kesişimsel feminizm

 • (bkz: intersectional feminism)

  feminist mücadelenin tüm baskı ve ötekileştirme unsurlarına karşı olması denilebilir. beyaz, eğitimli ve yüksek gelir seviyesindeki bir kadının maruz kaldığı ayrımcılığın ne şiddetinin ne de niteliğinin örneğin siyah, engelli ve trans bir kadınla aynı olamayacağını söyler. buna göre beyaz bir kadının feminist mücadelesi tüm ayrımcılıklara karşı olmazsa bir şekilde eksik kalır çünkü düşük gelirli siyah bir erkeğin o kadın üzerinde bir tahakkümü olamazken yine düşük gelirli siyah bir kadın üzerinde olabilmektedir.
  kesişimsel feminizme göre herkesin ötekileştirilme deneyimi farklıdır ve feminizm bunların tamamını kapsayan bir adalet arayışı olmalıdır.

  5

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  redtubevidio bokepsexfilme