında da yorum yapabilsin istiyorum. yoksa kim ne konu açmış neye yazmış bunun sorgulaması bana düşmez.

  benim de kendi konumu belirleyip başlık açma özgürlüğüm bulunuyor. dolayısıyla bahsettiğim konu sadece erkek arkadaşlar değil. sözlüğün tabiri caiz ise gittikçe üniversite kantini havasına bürünüyor olması.

  3
 • beğenmiyorsan git deneceğini sanmıyorum. eğer bir sorun varsa bunun konuşulması ve tespit edilmesi lazım ki sen kendi gözlemlerini yapmışın.

  burda söylediğin konuya ilişkin bişi diyebilirim, burda çoğu yazar birbirini bahsettiğin gibi reelde tanımıyor. onun etkisinin minimal olduğunu düşünüyorum.

  1
 • @pastafaryanist sadece ilk paragrafta yazdıklarınla ilgili söylüyorum. yazarların samimi gibi muhabbet edip geyik yapması için birbirlerini tanıması burada hiç de şart değil. burası sanal bir ortam, nerden bakarsan bak bir çeşit sosyal medya aracı. herşeyde öte bu sözlüğün sağlam bir birlik beraberlik ruhu var. günlük hayatta tanımadığımız bir grubun yanına gidip pat diye muhabbetlerine atlamak çoğunlukla saçma gelebilir (ben ara sıra yapıyorum o ayrı :d ) ama burada tuhaf karşılanacak bir durum değildir. ben de bir allahın kulunu tanımadan geldim buraya. çoğu kişiyle hala muhabbetim yok ama giderek daha fazla kişiyle diyalog kurar oldum. başlıklardaki muhabbetlere kim olursa olsun söylecek birşeylerim varsa her zaman atlarım. hiçbir zaman da ters tepki almadım, bu ortamda hiç garipsenecek bir durum değil çünkü. arada mesafe olduğunu düşünmek sözlüklerin ruhuna hiç de uygun değil.

  2
 • sevgili ampiri, bu tarz başlıklar açmak yazarların sözlüğün negatif yönlerini gözlerine sokacak bir faktör olduğu için sözlüğün daha çok ilgilenilmesindense bilakis uzaklaşılmasına neden olabilir psikolojik açıdan ele alacak olursak.. insanların sözlüğe bağlanmasını sağlamak için birinci faktör olarak insanların kendini buraya ait hissetmesini sağlamak gereklidir. ortak bir paydada paylaşımda bulunan kişiler birbirlerine daha sıkı bağlanırlar ve daha çok severler buna vesile olan şeyi.. bahsi geçen durumda sözlük oluyor tabii bu.. sik taşak adonis ve sevgili muhabbetlerine açıkçası müsamaha göstermek mantıklı bir şey olacaktır bu açıdan.. umarım beni yanlış anlamazsın.. sözlüğün pozitif yönleri o kadar fazla ki aslında.. =)

 • pastafaryancığım,

  şu sözlük üzerine o kadar "çok" düşündüm ki,o kadar farklı yere farklı şey yazdım ki, artık aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp ortaya çıkarmayayım demiştim. ama madem olayı kişisel aldın, tekrar ısıtayım.

  ve madem senin söylediklerinin üzerine bişi koyamadığımızı düşünüyorsun;
  ekte iki ayrı entarim bulunuyor. sanırım bundan 2 ay kadar filan önce yazmıştım.

  kırmızı elma sözlük hakkında ne düşünüyorsunuz/#88007
  sözlükte yeni dönem: klanlar dönemi/#82127

  özetle, bu açtığım başlık haybeye açılmış veya "laf olsun" diye söylenmiş bir "mızmızlanma" değil...
  bunu, hele ki bana söylersen biraz "haksızlık" etmiş olursun.. dolayısıyla söylediğini pek üstüme alamayacağım.

 • @pastafaryanist haklısın benim verdiğim cevap dile getirdiğin problemlerin en kolayına oldu. çünkü söylediklerinin tümüne katılsam da huyum gereği bu konulara girdiğimde elimden geldiğince çok yönlü irdeleyerek fikirlerimi paylaşıp sayfa kadar entry yazarım. o esnada da ciddi durumlarda fikir paylaşmak için tam olarak odaklanıp vakit ayırabilecek ortam içinde değildim. sadece başlıklara kısa birşeyler karalıyordum. başlığı inceleyip sonradan dönmeyi düşünürken ilk paragrafta yazdıklarından sözlükte samimiyet ve insanların mesafeli olması konularında sorunlar yaşadığını düşünüp yardımcı olmaya çalıştım. basite kaçmam genel huyumdan değil, o anki koşullardan kaynaklanan anlık bir durum yani.

  (bundan sonrası başlığa hitaben)

  benim entrylerime rastlayanlar gündem, kadın sorunları, siyaset, tarih, bilim gibi rastladığım konularda bazen uzun uzun entryler girdiğimi de farketmişlerdir. sözlüğün içeriğinde nelerin ağırlıklı olmasını arzulamak bakımından burada yazılanlarla neredeyse tamamen hemfikiriz. ancak ben geyik muhabbeti yapmayı da seviyorum. bazen kendimi kalın kitaplara gömebilip, saatlerce insanlarla siyaset, gündem, bilim tartışabilirken bazı zamanlarda da uzun süre ciddiyetten tamamen arınmış bir ruh haliyle hareket edebilen bir mizacım var. sanal ortamda da farklı olmam beklenmemeli tabi ki.

  bence şu an sözlükte endişe duyulmasını gerektiren bir tablo yok. yeni yapılanan bir sözlük olmasına rağmen bence şimdiden birçok yaratıcı, keskin zekalı, mizah algısı yüksek, toplumsal meselere duyarlı, birikimli yazar mevcut burada. bu insanlar gün geçtikçe artacak ve sözlüğün içeriği de zenginleşecek. ama bir sözlükte günün her saatinde aktif olarak ciddi beyin fırtınası dönmesini beklemek bence doğru değil. zaten bu tarz başlıklar sürekli açılıyor. bu konularla ilgilenen ve söyleyecek birşeyleri olanlar arama fasilitelerini kullanarak bu içeriklere ulaşıp her an birşeyler yazabilirler. ille de sol framede gözüküp yazdıklarına hemen cevap alınmasını beklemek gerekmemeli. zaten aynı konulara ilgili yazarlar bu tarz başlıkları arayıp yazan bir fikre günler haftalar aylar sonra bile cevap verip ekleme yapabiliyorlar. interaktif sözlüklerin asıl esprisi bu zaten. ama tabi ki şu anda her an gündeme dair ciddi meseleler, önemli mevzular veya kişinin ilgi alanları dahilinde birşeyler yazılmaması da sadece yeni yapılanan bir sözlük olmamızdandır. yazar sayısı artıp, pek çok renkten ve tarzdan insanlar buraya ulaştığında daha derin içerikler dahilinde aktif beyin fırtınası yaratma enerjisi de katlanarak artacaktır. sadece biraz zaman verin.

 • evladiyelik jigolo, bu konular sözlükte uzundur konuşulan tartışılan şeyler ve
  ara ara gündeme gelen mevzular.
  (bkz: sözlükte yeni dönem: klanlar dönemi)

  yeni sözlük olmasından kaynaklı sabırlı olmak lazım geldiği gibi, yeni olmasından kaynaklı bir de dengeyi korumak gerektiğini düşünüyorum. zaten benim dışımda kimse gerekmediğini düşünüyorsa, ben burda tepinsem de birşey değiştiremem. ama eskilerden benim gibi düşündüğünü bildiğim insanlar var.

  başlığımın detayında "miskinlik" var zaten.
  aynı konuyu daha önce olan bitenden de hatırlatmıştık.
  olan biten/#144129

  dediğim gibi aynı şeyleri daha önce 14 nolu entaride belirttiğim entarilerde de yazmıştım.

  uzun süre burda kalmanın etkisi heralde yazacağım çoğu şeyi daha önceden yazmışım :p

  neyse arkadaşlar, benim sözlerim bir temennidir.
  herkes kafasına göre stayla.

 • Çok haklısın,
  geldim işte burdayım:)

 • "miskinlik mi bilemem ama neden çok az entry giriliyor?" şeklinde tanımladığım durum. üstelik ben bu sözlüğe ayı sözlükten tavsiye üzerine ve sözlüğe yönelik övgülerle geldim.

  online yazarlar el etsin, tepki versin arada.

  2
 • Cuma ya herkes devrilmiş rüya görüyordur. Yarın bu saatlerde iğne atsan yere düşmeyebilir diye tahmin ediyorum.

  1
 • yarın hatrımı sorsan ne olur, bugün hevesimi kırdın bir kere sözlük.

 • miskinlik demeyelim belki de haftaya teslim etmeleri gereken bir bitirme projeleri vardır :(

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  desi porn vidio bokep xxx video

  malay porn

  daily hd porn