ilişkilerden edinilen tecrübeler

 • her ilişkide yaşama, insanlara dair çok şey öğrenildiğine inanıyorum. ama iyi ama kötü, edindiğimiz her tecrübe bir sonraki ilişkimizi şekillendiriyor. iyi mi oluyor kötü mü bilemedim.
  *

 • her yeni ilişki,bir öncekinden öğrendiklerimi unutturuyor.
  artık paradigmalarım yok aşklara dair.nasıl olsa işe yaramıyor.

  1
 • söz konusu aşksa
  öğrendiklerinin bu kadar işe yaramadığı bir alan azdır hayatta
  her kazığı tekrar tekrar yemen
  her hatayı tekrar tekrar yapman büyük olasılıktır

  1
 • neye göz yummaman gerektiği öğrenirsin fakat tüm bu öğrendiklerin yeni gelen ilişkinde göz yumduğun veya affettiğin şeylerin başını çeker.
  hele ki bir önceki ilişkinden yara bere içinde çıkmışsan, mutlu olmak adına yapmam diye söz verdiğin ders aldığın ne varsa kendini onları yaparken bulursun..

  eğer öncekilerden ders aldıklarınla yaşamaya kalkarsan hiç hoş olmuyor.

 • her insan aynı olmadığından daha önceki kazıkların bu adamda uygunluğu kabul görmüyor malesef...
  her ilişkimden öğrendiğim tek şey insanlara koşulsuzca verdiğim pure sevgimin azalması ve güvensizliğim artması oluyor...
  ben melek değilim ama en azından sevgimin içine başka şeyler katmamaya çalışıyorum ama karşımdaki de bunu verse ya da ne bilim o da bişiler için çaba gösterse diye uzuyor bu liste nys dertliyim kederliyim sanırım...

 • sevgilime beni geçmişindekiler yüzünden harcama derken, kendi yaptığımı farkettiğim tecrübe a.k.a. kazıklarım yüzünden ona bi türlü güvenemediğim için acı çektirdiğimin farkındayım, ondan özürdiliyorum bu konuda... korkuyorum ben sadece... gitmenden, hazır olamamaktan... sen gitme, sen hep kal, yeşil gözlerine,gözlerinle konuşmana dayanamadığımı biliyorsun... sözüm sana sevgili... sana güveniyorum ben, etrafa güvenemiyorum, biliyorum beni sevmeyi nasıl istediğini şu vakit denilen kahrolası canavar hızla akıp gitsin, herşeye ikimizde hazır olalım diye sende çok istiyorsun...


  ahh be sevgili...


  dedirten tecrübelerdir...

  (bkz: bu da böyle bir anımdı işte)

  2
 • hiçbir önemi de yoktur işlevi de yoktur. hepsini unutursun çünkü "o başka"dır. en azından o an için

 • murphy kurallarının ta kendisidir. ters gidebilecek herşey ters gider. ters gitmeyebilecek şeylerin de ters gittiği görülür. birşeyin size gelme olasılığı onu istemeyişinizle doğru orantılıdır.
  maaleseftir.
  falan.

 • oha tam şimdi bunu konuşuyorduk. sözlük sen bizi mi dinliyorsun kuzum?

 • sizi hayatta daha güçlü kılan tecrübeleriniz/gaillardia
  #150356

 • annemle ilişkimde deneyimlediğim çok ilginç bir şey var: değişim.
  kadın değişiyor. bu da hem beni hem de ilişkimizi değiştiriyor.

  ve böylece en çok onun ağzından alıntılamaktan hoşlandığım kehanete ışık doluyor:
  "başka türlü bir dünya mümkün"

  hayatta bir insanın ebeveyninin olumlu yönde değişebildiğini görmekten daha zenginleştirici, öğretici bir şey var mı acaba?

 • Anlayışlı, yardımsever, sevecen davrandıkça tepeme çıktılar.
  Vurdumduymaz, soğuk, memnuniyetsiz davrandıkça taptılar.

  7
 • her seferinde çok güzellerinden edinip bir daha bu hatalara düşmeyeceğim dediğim tecrübeler.
  ama gel gör ki aynı hataları tekrarlamasam bile başka başka hatalar yapıyorum. böyle butterfly effect deki gibi naapsam neyi değiştirsem başka bir bokluk çıkıyor sanki.

  birde şöyle bir durum var ki, sen bu tecrübeleri edindikçe belki ilişkilerde daha başarılı oluyorsun ama hem karşındakine temkinli yaklaştığından, hem ilişkinin gidişatını kontrol altında tutma çabasından hem de kendi duygularını ve hareketlerini ilişkiye ve kendine zarar vermeyecek şekilde ayarlamaya çalıştığından en sonunda ortaya gitgide samimiyetsizleşen bir sen çıkıyor.

  sanki böyle tecrübeler biriktikçe gerçek aşktan uzaklaşıyormuşsun ama eski ilişkilerden ders almazsan da ilişkide çuvallıyorsun gibi.
  iki ucu boklu değnek ne diyim allah iyisiyle karşılaştırsın ampalar. iyi ve de seksi hatta lütfen ^-^

  3
 • Asla ayrılmicaz hep beraber olucaz diye bir şey yok. Bunu bir yerde tutmak gerekiyor zihinde.

  1
 • Hiç kimse için hiçbir şeyden vazgeçme. Fedakarlık yapma. Mutlu etmek için çabalama. Bağlanma. Hayatının merkezine koyma. Nasıl olsa "Sen gerçekten Firdevs hanımın kızıymışsın"* diyecek bir gün.

  2
 • Asla kendinizden ödün vermeyin.sevsiginiz için değişmeye çalışmayın.ve asla arkadaşlarınızdan uzaklaşmayın.her şey bittiğinde aynadaki insanı taniyamiyorsunuz ve yanıizda kimse olmadığı için sudan çıkmış balık oluyorsunuz.

 • ilişki kurmamaya iter.

 • O kadar tespit var bir tane sakso üzerine yok ayıptır be.

  Önerilere, tekniklere açığım.

  Edit: biraz toyum.:/

 • Birbirini seven iki insan arasındaki ilişki bir satranç oyunu değildir. planlara, stratejilere, yalanlara, dolaylı anlatımlara, aldatmalara hiç gerek olmayan bir paylaşımdır. Bir adım geriye doğru adım atıp ilişkinize uzaktan baktığınızda bir ilişki değil muharebe alanı görüyorsanız şunu anlayın savaşların kazananı olmaz.

  8

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

redtubevidio bokepsexfilme