sorunsaldüsünceler

 • köle gelir güldür güldür gel de yar beni güldür.

 • hoşgeldin köleeeee :)

 • hoşgelmiş yeni köle

 • gerçekten hoş geldin :)))

 • yapamam ellerim yok ki diye bir kardeşimiz var. siz onunla çok iyi anlaşacaksınız. inanıyorum.

  2
 • hızlı girişmiş
  hoşgelmiş

 • capsini gördüm de kesin inci sözlük yazarı..

  2
 • tipin tipik ampa ben naapim

 • ampa bu yaşam danışmanlığınızın tarifesi nedir? ampirikuku'nun beni kazıkladığından şüpheleniyorumda.

 • ne yalan söyliyim ben alışamadım sana olm :) kusura bakma azcık açık oldu. ha çok da fifi diyebilirsin o da senin tercihin :P benim yörunlamam bu kadar hadi hayırlı işler.

 • çok sevdiğim bir ampam :). sözlüğe de veda edemez. ampasını kırmaz, gitmez bir yere.

  1
 • melankolik bir abimiz galiba kendisi hoş gelmiş

  1
 • deli. bildiğin deli. kendini anlatıyor anlatıyor anlatıyor. ve aslında çok yalnız. ve aslında çok aşksız sekssiz ve çok fenomen. ve aşırı duygu dalgalanması var ve sanırım çok geveze ve o bir sorunludüşünceli. bitti amin.

 • kendini kaybediyor olabilir çünkü çok beyin fırtınası yaşıyor.

  1
 • @37 kendiyle çok konuşan, kendi kendine kendiyle yazan yazar *

  edith: http://www.kirmizielmasozluk.com/entry/627785

  1
 • bugüne kadar sözlükte oluşturduğumuz erkek profiline en yakın yazar kişisi. eski başlıklara da bakarsak çok daha iyi anlayabiliriz. nedir bu kadar onu sevimsiz yapan bilemiyorum. kırmızı elma erkeğine bu denli benzemesi mi? biz "erkek" dediğin, şöyle olmalı böyle olmalı başlıkları açarken yazdıklarımıza inanmıyor muyduk? sadece kadınlara şu söyleniyor, biz de erkeklere söyleyelim oh olsun diye miydi? değilse, e tamamen erklikten arınmış bir pipili var karşımızda. herhangi seksist, homofobik ya da transfobik bir söylemini okudunuz mu? şahsen okumadım. kırıntısını bile görmedim. bir sürü cinsiyetçi söylemi olan pipili varken, böyle birinin tabir-i caizse dışlanmasını idrak edemiyorum.

  geriye bir tek samimiyet meselesi kalıyor sanırım. şahsen, uzun zaman önce kurduğu gruba * katılmışım onu farkettim. ataerki karşıtları. sözlük için rol yapıyor olsa daha önceden de böyle bir zemin hazırlamış olamaz herhalde? tüm hayatı samimiyetsiz o zaman, evet. bir de keşke her erkek sırf burda yazar olabilmek için bu kadar okusa araştırsa da samimiyetsiz olsa. en azından bilgi kırıntısı olurdu beyinlerinde. en azından.

  birçok kere bakirliğini dile getirmesiyse, neden bilmem beni de irite etmedi değil. hele ki sözlük kadınlarıyla tanışmak için yazar olmak isteyen bir sürü pipili varken. hedef o olsa, bu kadar açık vermezdi muhtemelen. ya da sessiz sedasız hareketlerini izlemek, oldukça doğru bir tercih olmaz mıydı? bu şartlarda hamle yapmaz ki kimse. heh yine bir de, sadece sevişebilmek için bu denli bilgi sahibi olduysa darısı diğer pipililerin başına. bizler, her sevişmemizi anlatıp, şu kadar gündür sevişmiyorum diye haykırırken bir sorun olmuyor ki onunki neden olsun :)

  her şeye rağmen sevmiyor olabilir misiniz? tabii ki. isterse fikirleriniz tamamen uysun, sevmeyebilirsin. itici gelebilir. burda sevilip, sevilmemesi beni pek ilgilendirmiyor * ama seri eksileniyor, yine tabir-i caizse sürekli dalga geçiliyorsa yazma hakkını kendimde hissederim. bana da sempatik gelmeyen bir sürü yazar var ama hiçbirini sırf çok haz etmediğim için eksilemiyorum. yine bir sürü yazar benden çok hoşlanmıyor olabilir ama hiç seri eksilenmedim. olması gereken de bu değil mi? kişileri değil, girileri oyluyoruz.

  dalga geçme, alay etme konusu çok daha uzun ve kötü benim için. hayatımda en nefret ettiğim şeylerden biridir. yaşam hakkıma saldırıdır bu. inciticidir. pek duygusuz bir kadınımdır. burda yazdığınız çoğu hikayeye tepki göstermiyorum. öeh abartmayın bile diyebiliyorum içimden. içimden. çünkü saygı duymak zorundayım. karşımdakinin hüznünden sıkılma hakkım baki ama susturma, alay etme hakkım değil. hak bile değil. ne mi yapıyorum? bir daha tıklamıyorum. tıkladıysam da ilk cümlesini okuyup kapatıyorum. işte bu hakka sahibim. geçenlerde ders verdiğim sınıfta bir oğlan çocuğu, kız çocuğuna "şişko sen sus dedi". kızdaki hüznü, oğlandaki tiksinç hazzı gördüm. oğlanı camdan aşağı atmak istemedim desem yalan olur. kızı pamuklara sarıp kalbini okşamak istedim. lakin, kırmızı olup dondum kaldım. belli ki kız da kilosundan memnun değil. birisi açığını yakalayıp, ordan vuruyor. birçok cümle kurdum oğlana. kaçını anladı, kaçı doğru cümlelerdi bilmiyorum. en kısa zamanda bu konuda eğitim almam gerekiyor farkındayım. insanım, içim acıyor. böyle yaşayamaz, yaşatmaz o oğlanlar. alakası mı ne konumuzla? kendisi bir sürü entrysinde kendinde acılarını, hüzünlerini anlattı. akabinde bir sürü alaycı başlık açıldı, entryler girildi. artık son vermesini istediniz. o "şişko sen sus" diyen oğlandan pek farklı gelmedi bana. inanın, okuduğum zaman ben de yer yer ofladım. diyorum ya duygusuzum diye. ve fakat ben o oğlan değilim. hiçbir zaman olmadım. olmayacağım. bu söylemlere üzülüp, üzülmediğini bilemem * ama kendimce içerledim bu duruma.

  ben bunu yazarken gelmiş, selam olsun ampama

 • louboutin ampaya katılıyorum, burda bir samimiyetsizlik soz konusu ise de bu sorunsaldusuncelerin samimiyetsizligi değil bence. kendisinin cinsiyetçilik karşıtı entrylerinin de bu sozlukte kotulendigine uzulerek sahit oldum, ki bunu oldukça manidar buluyorum... burdan kendisine selam ediyorum ve de yazmaya devam etmesini istiyorum :)

  2
 • ben de bir şeyler diyeyim.

  eksiledim, seri mi yarı otomatik mi billemem ama. vıcık vıcık ve yüzeysel olduğu için.

  böyle de bir şey var, bi köşede dursun dedim.

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

redtube