türk kadını

 • Özgür olması için ya deli olması lazım yada menopoz evresine geçip erkek olması lazım.
  Annem deli olanlardandı.kocasi olmadan otobüse binip şehirler arası yolculuk yapmak adetlerimize göre büyük ayıptı.ama annem adetler benden ve çocuklarından önemli değil diye istediği yere giderdi.istedigi zaman istediği yerde sigara içer kimseyi unirsamazdi.hatta yolda sigara içtiği zaman kadının biri ona 'kadin kısmı yolda sigara içmez edepsiz' deyince kadını yolmuşluguda var.
  Bu gibi uçarı ve aykırı hareketleri nedeniyle adı deliye çıktı akrabalar arasında.halbuki bunları yapmaya iten kocasının sürekli iş için gurbet ellerde olmasıydı.simdi sigarayı bıraktı hala tek başına şehir şehir gezer. Menopoz olduğundan beri ben de artık erkek sayılırım bana kim bakar diye eskisi gibi davranıyor.
  Annemden öğrendiğim kadarıyla isyan etmek ve direnmek seni deli ama özgür yapıyor.yengelerim teyzrlerim yani hemcinseleri onu ayiplasada içten içe imrendiklerini görüyordum.ama onlar erkek egemenliğini kabul edip itaat ettiler.hatta yengem kızlarını okutmadi kız kısmı çocuk bakar okumaz diye.
  Türk kadını da erkek hegomanyasini kutsayip ayakta kalabilmesi için katkı sağlıyor.hayatini zindan eden düzeni kızlarını da yaşatıyorlar.direnmeyi seçenler ise zor ama özgür bir hayat yaşıyorlar.

  7
... tümü ...

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

redtube