orgazm ve kadın cinselliği

 • https://yadi.sk/i/dJwT4KJZeDiK3

  i love orgasm - yaşasın orgazm kitabı.

  muhtemelen daha önce paylaşılmıştır ama ıskalayanlar için bu da benden olsun. okuması gayet keyifli ve bir o kadar da öğretici bir kitap.

 • "Kadın cinselliği" bu konu hakkında konuşulmadıkça orgazma ulaşan kadın oranında da artış olmayacaktır. Kadınlar arasında konuşulmuyor mu? Hayır efendim konuşulmuyor. Birlikte olduğu kişiden konuşur, geç ya da erken boşalmasından konuşur, canının yanıp yanmamasından ya da korkularından konuşur. Orgazmın erkeğe has bir durum olduğu varsayımıyla büyütülen kadınlarda doğal. Kadınların da boşaldığını duyduklarında bunun üzerine de konuşmaz, utanır. kadınlar erkek gibi mi boşalır? Islanmayı boşalmak sanan nice kadın var çok üzgünüm. Bu küçük düşüren bir durum mu? Hayır. Ancak öğrenilmesi gerekir bilen birilerinden fikir alınabilir.

  1
 • O zaman bilenler bilmeyenlere anlatsın bence mükemmel başlık.

 • Madem zevk alınmıyor orgazm olunmuyor yada boşalmıyorsa bir kadın neden cinsel ilişkiye girer?

  Ampalar aydinlatin
  Vücuduma giren şey zevk vermiyorsa karşımdaki zevk alsa şahsen hayatta seks eylemine girmem.

 • Sanırım cinsellik bir görev gibi algılandığı için. Hala birçok yerde kadınların ilk cinsel deneyimi kocaları tarafından tecavüzle oluyor. istemediği ile evlendirilen, ayrılmak isterse tehdit edilen, kim bilir kaç kadın böyle yaşama katlanıyor. Onun dışında, seçme şansı olanlar yine bizim toplumun dayatmalarından dolayı normal geldiği için katlanıyordur belki. Seksin erkek boşaldığında bitmesi çoğu kişiye normal geliyor mesela. Ben yapamıyorum ama, hatta başta istekli olsam bile seks sırasında zevk almıyorsam canım yanıyor ve durduruyorum. Bunu garip gören erkeklerle hiç işim olmuyor zaten. Uzun konu ampa, bir sürü yanlış kirli bilgi var, balmumlu ampanın dediği gibi öğrenilmesi lazım.

 • @ciwan, ampa selam orgazmla sonuçlanmasa bile zevk alabilirsin ama bunu aklımızda tutalım.

  Şimdi, sonuçta belli bir seks tabusunun içinde büyüdük. Bunu aşarak zevk almak + zevk aldığının farkına varmak çok kolay bi şey değil. Bi de zamanla değişiyor, öğreniyosun ya da yeni bi şey keşfediyosun. ilk ve tek partnerle bu sonuca ulaşmak mümkün mü bilmiyorum, karşılıklı emek harcandıktan sonra ben olabileceğini düşünüyorum.

  Bi de tabi beraber olduğunuz insanlar da çok önemli, bu pipiler genel olarak bütün seksin pipi odaklı olcağını düşündükleri için aslında biz bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Ya şey diyen pipili duydu bu kulaklar "sakın beni durdurma" oooldu canım başka ne istiyosun. Aynı insan ya bi şey hissetmiyorum diye beni üstten almaya çalışıyodu.

  Neyse sonuç olarak, illa karşılıklı seks gibi de düşünmemek lazım. Vibrator mesela çok güzel bi şey ve yeni şeyler denemek çok eğlenceli.

 • çoğu kadının orgazm ile tanışmadığını, geleneksel bir kültürün içinde yetiştiğini/yetiştirildiğini düşünürsek şayet kadın cinselliğinin de neden konuşulmadığını, gizemli bir mağara gibi ürkütücü göründüğünü anlayabiliriz.

  sadece türkiye için geçerli değil. koyu geleneksel yapıya sahip olan diğer ülkelerde de kadın cinselliği birer tabu olarak anıtlaşır toplumlarda. erkek egemenliğinin hüküm sürdüğü, erkek cinselliğini ön plana çıkaran çalışmaların göz önünde bulunması, sadece erkeği dikkate alan medyanın etkisi de mevcut. birçok avrupa ülkelerinde kadın kondomu yaygınken, kültürel baskının yaygın olduğu yerlerde, yaşamın her alanına sıçramış dinsel ögelerin içinden fışkıran prezervatifler oluyor.

  temel anlamda yaşanılan sıkıntı, kavramların tam manasıyla oturmamış olması. orgazmın aslında bir boşalma olmadığını, fiziksel belirtilerinin, "boşalma" halini yansıtmadığını henüz kavramlaştırabilmiş değiliz. kolayca öğrenilebilir bilgilerin rahat erişimi olduğunun da farkında değil çoğu. ısrarla dijital kaynaklarda yanlış dil, üslup ve tanımlama kullanılması, bunları okuyanların ise doğru kaynağı bulduğunu zannetmesi ve sonrasını araştırmaması, merak etmemesi de kimi etkenlerdir. bunun birçok nedeni olabilir. tartışılabilir bir durum. çünkü, o kadının/erkeğin maddi ve manevi durumu hakkında en ufak bir fikrimiz yok. baskı içinde olduğumuzu düşünürsek, korku ve cesaretsizlik, dışlanmak, kötülenmek ya da sapıklık olarak algılanılmasında da endişe duyabiliyoruz. birçok nedenler sayılabilir.

  kadın cinselliğinin konuşulduğu mekanlar da etkiliyor. paylaşımın yapıldığı yerler insan üzerinde bilinçsel etkisi çok/az olabilir. cinsel hayatına olumlu/olumsuz yansıyabiliyor. kadınların bir araya geldiği günlerde, kaldırım üstü buluşmalarında, apartman merdivenlerinde, arka bahçe oturmalarında, misafirliklerde konuşulanlar... lisede başlayan merakın, arkadaşlar arasında efsaneye dönüşmüş hikayelerin kulaktan kulağa yayılması. aslı olmayan temelsiz materyallerin elden ele dolaşması ve seks dünyasının sadece bunlardan ibaret olduğu tanısına kapılması... üniversitede gerçeklerle yüzleşme anları ve bunların yarattığı psikolojik zedelenmeler. bir süreç içerisinde birbirini takip eden diyagramlar yaşamın en kilitli odalarını oluşturuyor.

  bir arkadaşım gelip merak ettiği konuları paylaşmış ve bununla beraber öğrendiklerini de anlatmıştı. hepsi de birbirinden şaşırtıcı, haddi hesabı olmayan, duyduklarından ibaretti. mümkün olduğu kadar yaşadığınız kendi deneyimlerinizi karşı tarafa aktarmaktan kaçının. sizin yaşadıklarınız bir başkasına iyi gelmeyebilir. bu durumda ne yapılabileceği konusunda bilgim olmadığı için bir iki arkadaşıma danışarak fikir aldım. ondan sonra ulaşabildiğim kadar kaynaklara erişip kendisine verdim. bu sırada ben de aynı kaynakları okuyup neler bilip neler bilmediğim konusunda da kendimi öğrenmiş oldum. orgazm konusunda kafası karışıktı. neyin adı orgazmdı? nasıl bir hissiyattı? neye benziyordu? ne olduğunda buna orgazm denilirdi? art arda sorular geliyordu. orgazm konusunda henüz kendimde bir çıta atlamış değilim. kısa süren, kesik kesik dalgalanmaların tanımı orgazmı karşılamayabilirdi. bu konuda yeterli yetkim olmadığı için kaynaklara yönlendirdim. bunun çözümü vardır elbet. bu da ayrı bir konu olarak kenarda dursun.

  ne zaman ki, konuşmayı öğreneceğiz ancak o zaman tabu haline dönüşmüş bütün konular da çözülüp rahatlamış olacak. yandex üzerinden arşivlenmiş bir kadın kitaplığı var. isteyen olursa gönderebilirim. baskısı olmayan, bulunamayan birçok kitap, pdf olarak mevcut.

  gelelim bizim topraklarımıza. yıl geçtikçe muhafazakar olma konusunda üstümüze tanımıyoruz. bunun için de uzun uzun yazmaya gerek yok. bu kadar mutsuz bir seks hayatına sahip olan ülkenin sahip olduğu iki tip profili var. kadınlar için de erkekler için de geçerli.

  - en iyi ben sevişirimciler. kendisini seks tanrısı/tanrıçası olarak görenler. büyük bir başarıymış gibi her fırsatta dillendirenler.
  - karşı tarafın keyfini çok düşünenler. karşı tarafa göre hareket edip kendisini geri plana atan, fedakarcılar.

  bir insan kendi bedenini tanıma sürecini tamamlanmamışken, karşı tarafın bedenini tanımayı bir gecede başarma isteğimizin altında yatan nedenler de toplumsal ve ailesel yaşantının berlitileridir. karşı tarafın istekleriyle birlikte kendi isteklerimizi de harmanlamak gerek. ha diyeceksiniz yazarken güzel söylüyorsun ancak pratikte öyle olmuyor, evet haklısınız. sevişirken bir anda kendinizi, neşet ertaş türküsü söylerken bulabiliyorsunuz. o an farkında değilsiniz saçmaladığınızın ancak ayağınız dünyaya bastığı anda anlıyorsunuz ne kadar berbat olduğunuzu. her şeyin olabileceğinin mümkün olduğu en ucu açık bir deneyim olduğunu unutmamak gerek.

  ister kız arkadaşınızla/erkek arkadaşınızla olsun ister yakın arkadaşlarınızla olsun zaman zaman cinselliği konuşmak gerek. hem neyi bilip ne bilmediğinizi öğrenirken hem de nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınıza dair kendinizle birlikte sevdiğiniz insan hakkında fikir sahibi oluyorsunuz. agora kitaplığı'ndan çıkmış dünyanın kökeni: vajina adlı kitabınızı okumanızı öneririm.

  güzel sevişmeler biriktireceğiniz bir 2019 diliyorum.

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  redtubevidio bokepsexfilme