8 mart dünya emekçi kadınlar günü

 • 9 martta hersey eskısı gıbıdır ..kocasından dayak yıen kadn ıcın 364 çileli gun baslamaktadır.. uzucu :(

 • bugün sözlük zirvesi için mükemmelll bir gün...
  bu önerisi için arwen undomiel adlı yazara sonsuz şükranlarımı bildiririm

 • heaa evet ben de şimdi bunu yazacağıdım.. margee saol böböğümm.. haydin kadınlar 8 mart planlarına başlayalım.. bu iş için 2 martta ayaklanırsak popomuzun üstüne oturur kalırız çünkü..

 • ama ama bu başlık şu an burada olmamalıydı :/

 • iyice içine sıçmayalım diye şeettimdi.. yannış olduysa ben gideyim sonra gelirim..

 • arkadaşlar 8 mart dünya emekçi kadınlar günü şeklinde analım. yoksa kadın günü mahiyetinde annelerimizin düzenlediği gün hüviyetine sokmak isteyenlerin mantığına döneriz. bu emekçi kadınların tırnaklarıyla kazıyarak kazandığı bir gündür. asla sadece dünya kadınlar günü olarak kalamaz.bugünü saçma sapan kapitalizme alet etme çalışmalarınada asla izin vermeyiniz.o günde yapılan saçma sapan kampanyalara bedava verilen ürünlere gitmeyiniz alet olmayınız biz ürün değiliz !

  (bkz: 8 mart dünya emekçi kadınlar günü)

  1
 • ilerde detaylı giri gireceğim başlığın 8 martın asıl olması gereken hali.

 • @1 hatırlatırım. merak ediyorum ne yazacaksın.

 • 8 marta ilişkin çalışmalarımız sürüyor filmmor var vede ilerleyen tarihlerde ve sonrasında. tüm kadınlar direnişe ! hesap sormaya geliyoruz şiddet=erkek egemen=iktidar diline !


  tekrar selamlar arkadaşlar dünya emekçi kadınlar gününe 1 gün kala en içten duygularımla sizleri selamlıyorum.

  şu içinde yaşadığımız dünyada hala kız bayan karı gibi ayırma sıfatları varken kadın kelimesini hakaret gibi halen bir takım çevrelerce algılanıyorken

  başbakan hazretleri(!) halen son zamanlarda tırmanış yapan kadın cinayetleri için abartmayın derken öbürü içişleri olanı bunlar münferit derken

  kadın kimliğimizden ötürü halen hor görülüyorken

  örnek alınacak kişi olarak 3 çocuklu anne figürü önümüze konmaya çalışıyorken

  karnındaki bebeğe tekmeler atılarak adeta ring dışına itilen kadın arkadaşımız yerlerde sürünürken


  ve daha bir çok ayrımcı,ırkçı,cinsiyetçi düşünceler kadın üzerinde oynanırken biz nasıl olurda yarını güllük gülistanlık geçiririz...

  eğer yarın halen yaşamak istiyorsak 8 martta şiddete erkek egemen zihniyete kapitalist dünyaya karşı tek yürek olmamız lazım mor giysilerimizle rengarenk giysilerimizle alanlarda olarak...neden yaşamak istiyorsak ? şunu bilinki kadın arkadaşlarım bu ülkede her gün 3 kadın bilinmez bir sebepten tanımadığı bir erkek tarafından öldürülebiliyor,melek gibi tanıdığımız bir takım erkekler gün geliyor sokak ortasında tek kurşunla bizleri öldürebiliyor...işte tüm bunlara karşın yaşamak için

  8 MARTTA TÜM KADIN DOSTLAR ALANLARA !


  8 mart 2011 tarihi tüm hızıyla yaklaşıyor ampalarım ve sevgili erkek rampalarım.hepinizin bildiği gibi dünya emekçi kadınlar günü'dür bugün.

  bu günde hepinizin kafasında türlü şekilde planlar olabilir. buna benzer günlerde olduğu gibi (14 şubat,anneler günü,babalar günü) kendi meşrebinizce yakınınızda bulunan bir kadın arkadaşınıza hediye almayı düşünüyor olabilirsiniz ve ya 8 mart'ta kampanyalı bir ürünü almak ya da 8 mart'a özel size sunulan ücretsiz etkinliklerden faydalanmayı düşünüyor olabilirsiniz. sonuçta bu hepimizin günü kutlamak bir yerlerde para harcama....k isteme...k ? harca..mak...alış...veriş...hayır 1 dakika kadın arkadaşlar 1 dakika...burada bir sorun var...1 dakika...şöyle bir açıdan bakalım...lütfen...

  hiç bir yakınınız öldüğünde hadi diyelim onu öldüren de fakirlik,parasızlık gibi sebepler olsun....onun öldüğü gün kutlama yapmak,şenlikler yapmak onu öldüren kuruma methiyeler düzmek onun ölümüne sebep olan kurumdan bir daha yararlanmak ister misiniz? mesela yanlışlıkla bir hastane yanlış bir operasyonla onun ölümüne sebep olsun, onu ölüme götüren bir şirketten o saatten sonra bir daha hizmet almak ister misiniz? sanırım ki hepimizin buna cevabı "saçmalama!" şeklinde olacaktır. o sebepten bu durumu bir de emekçi kadınlar günü açısından eklemleyelim. şöyle ki ilk başta dünya kadınlar gününün anlatılması lazım...

  8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can verdi. işçilerin cenaze törenine 100 bini aşkın kişi katıldı.

  8 mart 1857'de böyle bir vaka olmuşken ve 8 martın anılma sebebi asıl bu kadınların katledilmesi ve ardından 8 martın dünya emekçi kadınlar günü'nün çıkış sebebi böylesine bir olayken biz nasıl olurda bu günde bizi ölüme götüren o kadınları ölüme götüren kapitalist mantığa hizmet ederiz? bizi öldüren kurumların çıkardığı kadınlar gününe özel %80 indirim....hanımlar gününe ücretsiz film gösterimi...bayanlara 8 mart bayanlar günü için inanılmaz kampanya...gibi gibi kampanyalara nasıl olur da alet oluruz? herşeyi paraya çevirmeyi bilen bir zihniyetin ürünü olan kapitalizm bu günüde bugünün ortaya çıkış nedenini unutturarak sanki kampanya yapmak için bahşedilmiş bir gün gibi bu güne anlam atfettirerek kadınlara adeta bugünün dünya emekçi kadınlar günü değil de dünya kapitalist kadınlar günü ve ya dünya kadınlarının alışveriş günü gibi anılması gerektiğini söylüyor.

  ülkemizde kadına şiddet son zamanlarda inanılmaz bir şekilde yükselmişken, son zamanlarda her gün neredeyse 2 kadın erkek şiddetine kurban olurken, erkeksi dili yaratan kapitalizm'in kurbanı olurken biz nasıl olurda "erkeksi zihniyet=şiddet=kapitalizm=ölüm" bu anlayışı kutsarız?

  http://adilmedya.net/haber.php?id=15485 bu habei ne çabuk unuttuk parası olmadığı için çocuklarına o sabah kahvaltı veremediği için kahrından intihar eden kadın haberi e çabuk hatırlarımızdan çıktı bu ve bunun gibi her gün olan nice sefalet haberine karşı kadınları bu sefalete sürükleyen harcama mantığına kapitalist mantığa karşın biz o alış veriş mantığını dayatanlara niçin malzeme olalım?

  kadınlar,kadınlık o kadar basit mi arkadaşlar? bugünü 8 martın çıkmasına ayanak oluşturan zihniyeti protesto etmek için kullanmalıyız.kadınları serfalete götüren ölümle yüzyüze kalmasına yol açan patriyarka'ya karşı çıkmalıyız. ve 8 mart 2011'de alanlarda ne kadar kalabalık olursak o kadar güçlü oluruz. bugün her şey güllük gülistanlık olabilir ama hayatımızın bir döneminde tüm haksızlıklar bizlere karşı yapılınca ben zamanında benim bu hale düşmeme sebebiyet verenlere gül dağıttımmı diyeceğiz? susma sustukça sıra sana gelecek sloganı tam da bu gibi zamanlar için söylenme mişmidir?

  bu yüzden kadın arkadaşlar,kadın dayanışmasını 8 martta en yüksek raddede haykırmak için tüm kadın arkadaşları sokaklara,alanlara davet ediyoruz. kırmızı elma kadınını çürük elma sananlara karşı kurtlu elmamızı ağızlarına tıkıyoruz. haydi tüm kadınlar onurumuz için varoluş hakkımızı içn alanlara !
  ANKARA

  8 mart 2011 kolej meydanı toplanma ve miting yeri


  ADANA

  DEVRiMCi 8 MART PLATFORMU BiLEŞENLERi tarafından 5 Ocak Meydanından inönü parkına düzenlenen yürüyüş
  Tarih: 08 Mart 2011
  Saat: 13:30
  Yer: Adana


  izmir  Tarih: 8 Mart 2011 Salı
  Toplanma yeri: Fuar Lozan
  Buluşma saati: 17.30
  Hareket saati:18.00

  Bursa
  Tarih:8 Mart 2011 Salı
  Toplanma saati: 18.30
  Toplanma yeri:Altıparmak Stadyum önü
  Basın açıklaması Orhangazi Parkı


  iSTANBUL


  8 Mart 2011 Salı

  Buluşma: 13.00 istanbul Halkevi

  1
 • bugün bi gazetenin pazar ekinde, '' En Dekolte Haliyle Kadın Tepkisi ''

  Kadına şiddet ve tacize karşı tepki için bikaç manken ve oyuncu kendi vermek istedikleri mesajları bi tshirt üzerine yazıp poz vermişler. tshirtlerin üzerindeki mesajlar dikkat çekici, tabii bizim kırmızı elmanın 'en popüler' seçeceği sloganı sanırım : -Eşeklerin Suçu Ne? Donsuz Gezmeleri Mi?-

  http://magazin.haberturk.com/herkes-bunu-konusuyor/haber/605293-en-dekolte-haliyle-kadin-tepkisi

  Derken aklıma geldi, 8 martta biz de neden bi zirve yapıp bu veya buna benzer bir şekilde tepkimizi ortaya koymayalım?
  kimsenin afişe olmaması gereken bi durum var sanırım. fakat buna benzer bir fikirle biz de tepkimizi koyamaz mıyız?

  Kim ne der umursamıyor ve kendi haklarımızın arkasında durmaya çalışıyorsak, amacımız dikkkat çekmeye çalışıp boş konuşanlardansa tepki koymaya çalışmaksa neden olmasın. ampalarım sizin yardımınızla bişeyler yapalım 8 martta.
  Enazından istanbulda buluşma düzenleyelimss.

  Saygılar.

 • 8 mart saat 19:00 da , toplumsal mücadele ve kadın söyleşisi ile thm korosu etkinliği olan odamızdan mesaj aldım, katılmak isteyen arkadaşları yönlendirebilirim mesaj atmaları yeterli.

  not: ankara/kızılay da

 • pek rağbet görmüyor sanırım 8 mart etkinlikleri ? neden böyle ampalar neden ilgisiziz ? bizim hayatımız söz konusu olan... yarın alanlardayız sokaktayız.

 • ve evet. işte o gün bugundur arkadaşlar.

 • klasik anlamda söylersek: kadınların birlik mücadele ve dayanışma günüdür. bugündür.

  1
 • sizinde söyleyecek sözünüz var ise (olmalı mı?) buyrun :)

 • dünyanın tüm kezbanları birleşin!

  1
 • tüm kadınlara kutlu olsun

 • güzel bir gün falan fülen <3

  ben konuşmasını bilmem ampa pratikte iyiyim asdfgh

 • bugün söylenen va yapılanlar 9 martta unutulmasın yeter

  2
 • Erkeklere de nasip olsun kutlamak.

  1
 • günümüz kutlu olsun, daha çok farkındalık yaratmak, haklarımızın farkında olmak dileğiyle!

  1
 • 8 mart dünya kadınlar günü hayırlara vesile olsun

 • kadin oldugum icin cok sansliyim. zaten bir gunlugune bile pipim olsa keser atardim.

  "eril eksik bir disidir, daha gen asamasinda yasamina son verilmis, ayakli bir kurtaj" valerie solanas

  hepimizin kadinlar gunu kutlu olsun. cunku am guzeldir.

  1
 • tüm sınıfların kadınlarının bir arada oldugu meydanlar alanlar dileklerimi tekrar iletiyorum ...

  1
 • kadının rahatça dekolte giyebildiği * günlere ulaşalım

  2

bizi takip edin

kırmızı elma sözlük © 2010 - 2015

kırmızı elma sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bağımsız bir platformdur. kırmızı elma sözlük içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden kırmızı elma sözlük ekibi ile irtibata geçiniz. kırmızı elma sözlük dahilindeki her türlü içerik creative commons by-nc-nd koşulları altında lisanslanmıştır. içerik, kaynağı belirtilmek ve üzerinde değişiklik yapmamak koşuluyla ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir.
LGBT Pride


webölye web design & web programming
powered by webölye

bir takım şeyler: iletisim / şikayet / reklam - s.s.s. - istatistikler - facebook - twitter - tumblr

redtubevidio bokepsexfilme