oy vermek

 • Kendi temsil hakkını sana yakın şeyler düşündüğünü iddia eden birisine vermek suretiyle başına sonradan gelenlere katlanacağını beyan ettiğin akıl almaz eylem. Bir kutu oyunu olsa ne saçmaymış der oynamam.

  1
 • yok artık.

  herkes görüşünü belirtecek, insanlar da oylayacak.

  biz de görüşümüzü beğenmeyene tahammül etmeyi öğreneceğiz.

  kendi adıma niye dediğim "eksi"ler oldu. ama bir şekilde eksi oy'a tahammül etmeyi öğrendim. gerçekten hiç zor değil.

  bu dünyada tek doğrunun olmadığını, bizim tam zıttımızı düşünen insanların da yaşadığını bilecek yaşlardayız. oyumuz "eksi" oldu diye şaşırmak niye ?

  ha, seri artılarda eksilerde, müdahalelere gerek olabiliyor, doğru, çünkü oylamanın amacı bir yazara sevgimizi ya da sevgisizliğimizi göstermek değil.

  bir de birine direkt olarak tepki vermek istemeyen yazarlar da oluyor, onlar da bir şekilde kendilerini kapalı artı eksilerle ifade edecekler.

  kimin kime ne oy verdiği görünmesin ki herkesler rahat rahat oylasın, ama sanki oylanan girdilerim artı mı aldı eksi mi aldı görsem memnun olurum.

  2
 • mudahale edilmesi teklif dahi edilemez eylemlerden biri oldugunu dusunuyorum. oylara mudahale ettiginiz zaman recep tayyip diktatatoryasi gibi gorunuyorsunuz cunku.

 • demokrat bir oluşum içerisinde oy vermenin gizliliğinin gerekliliği, sanırım herkes tarafından kabul edilebilir bir durumdur. aksi takdirde oy vermek zaten anlamını büyük ölçüde yitirir. çünkü verdiği oyun görüldüğünü bilen birisi, muhakkak bu durumdan etkilenir. bugün hükümet verilen oyları görebiliyor olsa, herhalde ilk seçimde %90 civarında bir oy alırdı. 12 eylül'de baskı ortamında %90 oyla kabul edilen anayasa referandumu buna örnek gösterilebilir. hal böyleyken bu sözlükte oy vermenin yönetime tamamen açık olması, istedikleri zaman bu durumu açığa da vurabiliyor olmaları oldukça ironik. daha yakın zamanda havva yönetimdeyken bunun değişeceğini söylemişti bir entrysinde. tabi bu hep lafta kalıyor ve kalacak gibi de. akp'nin seçim öncesinde dokunulmazlığı kaldıracağını ifade etmesine rağmen hükümete geldikten sonra bu konuda en ufak bir aksiyonda bulunmaması gibi.

 • #636030 girim ile 5 tane eksi oy aldığım ve almaya devam edeceğimdir. muhtemelen haftanın en kötülenenlerine girecek giri. bağırıp çağırıyor muyum? bi yerlere sataşıyor muyum? herhangi bir trolleme eylemine kalkışıyor muyum? peki ben mi doğru yapıyorum yoksa az önce yazdıklarımı yapanlar mı ?

  oy olayı çok ciddiye alınıyor. eksilemek ise über ciddiye alınıyor. hala idda ediyorum insan gibi bu oylama meselelerini kaldıramayacaksak, alınganlık, çekememezlik (gerçi çekememezlik tam karşılığı değil sanırım anlatmak istediğimin) edeceksek biz sözlükçe oylama fonksiyonunu kullanamıyoruz demektir. kaldırmak en akıllıcası olur.

  edit: yönetimin her "x girime kim eksi oy vermiş ampa bi söylesene" diyen ampasına bu bilgiyi servis etmesini de etik bulmuyorum açıkçası. yellow'un olayını dışarda tutuyorum bu sözler onun için ve o olayın kahramanlarına yazılmadı (orda bir şikayet ve araştırılması gereken bir olay vardı).

  1
 • yazarlar eksi oy aldığını nasıl anlıyor merak ediyorum. taktik mi geliştirildi? tıp o kadar ilerledi mi?

  1
 • aynı şeyi ben de düşünüyorum misgu :D sanırım henüz 20 entryleri eksilenmediğinden. 20'den sonra ne oy aldıklarını göremeyecekler zaten. yine de tayf 5'i nereden anladı bak merak ettim şimdi.

  ekleme: istatistiklerdenmiş :)

 • eksileyenin de hakkı artılayanın da hakkı
  kimse seri eksilenmeye bayılmasa da burada sadece artılanacak takdir görecek diye bulunmayan yetişkinler olduğumuzu varsaymak isterim..
  gizli olması gereken şeyin aleni hesabının sorulması da sözlüğün bugünkü ilginçliği oldu

  1
 • @elbrikindans,
  oy vermekle bir yazarın entrylerini sol memeye döküp seri eksilemek arasında bir fark var bebişim. recep tayyip seçmeni gibi konuşma :(

  1
 • Nous, O zaman o sekilde aciklama yapin bebisimssss, seri eksilemek zombilik mi caylaklik mi? Neyi neden eksiledigi de anlasiliyor mu verdigi oydan? Bunu tabi ancak yuce moderasyon anlayabiliyor. Komur ve beyaz esya dagitimlari ne zaman?

 • kömür sektörü bu yıl baya karışık o nedenle çinden çamaşır makinesi sipariş ettik. 1 ay sonra kıyıya yanaşacakmış.

 • 7 kişilik arabamı şirketten arkadaşlarla doldurup konsolosluğa giderek bu sabah gerçekleştirdiğim eylem. tek bi çekincem 0 3 adet badem bıyıklı acaba bizim oyları olduğu gibi gönderecek mi, işte orası sıkıntı.

  oy verme işlemi sonrası, kahve içmeye giderken arabada geçen konuşmada bir arkadaş şöyle bir tespit yaptı "badem bıyık gördüğüm zaman aklıma hırsızlık, sahtekarlık ve yalan geliyor." hepimizin bilinç altında direk böyle imaj oturmuş artık. acı.

  2
 • yakında yapacağım eylem. açıkcası oy vermek için istanbula gitmeye çok üşeniyordum ama bir kaç gün de kalırım dedim gitmişken.

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  redtubevidio bokepsexfilme