orospulara acımak

 • bunu gerçekleştirenlerin gerçekten sorunları olduğunu düşünüyorum. daha geçen gün " bir erkek arkadaşım gidip parasını verip konuştum merak ediyordum" diye anlatmaya başladı.

  "aslında kadın istemiyormuş da yapmayı, birini çok sevmiş de zorla o yola girmiş de" falan filan anlattı bana.

  kendince kadını masumlaştırmaya çalışıyordu, bu da onun sadece istemeden seks yapmasıyla olabilecekmiş gibi. yani bir kadını seksin kirlettiğini düşünüyor içten içe. bu nasıl hastalıklı bir düşüncedir? bu kişinin aslında beyninde ilerde evlendiği kadının da kendisiyle yatınca orospu olacağı düşüncesinin yattığından eminim.

  şaka gibi.

 • @1 yok, arkadaşındaki olay nedir bilmiyorum ama "istemiyordur eminim" diye düşünenler, kadının seks yaptığında kirlendiğini düşünmek zorunda değil.

  ben öyle düşünmüyorum en azından, ama bir insanın bedenini satmayı para tercih etmiş olması bana acı geliyor, beynimdeki seks/sevişme kavramına düşman bir olay bu. o yüzden bunu "yaşamını sürdürmek" için değil de "daha lüks bir yaşam sürdürmek için" yapanlara saygı duyamıyorum. kişiliksiz, karaktersiz, hayatsız geliyorlar bana. ama bu erkek için de aynı şekilde. seks işçisinin kadını, nadir olsa da erkeği de aynı benim için.

  bu düşüncedeki ben, karşıdaki insanın kendisine zerre ilgisi olmadığını bilerek, sadece para verdiği için ona dokunabildiğini bilerek azabilen, boşalabilen, bu iğrenç deneyiminden utanmayan erkek ise bambaşka gözümde. bu da not düşülsün.

 • @2 asia carrera ismini duydun mu hiç? iq su 160, coder. bu bir sektör. bize yaratılan algı bu. ne bileyim orospuluk yapan kadına acımak, bana komik geliyor.

  benim için sırf parası olduğu için bir adamla evlenen kadınla, bunu bir gece yapan ve dolayısıyla daha düşük ücret alan kadın eşit. diğeri sadece uzun vadeli düşünmüş. üstelik gözüme bunu sevecen göstermek için evliliğe sığındığından daha ikiyüzlü. ben böyle düşünüyorum.

  o yüzden acınacak bir unsur görmüyorum, çünkü böyle insanlar çok fazla.

 • @3 tam olarak aynı fikirdeyim. cüzdana bakıp evlenen/sevgili olan kadın benim için orospudan daha üst bir yerde değil ama asla eşit de değil. çünkü karşı taraf kandırılıyor, daha adice bir tutum.

  ama o kadınlara da acıyorum zaten, en temel ilişkisini para temeline oturtmuş insana ben acırım arkadaş. yazık yani. para için "sevilen insana dokunmak, sevilen insanla sevişmek" gibi hislerden vazgeçmiş, parayı hepsinden önemli görmüş insanın hayatını anlatan tek kelime var: yazık.

  para için "sevilen insana dokunmak, sevilen insanla sevişmek" gibi hislerden vazgeçmek zorunda kalmış insanların ise, götü rahatta olan bizlere diyebileceği tek bir şey var: yazık. çünkü günlük hayatımızın saçma sapan işleriyle meşgul olup onları yalnızlığa, bu mecburiyete daha fazla itiyoruz. onları aşağılayan zihniyetle merhabamızı kesmeyerek, sessiz kalarak onları biraz daha itmiş oluyoruz.

  işin özü: mide bulandırıyoruz.

 • @4 işte ben "vazgeçmek zorunda kalma" kavramına pek inanmıyorum. ama küçüklükten beri öyle bir algı yerleştirilmiş ki beynimize, orospuluk yapan kadın düşmüştür, zorlanmıştır. çaresiz kalmıştır vs. bilmiyorum...

  merhabamızı kesmek, sessiz kalmak, kaçmak, uzak durmaya çalışmak... bunlar acınan insana yapılır. ben toplum kimi küçümseyip aşağılıyorsa hiç kafama takmadan onunla arkadaş olabilirim.

  selam vermeyen insan kendinden iğreniyordur, o kişiden değil.

  1
 • @5 merhabamımızı orospularla kesmekten bahsetmedim, öyle bir tutum kabul edilemezdir gözümde. "onları aşağılayan zihniyetle merhabamızı kesmeyerek" diyorum, yani "vay orospu" diye gezinen adamla/kadınla merhabayı kesme gerekliliğinden bahsediyorum.

  vazgeçmek zorunda kalma, en azından bizim ülkemizde inanması zor bir olay değil. nadir bir şekilde de görülmüyor. ama genel ev şartlarıyla ilgili az buçuk bir şey bilen insan bunun bir tercih olmadığını çıkartabilir sanki.

 • @6 orospu kelimesi zaten çok kullanılıyor, kadını erkeği herkesin ağzında emzik gibi. ben mutlaka orospu olmuşumdur birine göre zaten. bu hınç. bu eziklik. . orospu diye aşağılayan insan orospudan daha acınası durumda haberi yok? peki sen ona niye acımıyorsun?

  1
 • acımak mı?
  fatma teyzenin amı yok mu , niye inşaatlarda çalışıp para kazanıyor bu kadın?

  2
 • @6 acıma hissi sempati gerektiyor çünkü. tiksindiğim birine acıyamam. sinirleniyorum, tiksiniyorum, hayatımı etkileyebilecek çoğunlukta olmalarına bozuluyorum ama acımıyorum, acımam da. ölebilirler, hemen şu an. içim sızlamaz.

  1
 • erkekler alıcı olarak her yaşta iki tarafta da olabilirken
  bir kadının fuhuş-paralı seks-hatta nerdeyse seks shoptan alışveriş etmesi bile
  o kadar kolay değil ..olsun olmasın demeden gözlem bildiriyorum
  orospuluk hakkında ne desem cok da gerçekci olmaz gibi

  ama ikinizin konuşmasını çok beğendim
  fikrini söyle diğerini dinle..üste cıkmaya çalışma..keşke her şeyi böyle konuşsak..

 • @9 ben de tam tersi işte, ben bir davranışı bir insanın neden yaptığını anladığım anda ona acımaya başlarım.

  hani tüm erkeklere acı çektiren kadının borderline kişilik bozukluğu olduğunu öğrenirsin ve "hıı demek nedeni buymuş yazık elinde değil" dersin onun gibi. mesela bir kızın aslında orospu dediği kız olmak istediğini ve o kıza bu yüzden orospu dediğini anladığımda, ona acıyorum. çünkü o olmak istiyor ve olamıyor. ama bu onu ayıplamadığım anlamına da gelmiyor.

  1
 • @10 teşekkürler ugg.:)

 • @11 ben hayatım boyunca, inandığım/savunduğum şeyler için direnmek, savaşmak, bir şeylerden vazgeçmek zorunda kaldım. iyi ki de böyle oldu. güçlü hissediyorum kendimi. çok küçük yaşta başladığım için bu savaşa, algımda "güçsüz insan saygıyı hak etmez" algısı oluşturdu. o nedenle ben seçenekler arasından kendi istediğini seçip, sonuçlarına katlanmayı göze alabilen insanlara saygı duyar, onları sever ve onlarla arkadaş olurum. seçeneği olmayan insanlar için ise üzülür ve onlara acırım. seçenekler arasından istediğini değil de dayatılanı, daha kolay olanı seçen insanın ise gözümde pul kadar değeri yok, asla saygı duymam ama hayatımı/yaşadığım dünyayı herhangi bir şekilde etkilemiyorsa herhangi bir his beslemem, asalaklığının hayatımı etkilediğini fark ettiğimde ise tiksiniyorum.

 • @14 farkındayım zaten, tavrımın "olması gereken" olarak kabul edilmediğinin. ama ne yazık ki senin deyiminle "olamadım" henüz, ileride olur muyum onu da pek bilmiyorum.

  kendimi bildim bileli, zayıfa saygı duymadım, sevemedim de. ama kıskanmadım dersem yalan, güçlü olmayan, öyle bir derdi, tasası da olmayan insanlar kadar mutlu olan az insan var. minimum yıpranmayla geçiyor ömürleri ama ben yine de kabul edemiyorum bu tavrı işte.

 • @15 öyle yanlış bir yerden bakıyorsun ki olaylara, neyin yanlış geldiğini bile açıklayasım gelmedi. en azından şimdilik, sonra bi ara gelir yazarım belki.

  ama bahsettiğin inşaatta çalışan çocuktan örnek vereyim. o çocuk tam da senin bahsetmeye çalıştığın, "onur, çaba, eyvallah çekmeme" gibi vasıflar taşıdığından o inşaatta. "ben şanssızım ve fakir doğmuşum, fakir insanlara eşit eğitim hakkının *bile* tanınmadığı böyle sikik bir dünyada nasıl okuyabilirim, bana sunulan hayata mahkumum" gibi son derece haklı olan bir düşünceyi kabul etmeyip, "bana eşit hak verilmemesine rağmen, dişimle, tırnağımla sökmeye çabalayacak kadar güçlü ve kararlıyım" demiş bir çocuk olduğu için öldü o inşaatta.

  annesinin her sabah beslenme çantasını hazırlayıp okula yolladığı çocuklarla bir tutamazsın onu. orta sınıf elitliğidir. ailesinin kendisinden tek beklentisi olan okula gidip derslerini geçmeyi ve beladan uzak durmayı bir şekilde başarmış insanların, laf edebileceği insan değil o çocuk. karnını doyurma derdindeki insana laf ederken biraz daha düşünün.

  seçeneksizlik diye bir şeyin varlığını görürsünüz, çevrenize biraz daha dikkatli bakarsanız.

 • @drucuk? yazın nerede.

  1
 • o değil de "şunu biliyor musun bunu biliyor musun" dediğin şeylerin çoğunu sen değil, bu ülkedeki bütün kadınlar biliyor. küçük insan diye aşağıladığın insanlar, senin o prenses olduğundan yaşadığını düşündüğün dertlerin yanında bir de açlık, hayatta kalma, şiddet görme gibi dertler yaşıyorlar.

  ilkokula gönderilmemiş, gitmek istediği için tonla dayak yemiş insanlar, en çok da kadınlar varken, nasıl olur da "ay tek yapabildiği ev temizlemek, bir de bedenini pazarlamak, çeviri yapsaydı, bana ne :( yoksa herkes ingilizce bilmiyor mu :(" şımarıklığı yaparsın? nasıl bir aymazlık, nasıl bir körlük yarabbi.

  1
 • deri ceket ne kadar doğru söylüyorsun..
  empatisiz yorum böyle oluyor işte
  ben yaptım herkes yapsınla olsa keşke..

  1
 • @ çok sevgili ampalar ve pek kıymetli çüklü canını benimlerim, seks işciliği yapan kadına üzülmek hayli normal bir meseledir. niye üzüleyim falan diye bir sey yok. seks işcisi kadın ya da erkek can güvenliği olmadan, ten mahremiyeti kalmadan yaşamak zorundadır. müşterinin senin canını ne denli yakabileceğini, belki fantazisinin senin öldürüp cesedinin üzerine boşalmak olan bir manyak olup olmadığını bilemezsin. cinsel hastalık riskin hayli yüksektir. toplum tarafından aşağılanırsın, hakarete ve fiziksel saldırıya uğrarsın. ha ten demistik di mi? evet ten mahremdir fakat tenin ne kadar mahrem olacağı o tene kimi nasıl dokunduracağın sana kalmıştır seks işçinin böyle bir lüksü yoktur. istediğinle gönül rızasıyla girilen her türlü seks eylemi kutsaldır ancak bunun işe dönüşmesi en azından duygusal temelde etik algılayışta her bi şeyi siker atar. (ammaz)


  fırata özel not: seks işçileriyle biraz sohbet etmek imkanı size hiç de bilimsel makale yazmadan tabloyu flu da olsa görmenize yeter. bi de human traficking diye bir film var o da kandırılarak başka ülkelere satılan kadınları anlatır. hala bu yola 'düşmek' çok daha yaygındır. istekle başlayan bunu profesyonel bir kariyer olarak gören ve idealindeki işe hevesle atlayan sayısı hayli yok denecek kadar azdır. fuhuş mafyasının nasıl faaliyet gösterdiğine bi bakmak lazım tabi ama istersniz ona kadar hiç gitmeyin.

  1
 • ben bu işi isteyerek yapana ne üzülürüm ne de acırım, ben nasıl ki para kazanmak için elimi kullanıyorsam, isteyen de istediği organını kullanabilir bence.. ama evet fahişelik yapanlar genelde bu işe zorlanıyorlar ki işte ben ona üzülürüm; ama onun yaptığı işi küfür olarak kullanmam pezevenki küfür olarak kullanırım, şerefsiz pezevenkler hepsinin çükü düşsün!

 • Ben de acıyorum bazen ama o manada değil. Onların toplum tarafından dışlanması, yaşadıkları üzüntülü olaylar beni üzüyor.

 • Çokkomikhareketlerbunlar.

  Orospuluk yada seks işçiliği yada hayat kadınlığı adını her ne koyarsak koyalım kabül edilmelidir ki bi meslektir. Diğer tüm mesleklerde olduğu gibi bu meslekte de işini sevenler yada sevmeyenler var olay bundan ibaret. Kimi gerçekten isteyerek bu işi yapıp yanında birde para kazanırken kimi bundan hoşlanmasada iyi para getirdiği için bu işi yapıyor. ortada acınak durum yada kimse yok efendim. Ne münasebet. Ha bu işe zorlananlar vardır, şiddet görerek zorla satılanlar vardır vs. Onlar apayrı bi başlık tabii.

  3
 • benim acıdığım meslek grubu dolu..
  çöp kamyonu görsem çöpcülere acırım, soğuk havada nöbetteki askere acırım,tepesinde herkes bağrışan memura acırım
  acırım da acırım ..
  orospuya iş başında rastlamadığımdan acır mıyım bilemedim..

 • şöyle acırım;

  karşısındaki öküz para verdiği için seks adı altında her boku yaptırır o nedenle.

  1
 • bi de 5-10 lira daha az para vermek için karşılarında yalvaran adamların arkalarından acıyorum demeleri var, bu da çok ironik

  1

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

redtubevidio bokepsexfilme