türk dizi ve filmlerindeki eşcinsel karakterler

  • Hiçbiri kadın değildir. Hep erkek eşcinselleri üstü kapalı şekilde gösterirler. hepsi son derece kılsız (çünkü kıl onlara göre yalnızca gerçek erkeklere göredir) , ince sesli (çünkü ince ses kadınsılığı çağrıştırır ve erkeklerden hoşlanan erkeklerin erkeksi olması imkansızdır) , fal bakan (çünkü toplumumuzda fal bakan da baktıran da genelde kadındır) , dedikoducu ve kıskanç (kadından beklenen kişilik özellikleri) erkeklerdir. Bunun en büyük nedeniyse Diğer Erkeklere göre gayler kendilerinden olmaya layık değillerdir ve tam da bu yüzden kendileri gibi üstün olamayan, eksik özelliklerle doğmuş kadınlara benzerler. bu şekilde dolaylı yoldan hem kadını hem de eşcinselliği aşağılarlar.

    Türk dizilerindeki lezbiyen karakterler ise bugüne kadar benim hiç rastlamadığım bir şey olduğu için hakkında yorum yapamıyorum.

... tümü ...

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

redtubevidio bokepsexfilme