esrar

 • ingiltere'de yapılan bir araştırmaya göre alkol ve sigaradan daha az zararlı olan maddeymiş. halk arasında kendisi ot kullananı da keş olarak tanımlanıyor.

 • alkolden daha ''kötü'' olan kısmı neresi bir türlü anlayamadığım kafa yapıcı ot türü.

  (bkz: bitkisel ürünler)

 • şaka bir yana belki herkese yüz kere söylemişimdir bi yüz kere daha insanlarla tartışırım ama insanlar genelde oldukça sabit fikirlidir.. sigaranın yasal olduğu herhangi bir ülkede cannabis türevleri yahut magic mushroom un illegal olması ultra geri zekalılıktır.

  9
 • umarım legal olur da bunu içip ya da içmeyip cool olduğunu sananlar, sağda solda sürekli övenler veya yerenler azalır.

  4
 • hiç kullanmadım. yasal olup olmaması gerektiği konusunda da kafam karışık. işin gerçeği ben hayatımda genel olarak hiç uyuşturucu madde kullanmadım. günde üç pakede yakın sigara içerek kendime zarar verme limitimi ziyadesiyle doldurduğumu düşünüyorum. ayrıca çok yoksulum ve bağımlı olmaya çok elverişli bir yapım var. para yetiştiremem. bonzai ucuz diyorlar ama bu gün başlayayım desem, ona bile para yetiştiremem. sigarayı kilosu 30 lira olan Adıyaman sertten alıp sarıyorum, arada bir rakı, arada bir de 6 liralık şaraplardan içiyorum, yetiyor.

  edit: söyle bir düşündüm de zengin olsam bile başlamazdım. çünkü bende garip bir anneanne tutumluluğu vardır. ucuz olsun çok olsuncu bir tiplemeyimdir.

 • @bir boş küme hikayesi, ampa bonzaiye hiç girme.. bonzai aslında bir tarım ilacı, sentetik kannabinoid ve bağımlılık yapıcı etkisi var.. üstelik yüksek dozlarda fena şeyler yaşattığı da oluyor 7. kattan denize atladığını sanarak balıklama betona dalan bir adamın videosu vardı öyle diyeyim..

  ancak doğalında bu tarz sıkıntılar yok.. dallı yapraklı takılırsınız =)

  2
 • legal olsa da evimizde yetiştirip içsek arada...

 • öncelikle kimseye ''esrar çok güzel. gidin için.'' demiyorum. aynı şekilde kimseye ''alkol çok güzel gidin için'' de demiyorum

  esrar içmem diyen birine saygı duyarım. alkol içmem diyen birine duyduğum gibi. sevmiyordur içmez. esrar içerim diyen birine de saygı duyarım. alkol içine duyduğum gibi. seviyordur içer.

  esrar yasak olmalıdır diyenler bana şu sorunun cevabını versin lütfen. neden? tartışma amaçlı sormuyorum. cidden merak ediyorum. bu benim cahilliğim ise en azından öğreneyim.

  esrarın alkolden daha kötü olan kısmı nedir? eğer toplum derseniz anlarım. toplumda esrara '' aaa uyuşturucu, pis kaka'' gözü ile bakıldığı için içmemeniz toplumdaki ''güzide'' yeriniz açısından daha faydalı olabilir. ama zaten ''toplum'' diye adlandırdığımız saçma sapan sistemi ve düşünce yapılarını sorgulayan hatta red eden kişiler değilmiyiz bizler?

  bağımlılığı yok. yoksunluk duygusu yok. kısa yada uzun vadede kalıcı bir zararı yok.

  hemen bir not düşmek istiyorum. elbette zararlı. sigara kadar zararlı, alkol kadar zararlı.

  tartışmak için sormuyorum, meraktan soruyorum. neden?

  ekleme: (bonzai gibi kimyasal ve bağımlılık oranı fazla, aşırı yüksek kafalar yaşatan şeylerden bahsetmiyorum.)

  edit: anlatım bozukluğu

  4
 • ben size içmeyin demiyorum, hobi olarak yine için, hepimiz içelim fakat türkiye'de değil. diğer ülkeleri bilmem ama umarım türkiye'dekiler için "doğal" olduğuna inanmıyorsunuzdur.

  1
 • @sisteminkolesi, sigara yahut alkol kadar zararlı filan değil ampa..

  mesela alkolizm olasılığı var düzenli alkol kullananlarda, esrarda bu durum yok aynısı sigaranın da bağımlılık yaratmasında söz konusu..

  yoksunluk sendromu oluşturmuyor sigara ve alkolde bu durum var.

  sigaranın her türlü kanser türüyle ilişkisini bilmeyen sağır sultan bile kalmadı esrarın kanser yapmadığını biliyoruz, bazı araştırmalarda kansere karşı kullanılabileceğine yönelik ön veriler söz konusu löp diye atlamamak lazım aslında ama daha fazla araştırma yapılması için yeterince iyi ip uçları bunlar..

  sigara kullanımında çok ciddi bir davranışsal kötü etki olmasa da alkolde bu durumun allahı var esrarda ise görülmüyor bilakis fazla alırsanız koltuğa çakılıp kalabiliyorsunuz.. bu konuyla ilgili aslında daha detaylı bilgiye ulaşmak mümkün olsa da herkesin anlayabileceği kıvamdaki bilgiyi şuradan bulmak mümkün: https://www.wikiwand.com/en/Substance_dependence#/Risk_factors

  3
 • eşlik etmek isteyen varsa beklerims*.... =)

  2
 • hiç çekmedim yahu. acaba nasıl bi kafa yapıyor ki?

 • sağlam mal satan namuslu torbacılar da kalmış.zira son zamanlarda içtiğim en kötü 7–8 saat etki ediyor. tüm gün kafam iyi şekilde dolaşıyorum.

  1
 • Çok güldürür, çok düşündürür, yemek yedirir, libidoyu yükseltir, analiz yeteneğinı arttırır, dinlediğin müzik bile daha güzel gelir, hayal gücün devreye girer.
  yanında senin gibi arkadaşların varsa kendini bi anda frp 'nin içinde bulabilirsin. Kimi zaman korsan kimi zaman iki titan kimi zaman farklı galaksilerde yaşayan fiziksel özelliği ve hayatta kalma içgüdüsü birbirinden farklı o an uydurmalı üç kişilige burunup toplanti yaparken buluyoruz kendimizi.

  1
 • beşiktaşta otururken sabaha karşı bana az ekler pasta ve waffle söylettirmemiştir.

  1
 • her seferinde aynı triplere giriyorum ben.

  birincisi elimdeki bira bardağını masaya bırakamamam
  sanki bardağı masaya çok hızlı çarpacakmışım geliyor. bir yandan slow motiondaymış gibi de bırakmak istemiyorum bardağı. güç bela bırakmayı başarınca da büyük bir sınav vermişim gibi geliyor.

  ikincisi kahkaha dozajımdan duyduğum pişmanlık
  içince en olmadık şeylere kahkahalar atıyoruz. amaç da bu ne güzel ama ben normalde de anırır gibi güldüğüm için herkesle beraber attığımız kahkaha bitince pişmanlık ve utanç karışımı bişe duyuyorum. sanki herkes içinden 'o ne biçim kahkahaydı be. biz de güldük ama bu iyice kendini kaybetti' falan diyormuş gibi geliyor.

  2
 • bir arkadaşımın annesinin kimlikte adı nüfus memuru sağ olsun ne çekmişse.

 • @aigai, gizem diye kadın adı oluyorsa esrar diye de olması mantıklı aslında :p

 • @androjen, öyle bakınca olabilir de, kadıncağızın adını esra koymaya çalışmışlar.

 • esrar kas gevsetici etkisi yaratir, aciktirir, bazi kanserlerin yayilmasina karsi olsa da beyin hucrelerini oldurdugu gercegi goz ardi edilemez.

 • Kayseride nerede bulunur acaba diye kara kara düşündürtmüştür....

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

redtubevidio bokepsexfilme