judith butler

 • ükemize de kaos gl ve dolayı çevreler sayesinde geçtiğimiz zamanlarda gelen çok önemli bir queer, lgbtt ve feminist teorisyen. toplumsal cinsiyetin sadece toplumsal olarak inşa edilmediğini aynı zamanda günlük hayatta yeniden icat edilerek ortaya sunulan "rolleri" yaratması sonucunda edimsel olan süreçlerin söz konusu olduğunun altını çiziyor.

  2
 • ağzını yüzünü yediğim.

  1
 • cinsiyete, cinsiyet kimliğine, cinsel yönelime alayına karşıdır. isimsizliği, cinsiyetsizliği, cinsel yönelimsizliği savunur. kişi kişidir. cinsiyet beladır. beden bela'dır.

  2
 • feminizm ile ilgili bir şeyler konuşmaya düşünmeye başlayanların bence ilk okuması gereken insan. tartışmalı olsa da beyin gıdıklayıcı görüşleri olduğu kesin. toplumsal cinsiyet kavramının en ünlü teorisyeni sanırım. kendinizi sokakta erkek, yatakta kadın, ama ilişki yönetiminde yine erkek niye görüyorum sorusunun cevabı buralarda gizli, okuyunuz, okutunuz efenim.

  2
 • Elinde bu yazarın Gender trouble kitabı olup paylaşmak isteyen var mı ??

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  redtubevidio bokepsexfilme