trans erkek

  • @sendebirfanisinleyla, ampa bu konuda sanırım aynı kanıdayız. birçok katıldığım mekanlarda da aynı durum söz konusuydu. sürekli bir dışlama, aşağılama, kimin ne kadar kadınla seviştiği ya da civardaki kadınlar üzerine -goygoy- muhabbetleriyle de karşılaştım. ülkemiz zaten eril bir zihniyetin altında. üstelik bu zihniyetten en fazla yaralananlar da kendileri olmasına karşın savunma mekanizmalarını bu şekilde düzenlemeleri hayal kırıklığı. zihniyete karşı bir duruş sergileyerek aslında bizlere "böyle erkek" olunur dedirtmeleri gerekir.

    rencide etmek için asla ve asla anlatmıyorum sadece konuya uygunluk olarak trans erkeklerde gözlemlenen yanlış bir durumu örneklemek için anlatacağım. ankara'da olduğum ilk haftalarda konuştuğum trans idi. ancak buluşmada bambaşka bir jenerasyon vardı. elinde ağır bir tespih, şık giyimli, kolları açık, göğsü kabarık ve sırtı dimdik. ağır kanlı bir gösterinin ardı bedenin ve aklın her gözeneğinden buram buram eril fışkırıyordu. her bir cümlenin arasına sıkıştırdığı küfürleri saymıyorum. üzgünüm ama bu algıdan sıyrılmaları gerekir.

    5
... tümü ...

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

redtube