dünya evrenin gettosudur

 • Astronom carl sagan, evrenin genisligi ve dünyanın aslında o kadar da gelismis bir uygarliga sahip olmadigini tek cümleyle ozetlemistir.

  Dünyanin incile gore yasi 6000, gercekte olan ise 4.5 milyar. Hintliler dünyanın farklı evrenlerde farklı yıkılıs ve yeniden dogusuna inanıyor. Bir seyin dogrulugunu anlamak icin etrafimiza bakmamiz yeterli. Bu kadar farklı gezegen, bu kadar evren icinde evren varken tek bir yasam formunu savunmak gercekten bagnazliktan ote bir sey olamaz. Bunun disinda evrene mesaj gonderiyorsak bu bizim gelismis oldugumuzu gostermez. Cunku eger bizden daha az gelismis birileri mesaj atsaydi bunu bilirdik. Mesajımızın bizden daha uygar ve gelismis bir topluluğa ulasabilmesi ise insanla solucan arasindaki farka benzer.

  1985 yilinda yapilan röportajı anladigim kadariyla ozetlemeye calistim tşk.

  4
 • dünya evrenin anüsüdür.
  ortadoğu ise dünyanın on iki parmak bağırsağıdır.

  bizi takip edin

  kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

  kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
  LGBT Pride


  webölye web design & web programming
  powered by webölye

  bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

  redtube