odamda böcek var

 • arkadaşlar öncelikle bunun bir şakalı komikli başlık olmadığını söylemek istiyorum
  bundan 2 hafta kadar önce beni bişeyler ısırmaya başladı.
  sivrisinektir diye çok önemsemedim. bugün ise şu böceği gördüm odamda ve öldürdüm.
  iç dökme başlığı

  bu böceği bilen var mı ne böceği acaba? ne kadar zararlı bir tür.
  bugün diğer odada kanepede uyuyacam ama baya gerildim :/

 • bu entry sakıncalı olabilir.
  yine de görmek istiyorsanız giriş yapın ya da kayıt olun.

  1
 • @yumiyum, ohaaaaaaa!!!
  ampa çok kötü ya naaptın ben bile evde duramadım dışarı hava almaya çıkıp geri geldim.
  bu entriyi yazarken bile 3 kere ensemde böcek var mı diye kontrrol ettim.

 • @yumiyum, ampa o nasıl hamam böceği?! Akrebe benzeten bir ben miyim yahu. Dikkatli olsan iyi edersin ampam.

  2
 • kim bilir kimin eski sevgilisi.

  1
 • @yumiyum,kız o akrep!
  Ama istanbul akrebi soksa da öldürmez.
  Dikkatli ol

 • Benimki akrep, sanchonunki böcek

 • Şahsileştirmek istemem ama böcek öldürmek sözlükteki hayvanseverleri neden rahatsız etmedi acep?!!! tut bu hayvanı at dışarı ne zararı olur karafatmanın, hadi akrep meşru müdafaada kabul edilebilir bir heyecanla sınırın aşılması olabilir. Neyse yine de geçmiş olsun herkese.

  3
 • Ay bütün ilgiyi üzerine çektin @yumiyum,
  @Zahter, ne kuyruk acısıymış ya güldüm entrini okurken. Böcek haşere insan türünün düşmanı canlılar. Bide Ben kendimi hiçbir zaman hayvansever olarak tanımlamadım. Hayvansever olsam seni de severdim gözüm *

 • hayvan arapça 'canlı' demek, o yüzden bir canlıyı canlı olması sebebiyle sevmektir hayvan sevgisi,aslında sevilen ve saygı duyulan onun yaşama hakkıdır. ayrıca kastım da sana değildi değildi @sancho panza,genel olarak sözlükteki bu tutarsızlığı ifade etmek istedim. kuzunun yaşam hakkı karafatmanın yaşam hakkından kıymetli olmamalı hayvanseverler için. beni sevip,sevmemek senin tercihin saygı duyarım hayvan sözünü canlı olarak kullandığını var sayıyor ve genel olarak canlıları sevmediğini ve beni de sevmediğini vurgulamak istediğini aşırı bir iyi niyetle düşünüyorum. aksini düşündüğümüzde ise bana hayvan deme kabalığını esefle kınıyorum. :)

 • @zahter, kısmen doğru anlamışsın düşünen hayvan.
  Bazı hayvanları seviyor, bazı hayvanları sevmiyorum o yüzden kendime hayvansever demiyorum. hayvan sevmez de demiyorum. kendimi belli bir kalıba sokmuyorum.

  1
 • Nicke menşın atmaya üşendim ama herkesin hayvanseverliği farklıdır. Herkesin bütün hayvanlari aynı dekilde sevmesini beklemek Tektiplestirmeye benziyor. Kedi tüyüne alerjisi olan birine yaaaa ama kediler cok ttlı demek kadar sacma. (Kedim var kedilere bayılırım) ben de olabildigince hicbir bocegi oldurmeden disari atmaya calisirim ama herkesin korkulari ya da cesareti farkli. Kimini kucukken bocek ısırmıstır korkusu vardır bilemezsin. Ay niye öldürüyosun hayvanseverler niye ses etmiyo demek tuhaf geldi.

  2
 • bi hayvanın yaşam hakkına saygı duymakla o hayvanı sevip sevmemek birbiriyle bağlantılı şeyler olmak zorunda değil. zorunda değilden ziyade direkt alakasız.

  3
 • öldürdüğün hayvanın fotoğrafını paylaşabilirsin ama yemeğini anlatamazsın kuralımız bu mudur yani. ayıca takosonomik sınıflandırmaya göre böcek bitki mi? her neyse bazı hayvanları bize zarar verdiği için öldürürüz bazılarını yemek için öldürürüz, anlatmak istediğim net idi ben böcek öldürülmesine karşı değilim zaten ben zevk için öldürülmesine karşıyım onun yaşama hakkına duyduğumuz saygıyı bence öncelemek gerek. taksonomik sınıflandırmada hayvanlar diye bir takson yok mu? ben bir dikotomi olduğunu düşündüm ve yazdım. bununla birlikte arapça dil olarak, bilim dili olabilme potansiyeline sahiptir. endülüs medeniyetinin dünyaya bilim dünyasına kattıkları hepimizin malumudur terimlerden tutun yöntemlere değin. her arapça olan şey bilimden uzak her latince de bilime uygun demek de çok doğru bir bakış değil kanımca her neyse ben bir dikotomi var diye düşündüm sizde yok diye düşündünüz bu düşünceler fikirler tartışılabilir. tartışılmalıdır bu güzel bir katkıdır herkese.ancak arkadaşın bana hayvanları sevseydim seni de severdim demesine yönelik tepki göstermeksizin hayvan canlı demek çıkarımıyla yumuşak bir yoruma varma çabama karşın aydın yada aydın olmayışıma bağlamanız ve bunu da arapça üzerinden yapmanızda ayrı bir bakış açısı. son olarak şunu da ehemmiyetle tebarüz ettirmeliyim ki; :) sözlükte cidden birşeyler öğreniyorum anlamaya gayret ediyorum ancak anlamadığım bir nokta var ki cidden kuvvetli bir bir ön yargı ile bir potansiyel linç durumu hep var. bunu buraya sözlüğün kuruluş felsefesine çok yakıştıramıyorum.

  1
 • günaydın tüm hayvanlar ^-^
  tartışmayı uzatmamak için yazmama kararı almıştım ama pazartesi sendromu falan caydım kararımdan :)
  öldürdüğün hayvanın fotoğrafını paylaşmak vs. yemeğini anlatmak
  ne kadar masum bir versus ya :)
  biraz açalım bence.
  öldürdüğüm hayvanın fotoğrafını neden paylaşmış olabilirim ve hayvanı neden öldürmüşüm zaten anlattım ama yine yazayım inatla başka yere çeken ampamız için. sen yine istersen çok sevdiğin demagojine devam edebilirsin @zahter,
  yazdığım gibi 2 hafta süreyle beni bişeyler ısırdı. her yerim yara bere oldu. bu durumda yatak odasında gördüğü böceği hemen herkes öldürür. damak zevki için henüz meme emen süt kuzusu bir yavruyu yemek ile sana zarar veren bir canlıyı öldürmek arasında hiç de küçümsenmeyecek bir fark var.
  hayvanlar doğası gereği kendisine zarar veren canlılara saldırırlar. ben de bir hayvan olarak bunu yaptım. ama omurgalı canlılar bildiğim kadarıya henüz meme emen yavruları değil de yetişin olanları avlarlar. belki yanılıyorumdur ve sen de doğan gereği bir omurgalı olarak küçük bir yavruya iştahlanmışsındır bilemicem. benim midemi bulandırıyor. bu da benim düşüncem.

  arapça mevzusunda da saptırmışsın baya. arapça bilime uygun bir dil diye bilimsel cümlelerimizin arasına arapça kelimeler serpiştirmek komik olur bence. sana düşünen hayvan dememden neden rahatsız oldun bilmiyorum. hayvanlar aleminin birer fertleriyiz sonuçta. hayvansın sen de nihayetinde. diğer hayvanlardan daha üstün ve daha geri tarafların var kendine göre. çok özel değiliz ne biliyim (:

  son olarak linç olayına gelmek istiyorum. ben eski tartışmaların ısıtılıp ısıtılıp tekrar gündeme getirilmesini sıkıcı buluyorum. çoğunluk ile ters fikirlerde olduğun başlıklarda linç yiyor psikolojisine girme bence. geçmişte birkaç başlıkta ben de linç ediliyormuş hissine kapıldım çoğunluk ile ters düşünce. insanlar sadece kendi düşüncelerini yazıyor ama kanıksanmış doğrularımız konusunda çok fanatik olabiliyoruz hepimiz. bide çoğumuz birbirimizi tanımıyoruz. yeni gelen yazarlarda sanki buradaki herkes birbiriyle çok yakın arkadaşmış da yeni gelene beraber dalaşıyormuş gibi bir algı oluşabiliyor. inan öyle bir durum yok.
  mesela hırsızlık ayıp mı başlığında bide adını hatırlamadığım pedofili ile ilgili bir başlıkta linç ediliyormuş gibi hissetmiştim ben de. şimdi bakıyorum da herkes düşüncesini yazmış aslında sadece. ben bunu linç algılamışım.

  ay neyse çok konuştum. geveze bir hayvanım kusura bakmayın. sevgiler, esenlikler...

  1

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  redtube